Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

sim o radu - index zatizeni pneu


upper9

Recommended Posts

zdravim chci se zeptat ohledne indexu zatizeni pneu.chci na sve auto ( P206 )konkretni pneu 195/50 R15 ale vsechny pneu v tomto rozmeru maji index zatizeni 82 coz je 475 Kg. jelikoz mam celkem tezky motor 2.0 HDI je doporuceno na moje auto pneu s min. 85. ale ja chci opravdu pneu jak jsem psal vyse takze ne 205 ani ne na 55 u kterych je ten index uz samo vyssi.jen 2 pneu yokohama maji zesileni na 86 ale radeji bych jinou znacku.prosim o radu co se stane kdyz dam na me auto pneu s indexem 82 misto doporucenych 85 coz je rozdil v zatizeni na kolo cca 40 kg. poradte mi jakemu bych se vystavoval nebezpeci zda muze pneu bouchnout ci se bude spatne chovat na vozovce atd. nebo jestli muzu klacicky vydelit vahu auta na 4 kola toznamena kdyz ma auto 1.600 kg jestli je tlak na kazde kolo 400 kg atd. za kazdou radu dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na tom jak jezdíš naloženej, zatížení na pneumatiku se počítá v max. zatížení auta + nějaká rezerva. Rozpočítávat zatížení auta na kola nemusíš, zkus se podívat na kovovej štítek co je většinou na přední příčce pod kapotou a tam máš max. povolený zatížení přední i zadní nápravy tak můžeš porovnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Freedy

Záleží na tom jak jezdíš naloženej, zatížení na pneumatiku se počítá v max. zatížení auta + nějaká rezerva. Rozpočítávat zatížení auta na kola nemusíš, zkus se podívat na kovovej štítek co je většinou na přední příčce pod kapotou a tam máš max. povolený zatížení přední i zadní nápravy tak můžeš porovnat.

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...