Sign in to follow this  
Followers 0
SLAVONIX

diagnostika 309 gti

10 posts in this topic

Vedel by mi niekto poradit, ako sa da diagnostikovat rj na peugeote 309 GTI, rv. 1986. V motorovej časti sa nachádza 3 pinový konektor. Asi sa to má vyblikávať, ale ja netuším ako..

Kdo ví jestli to tohle už mělo.

Napadá mě možná blbost:

Nevypadá ten konektor jako nějaké ostatní? V jiných modelech by třeba mohl být užíván pro klimu či nějakou jinou výbavu...

A v kterým místě ten pin je? Protože těch volnejch pinu tam může být několik. A nejlepší budeš mít,když si zajedeš na diagnostiku a tam Ti všechno řeknou..

je priamo na kryte vackovych hriadelov, skratka priamo na motore je na nom 1, 2, a nejaka čarbanica :aut

a ist s tym do servisu mam dost strach ... ak ma nevysmeju,ze co tam chcem s 20 rocnou karou, tak ma oskubu a osalia aj o posledny halier... a aj tak mi to nakoniec bude prd platne ... poznam ja takých geniov ... :grr

notak, prosim poradte, ved ten peugeot zachvilu zozerie aj mna... Nechcite mi povedat, že nikto z vas nevie ako sa to da viblikat u tychto modelov, ktore nemaju zianu diagnosticku kontntrolku, ale diagnosticky konektor maju. Nabeton je to on!!!

Předpokládám, že vačku máš jen jednu! A třípinový konektor u krytu vačky u 309 neslouží k vyblikání, ale ke snímání údajů pro diagnostiku. A pozor! Ne všechny vstřikovací systémy umožňují vyblikání! Teď z hlavy to nevím, ale někde to mám napsaný.

tripinovy konektor je snimac otacek ze setrvacniku a nic s nim nevyblikas...

tak nevim, je to GTicko nebo neni? 16V nebo 8V?

Ty otačky setrvačníku = otáčky motoru, respektive to čidlo snímá horní úvrť 1.válce, aby ECU vědělo, kdy má pustit střik, toť vše. No a taky se od toho bere signál do otáčkoměru. Takže například tohle čidlo je docela důležity.

BTW: diagnosticky konektor je na 99% zelený a 2 pinový..

BTW2: zkus taky třeba použít funkci hledání, je to tu probraný asi 44x Tohle fórum už funguje přibližně 5let, víš?

No a než se začneš vztekat, tak tu radši hoď kód motoru (podle roku tipuju, že to ale dignostiku na vyblikání mít nebude)