Sign in to follow this  
Followers 0
simas

Opět FAP-sviti kontrolka

7 posts in this topic

Zdravim vsechny. Asi po jednom roce jsem namontoval do auta nadrzku s aditivem pro FAP. Kdyz jsem tam aditivum nemel, tak se auto chovalo zcela normalne, po namontovani a natankovani prvni nadrze nebyl taky zadny problem, ale pri natankovani druhe nadrze se zacala cca po 30 sec od startu rozsvecovat kontrolka FAPu a na panelu objevuje ze fap je nefunkcni. Pritom auto nema snizeny vykon ani se nechova nijak neobvykle. Aditiva je tam dost a vse vypada zcela normalne.Nema nekdo tuseni v cem muze byt problem? Za vsechny rady a napady predem diky.

No a vymazal nekdo udaje o adtivu v BSI?

Doliti se pry nekdy nemusi povest, auto aditivum nenasaje nebo co a v BSI se maze mnozstvi spotrebovaneho adititva a ja nevim co jeste.

Ja sem to nechaval delat u Vasendu a je to v poho.

[upravil dne 18/3/07 buml]

[upravil dne 18/3/07 buml]

Nerozumím druhé větě o montáži nádržky. Nemohl jsi bez ní jezdit bez svítící diagnostiky. Když pominu detekci ECU funkčních částí, tak by jsi za pár stovek km zacpal filtr pevných částic sazema.

najezdil jsem bez ni cca 35 000 km a pak pri vymene rozvodu to nejak merili zanesenost FAPu a rikal ze je zaneseny tak z 30%. A to je tam puvodni a na tachometru je 150 000 km. Zadnaa kontrolka nesvitila a auto se nechovalo nijak divne.

Taky mi nejde do hlavy jak jsi s tím mohl jezdit bez aditiv, pokud to nemá aditiva FAP by se měl zničit. Taky by mě zajímalo jak měřili tu zanešenost FAPu, to slyším poprvé. Podle mě je FAP v háji.

Původně zaslal: BATT

Taky mi nejde do hlavy jak jsi s tím mohl jezdit bez aditiv, pokud to nemá aditiva FAP by se měl zničit. Taky by mě zajímalo jak měřili tu zanešenost FAPu, to slyším poprvé. Podle mě je FAP v háji.

Zanesenost FAP filtra sa meria podla diferencneho tlaku, preto je tam aj ten snimac ktory to meria ;)