Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nekvalitní benzín u Makra


navpoint

Recommended Posts

Předevčírem jsem vzal benzín (natural 95) na čerpací stanici Makro v Praze 13, na Jeremiášově. Od té doby auto špatně startuje. Dnes ráno dokonce začalo po nastartování cukat. Naštěstí sem nevzal plnou. Plánuju zítra dolít zbytek nádrže kvalitnějším benzínem. Chci se zeptat, jestli to bude stačit, nebo jestli tam třeba nemám ještě nalít nějaké aditivum. A taky by mě zajímalo, jestli se může míchat benzín s různým oktanovým číslem - např. že bych tam nalil natural 98, nebo něco jako Shell V-Power. Díky :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100% to dolij 100 oktanem , shel V pover racing,rovnou ti to i pročisti komplet pal. soustavu . jezdim jen na toto palivo a je to mazec. skoro jak po chip tunningu(možna;),nevim jak jezdi tento motor po chipu),a už nikdy a nikdo nelijte do svych peugeotku benzin a naftu z market benzinek.Je to jak chodit na Vaclavák do Nike nebo do Holešovic pro Mike.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Béďa

cos taky cekal?? hon za nejnizsi cenou benzinu ci nafty fakt neuznavam:bojim

michat 95 a 98 asi nebude nejlepsi, vyjezdi ji do rezervy a natankuj klasiku 95 treba na Shellu. 98mu stejne pozna jen tva penezenka:aut

když budeš přilevat benzin z vyššim oktan. čislem tak to nevadí ,horši je když tam naliješ Special nebo Natural 91.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Béďa

cos taky cekal?? hon za nejnizsi cenou benzinu ci nafty fakt neuznavam:bojim

michat 95 a 98 asi nebude nejlepsi, vyjezdi ji do rezervy a natankuj klasiku 95 treba na Shellu. 98mu stejne pozna jen tva penezenka:aut

když budeš přilevat benzin z vyššim oktan. čislem tak to nevadí ,horši je když tam naliješ Special nebo Natural 91.

special alebo 91 oktanovy benzin sa da este kupit?:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mišak

U marketových benzínek je ten benzín stejný.Nebo chce te říct že OMW nebo Shell mají jinej benzín?

Jestli ho teda mají jiny jak je to možné?

To jsem neřekl, ikdyž shell ma ve svých palivech specialni přiměs.Jde spíše o to jak se markety staraji o stáčecí cesty,myslím tim od nadrží přes čerpadla filtry trubky až po pistole. Věřte že taková Omv ,Benzina ,shell apod to čistí častěji než musí,hypermarkety jen to co musí aby prošly kontrolama,to je i jeden z duvodu proč je tam tak levny benzin. apropo mam pocit že stejna firma zaváži Benzinu a čerpačky u Globusu.a po zkušenosti Globus už nikdy.Znáte to,nejsem tak bohaty abych si kupoval levné věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem nabral jednou do plné v Tescu (Futurum) v Ově a auto žralo víc, a nejelo jak má... Od té doby beru na shellce a bez problému.. Není poznat rozdíl mezi 95 V Power a obyč. 95, ale 100 v power racing je mazec... cena bohužel taky :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

Já jsem nabral jednou do plné v Tescu (Futurum) v Ově a auto žralo víc, a nejelo jak má... Od té doby beru na shellce a bez problému.. Není poznat rozdíl mezi 95 V Power a obyč. 95, ale 100 v power racing je mazec... cena bohužel taky :(

tak to bych vzal zavděk raději tou JETkou vedle ikdyž co si pamatuju tak nebyla z najlevnějších.ale V pover je V power ,rozdil nepoznaš na jizdě ale na servise, pamatuješ na reklamu (sice drogerka ale hodi se) \"Tož dobře to čistí!\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

napr. omw nemusi mat palivo z omw.aspon u nas to tak fungovalo.neviem ako teraz,ale niekedy som tam videl rozne auta s palivom.

To máš pravdu,nevim jak v SR ,ale v ČR OMV vozi benzin buď z Rakouska ,což je org OMV ,nebo z Kralup nad Vltavou. Super 100 a alpin diesel je z rakouska,někdy je však alpin diesel z Kralup ale dolivají se tam kanystry s směsí,to aby to nezamrzlo,ale i tak to je do -30 minimálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

mam pocit,ze omw neberu len z rakuska original ale vlastne nakupuju co je vyhodne.

tak daleko už nevidim,každopadně pro OMV rozváži palivo fy Klacka a Astra, a potom org OMV ,tojsou ty byle s logem ,v čr asi 4 kusy.shell rozvazi fy Popilka a taky org shell

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

special alebo 91 oktanovy benzin sa da este kupit?:o

jiste, proc by nemel? na normalnich benzinkach ho maji porad, lije se do starejch vraku, kterych jezdi jeste porad dost, nebo do nekterych maloobjemovych motoru... a do me Husqarny :D

to jen na hypermega super berou pouze 95ku a naftu, protoze to jsou typy s nejvetsim obratem.

je docela sranda treba v nemecku poznat, co je 91 a 95, kdyz je na obou stojanech napsano \"benzin\" :))

ale co, holt ta fabie potom tolik netahla, nez si zvykla.

kupovat 98 nebo 100 oktanovy benzin do motoru s normalni kompresi nema vyznam a krome placebo efektu to pociti uz jen penezenka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

Já jsem nabral jednou do plné v Tescu (Futurum) v Ově a auto žralo víc, a nejelo jak má... Od té doby beru na shellce a bez problému.. Není poznat rozdíl mezi 95 V Power a obyč. 95, ale 100 v power racing je mazec... cena bohužel taky :(

mam naprosto stejnou zkusenost s naprosto stejnou cerpackou... bralo mi to 10l v meste :o:o:o

Edit: 91ku special nebrat, zanasi to katalyzator olovem... ovsem moje jawka si na nem libuje :D

[upravil dne 13/3/2007 Pata]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...