Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Blikani kontrolky teploty


misomiso

Recommended Posts

Zdravim, mam takovy specificky dotaz. Mam Peugeot 806 HDI. Zacala mi pravidelne blikat mala kulata cervena kontorlka, ktera je primo umistena v budiku teplomeru. Jde o pravidelne blikani (jako blinkr), ne o nejake nahodne problikovani. Jeste jesem to nezazil u zadneho auta.

To blikani je asi opravdu spojeno s teplotou, protoze se to objevuje vzdy, kdyz u (normalne) zahrateho motoru porzim plny plyn tak aspon na 10 - 15 vterin (napr. do kopce). Co je ale divne, pri pohledu na rucicku teplomeru takoveto vyuziti plneho vykonu motor nijak nevyvede z miry. Narust teploty se na te rucicce da sotva pozorovat a stale se pohybuje kolem 80 stupnu. S chlazenim nikdy nebyl problem, navic nejsou zadna vedra. To blikani se objevuje nasledne potom seslapnuti plneho plynu a trva take asi tak 15 sekund, pak zmizi.

Stale dumam nad tim, co mi asi auto timto blikanim chce zdelit. Navod k autu nemam. Troch mne to zneklidnuje, jedzim dlouhe trasy, mam jet zrovna do nemecka.

Diky za kazdou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi hloupej dotaz, ale máš dostatek kapaliny?

Netlakuje Ti náhodou expanzka??? (když otevřeš víčko za studeného motoru a vidíš, jak v expanzce běhají vzduchové bubliny, připrav se minimálně na výměnu těsnění pod hlavou, v horším případě může být i prasklá hlava válců)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...