Sign in to follow this  
Followers 0
Guest rexcze

Mytí Peugeota 306

12 posts in this topic

Ahoj,

koupili jsme vysokotlakou myčku a teď jsem zkoušel našeho Peugeotka umýt. Nejdřív jsem ho opláchl, pak nanesl \"mycí\" prostředek a zase opláchl.

Ale mám problém, použitý mycí prostředek nechal na autě povlak (asi jeho vlastnost. Tata chtel proste usetrit). Pres skla je ten povlak tak hroznej, ze to je, jakoby jste jeli v prasne mlze. Proto se chci zeptat na Vaše zkusenosti s mytím. Jaký používáte přípravek? Máte nějaký fígly? ;)

Díky za radu.

Původně zaslal: rexcze

Ahoj,

koupili jsme vysokotlakou myčku a teď jsem zkoušel našeho Peugeotka umýt. Nejdřív jsem ho opláchl, pak nanesl \"mycí\" prostředek a zase opláchl.

Ale mám problém, použitý mycí prostředek nechal na autě povlak (asi jeho vlastnost. Tata chtel proste usetrit). Pres skla je ten povlak tak hroznej, ze to je, jakoby jste jeli v prasne mlze. Proto se chci zeptat na Vaše zkusenosti s mytím. Jaký používáte přípravek? Máte nějaký fígly? ;)

Díky za radu.

No hlavně to musíš pořádně opláchnout, pokud mycí prostředek je s voskem tak to na sklech zlobí, já vždy po mytí, i z myčky vyčistím skla. Používám Split od Ma-Fra, jinak ten vosk potom dělá se stěračema hrozný věci

tak já to dělám úplně jinak, možná i proto, že jsem línej:mad::mad::mad:

vezmu si zásobník na pro mytí (součást wapky) naliju na autošampon, přiliju tak 20-30ml autovosku, doleju vodou, nasadím na wapku a postříkám pěnou celé auto (nejdřív ale namočím) ojedu houbou a ostříkám čistou vodou a zlehka přejedu zbylou vodu mikroutěrkou:potlesk:potlesk:potlesk no lesk jako blesk:roker:roker:roker a sklo mám krásně čisté, už žádné umývání.

ja oplachnu auto wapkou, pak umeju vodou+sampon od Sheronu ale staci i jarova voda.. dalsi oplach, vysuseni jelenici a nakonec vosk..

na skla mam taky nejaky pripravek od Sheronu a jde to s nim fakt super.. kapky vody pak krasne sjizdej po skle..

je to mozna zdlouhave ale zatim me to nijak nevadi :D

jar se dá použít v krajním případě :bojim:bojim:bojim a nejlepší je když to potom přejedeš tím voskem, protože jar vysušuje lak a ten pak rychle satrácí lesk.

ale možná PUR BALSÁM? :P:P:P

[upravil dne 13.3.07 purkmistr]

Původně zaslal: purkmistr

jar se dá použít v krajním případě :bojim:bojim:bojim a nejlepší je když to potom přejedeš tím voskem, protože jar vysušuje lak a ten pak rychle satrácí lesk.

ale možná PUR BALSÁM? :P:P:P

to je myti zakoncene voskem jak pisu ;)

no, praveze ze ja to znam jenom v 25litrovym kanystru =) A domu si vzdy odnesu tak litr a pul v petce =)

ale na okna je to naprosto genialni.

Původně zaslal: Marlin

no, praveze ze ja to znam jenom v 25litrovym kanystru =) A domu si vzdy odnesu tak litr a pul v petce =)

ale na okna je to naprosto genialni.

To sem radši ani nepiš . Ještě si to přečte tvuj šéf a dál to znáš:D:D:D

A to že je geniální to vim už dlouho:D A nejen na okna

[upravil dne 13/3/07 Radek Hurvajz]

Sef si ji bere taky :D:D

na co jeste to pouzivas? ja teda jen na okna, ale plasty se s tim daji cistit taky, dlazdicky, chrom, apod.

Původně zaslal: Marlin

Sef si ji bere taky :D:D

na co jeste to pouzivas? ja teda jen na okna, ale plasty se s tim daji cistit taky, dlazdicky, chrom, apod.

Tak tak, cokoliv hladkyho, doma i na autě, a nejlepší je že to bere všechno dočista dočista bez předmytí:D:D S tim šefem jsi mě docela pobavil:D:D

[upravil dne 13/3/07 Radek Hurvajz]