Sign in to follow this  
Followers 0
hbboy

chrastící originál rádio clarion 3030

4 posts in this topic

Dnes jsem rozebral s kámošem anténu na svém peugeotu 306, kde mě šíleně chrastí rádio od té doby co jsem ho minulý měsíc koupil. Mezi prutem a zbytkem antény jsme vše očistili a vystříkali. Původně všechny rádia hrozně chrastila a nejvíc místní vysočina, teď situace stejná, akorát když sundám prut z antény, tak místní rádio hraje na 90 % - velice malé chrastění a ostatní rádia samozřejmě nechytnu. Když prut našroubuji, chrastění se o hodně zhorší hlavně ta vysočina ale chytnu i další rádia třeba jižní čechy v lepším stavu než místní rádio. Co s tím???? Zkoušel jsem i úplně nový anténní prut z dnes koupeného nového partnera???

Zkontroloval bych pořádně anténí kabel, jestli není někde naříznutý a nebo se někde nedotýká ukostření, to co popisuješ by tomu i celkem odpovídalo, signál to chytne, ale ruší. Takže první věc co doporučuju, projít anténí kabel, popř. vyzkoušet i jiný:papa Nemáš tady ten příspěvek 2x:nevim???

Pokud se ti nechce procházet celej kábl od antény jen kvuli tomu abys zjisti či je to tím že se někde dotýká kostry, vytáhni rádio a do zdířky pro anténu strč cca 20cm cínu (nebo klidně i šroubovák) a uvidíš zda to neco chytí. Takhle jsem to zkoušel já:D