Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Palivoměr


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Dnes se mi asi dvakrát stalo že mi palivoměr ukazoval z ničeho nic plnou nádrž, jednou to bylo těsně pod plnou a podruhý uplně, když jsem si toho všimnul tak jsem po něm koukal a pomalu klesal až k normální poloze. V nádrži mám asi polovinu. Neví někdo čím to je??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kveton

to nebude problem s plovakem, me to obcas taky dela a vypada to na nejakej studenak v budikach, uz jednou jsem to proletovaval a pak to bylo dobry. Zkus rozebrat budiky a mrknout na to

Právě že jsou proletovaný, jedině že by někde ještě na plošňáku něco bylo, já letoval jen ty tyčky, ale pak to pul roku šlapalo normalně. Asi na to mrknu ještě jednou no.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bagr

Souhlasím s kvetonem. Dělá mi to podobný alotrie po přeletování tyček palivoměru.

Před nastartováním ukáče palivoměr skutečný stav a po natočení motoru si budík někdy

\"přihodí\" cca 20 litru.

[upravil dne 17/3/07 bagr]

Kdyby taky přilil do nadrže tak by to tolik nevadilo. Rozloupnu to ještě jednou no
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jsem se na to dneska vrhnul, po rozdělání jsem se nestačil divit, na tyčkách byl opět popraskaný cín jako před proletováním:o

Zřejmě Frantíci použivali nekvalitní cín s velkým podílem olova a tak to praská. Všechen cín jsem odsavačkou odsál a proletoval mým cínem, doufám že to bude dobrý, pokud ne budu muset k tyčkám udělat bypas od nejbližšího pájecího bodu a byl by snad klid i přes to že by to prasklo znova.

[upravil dne 18/3/07 Radek Hurvajz]

post-0-14109595388582_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

jó to se nediv já jej taky proletoval,když jsem to měl venku taky mne to kolísalo palivoměr i olné ty drátky po přepájení šlape jak hodinky:papa

No jo, ale já to proletovaval asi před pul rokem, taky to šlapalo, ale teď to bylo znova.:o

Jo a prosim tě tady tomu nerozumim, asi tam maš překlep a nemužu to vyluštit - i olné ty drátky

[upravil dne 18/3/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

opraveno z otáčkoměru jsou 4 dráty které spojuje plošnák přes pérka bylo to pomalu jako u tebe.Mne se dají vyndat samostatně každý zvlášt

Jo \"volné\" tam bylo;) Ale pořád nevím jaký drátky:myslim já tam mám normalně tyčky, jak u otačkoměru tak u palivoměru.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Tak to mám na mysli.spíše bych řekl tyčinky u otáčkoměru,u palivoměru jsou tyčky ty jsou silnější

Jo tak to už je mi jasný, já pořád skoumal jaký drátky:D hele tam jsou nějaká pérka mezi těma tyčkama a plošňákem?? Nebo myslíš perka v motorku budíku.

Tak hluboce jsem to nezkoumal, jen jsem to proletoval na všech tyčkách ,tacho, otačkoměr a palivoměr

[upravil dne 19/3/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

tak to máš druhý budíky u prvního sedana jsem měl taky vzadu folii nyní mám sic starý model a je tam tišták folie vzadu není

Aha tak to ani nevím že jsou dva typy, mám vzadu folii, zase jsem chytřejší trochu;)

[upravil dne 19/3/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u těch budíků. Nemáte někdo schéma, jak je to vše zapojený? Do teď jsem nepřišel na to, proč mi nechce svítit podsvětelní počtu ujetých km, když nemám puštěný světla. Jakmile zapnu světla, tak se žárovička rozsvítí, ale jinak je mrtvá :grr Když jsem to předloni celý opravoval - měnil žárovky a letoval ty kontakty, tak byla žárovička prasklá. Tak jsem jí vyměnil a prostě svítí jen při zapnutejch světlech ... Přitom by měla svítit jako např. podsvětlení hodin - po otočení klíčku do 1.

Čím by to mohlo být???:nevim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

Když už jsme u těch budíků. Nemáte někdo schéma, jak je to vše zapojený? Do teď jsem nepřišel na to, proč mi nechce svítit podsvětelní počtu ujetých km, když nemám puštěný světla. Jakmile zapnu světla, tak se žárovička rozsvítí, ale jinak je mrtvá :grr Když jsem to předloni celý opravoval - měnil žárovky a letoval ty kontakty, tak byla žárovička prasklá. Tak jsem jí vyměnil a prostě svítí jen při zapnutejch světlech ... Přitom by měla svítit jako např. podsvětlení hodin - po otočení klíčku do 1.

Čím by to mohlo být???:nevim:myslim

Něco mě napadlo, jestli to není v provedení patice ty žárovky, dělají se troje. Jedny mají kontakty jakoby zvrchu tý desky a jedny jakoby zespodu, některy jsem viděl s obojíma, tak jestli tam nemá být ta s obojíma kontaktama, podsvícení se světly je vedený přes reostat a mohlo by být vedený zvlášť. Ale je to jen nápad, doopravdy to nevim;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No napsal jsem to blbě, prostě i když nastartuju a nerozsvítím světla, tak ta žárovička nesvítí ...

S tou paticí je to zajímavej nápad. Zkusím se na to mrknout - díky.... Ikdyž je zase fakt, že jsem měnil jen žárovičku a ta patice zůstala původní ...

Spíš bych to viděl na to, že se tam odpálil nějaký ten \"chipový přepínač\" nebo tak ... Ele. není zrovna moje silná stránka :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

No napsal jsem to blbě, prostě i když nastartuju a nerozsvítím světla, tak ta žárovička nesvítí ...

S tou paticí je to zajímavej nápad. Zkusím se na to mrknout - díky.... Ikdyž je zase fakt, že jsem měnil jen žárovičku a ta patice zůstala původní ...

Spíš bych to viděl na to, že se tam odpálil nějaký ten \"chipový přepínač\" nebo tak ... Ele. není zrovna moje silná stránka :aut

Pokud jsi patici neměnil tak bude asi problem jinde, leda že by jsi ji dal zpátky nějak blbě, ale to asi ne.

[upravil dne 20/3/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Mě to dělá něco podobného, občas si palivoměr přidá a ukáže přes půlku, tam už zůstane a padá normálně dolů. Přisuzoval jsem to tomu že parkuji v ohromným kopci ale jestli to je v palubce tak jsem v koncích. Já bych nezaletoval zhola nic. Ale alespoň vím co to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...