Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Laďák na diesela


Stancek

Recommended Posts

Původně zaslal: Stancek

A ladak je stejnej ajko na benzina???

To by mě taky zajímalo, protože jsem někde slyšel, že výfukový systémy benzínu a dieselu jsou jinak stavěný a třeba koncový díl výfuku (sériovka) z benzína na dieselu dělá bordel, tak nevim :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomyka: JJ, tam na mě ještě doteď v dobrém vzpomínají ... :D

Jinak benzin a Diesel laďák by měl být trochu odlišný, ale nevim jak - každopádně jestli nějaké rozdíly jsou, tak Ti to asi řeknou přímo v nějakym tom tuningshopu, kde je prodávaj :papa

Každopádně jkelikož namá přepážku, jako normální tlumič, tak je dost hlučnej, takže je dobrý si možná promyslet i nějaký středový \"mezitlumič\" ... záleží, jak moc jezdíš a jak moc naloženej - mně osobně to moc neva, ale když vezu babičky a dědečky, tak maj celkem zážitek ... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Ti to asi řeknou přímo v nějakym tom tuningshopu, kde je prodávaj :papa

tam ti řeknou cokoliv jen aby to prodali :P me ho dokonce prodali s tím že má atest pro čr silnice...:D

pokud bude te kupovat přímo na určitej typ tak je na to dělanej ale ty jsou dražší. Levnější universály jsou dělané na benzíny (alespon jsem se nesetkal s dieselovým) a je potřeba nebrat výfuk podle výkonu ale objemu motoru aby to ten vejfuk neškrtil a z toho vyplývá že si změřím starou trubku a dle ní měřím i vstup do výfuku (ne koncovky :D ) aby se to nikde nezůžilo. takhle bych vybíral já ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastním 206 2.0hdi a protože mi brzy odejde zad. díl výfuku zvažoval jsem nerezový laděný díl výfuku,ale mám strach,aby to nebylo moc hlučné a neobtěžovalo mne to.Chtěl bych něco decentního.Tak nevím stále se nemohu rozhodnout.Nejlépe kdybych se v takovém autě mohl projet.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Leška

Vlastním 206 2.0hdi a protože mi brzy odejde zad. díl výfuku zvažoval jsem nerezový laděný díl výfuku,ale mám strach,aby to nebylo moc hlučné a neobtěžovalo mne to.Chtěl bych něco decentního.Tak nevím stále se nemohu rozhodnout.Nejlépe kdybych se v takovém autě mohl projet.:myslim

Presne to same resim i ja, akorat na jinem auti (406). Nejaky decent ladeny navic s plochou koncovkou. :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: upper9

Původně zaslal: zabicka

na HDi to urco cenu ma :super

mas s tim nejakou zkusenost? zajimalo by me to diky pa

Ja osobne ne. Ja mela 1.9D a prave jsem se o tom bavila s nekolika lidma a vsichni se schodli na tom, ze tam to cenu nema, tak jsem dala jen koncovku, aby to nejak vypadalo. Ale muj kamos ma ladak na HDi - tady je jeho profil: http://www.tuningclub206.com/clenove.php?Id=10 Zkus ho kontaktovat na E-mail. Je taky z Plzne ci okoli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zabicka

Původně zaslal: upper9

Původně zaslal: zabicka

na HDi to urco cenu ma :super

mas s tim nejakou zkusenost? zajimalo by me to diky pa

Ja osobne ne. Ja mela 1.9D a prave jsem se o tom bavila s nekolika lidma a vsichni se schodli na tom, ze tam to cenu nema, tak jsem dala jen koncovku, aby to nejak vypadalo. Ale muj kamos ma ladak na HDi - tady je jeho profil: http://www.tuningclub206.com/clenove.php?Id=10 Zkus ho kontaktovat na E-mail. Je taky z Plzne ci okoli...

plzenak tak to je supr ozvu se mu mej se a diky papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravim.ja mam 206 2 Hdi.Koupil jsem si sportovni vyfuk od laityng.pri objednavani se me ptali na typ auta a motoru.koncova ma prumer 100 a nadherne sedi ve vyrezu.jo a ted k tomu zvuku.-pri nastartovani si jen tak brumla,nic brutalniho.vyfuk ma dobry zvuk jen v urcitych otackach a kdyz je motor v zatezi,treba do kopce,nebo kdyz jedu ve vice lidech.Spatny to ale neni.:-)U diseloveho motoru nikdy nebude tak dobrej zvuk jak u benzinu,protoze netlakuje poradne do vyfuku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ony2003

U diseloveho motoru nikdy nebude tak dobrej zvuk jak u benzinu,protoze netlakuje poradne do vyfuku.

A co myslíš, že v tom výfuku dělá, když netlakuje... podtlak? :D

1) benzín má pořádnej zvuk až když se roztočí do svých oblíbených otáček (u mýho motoru je to 4 - 5 k). :)

2) diesel se nedá pořádně roztočit, páč by ti z auta zdrhnul :D

3) turbodiesel (například tvůj 2.0 HDi) má v cestě výfukových plynů turbo, které tlakové rázy z válců poněkud vyhlazuje (a odebírá jim energii pro svůj pohon), takže tyto pak nemůžou tak zvučně hlučet v koncovém dílu výfuku. Takže HDi může trochu brumlat na volnoběh a v nízkých otáčkách (kdy je otevřenej obtok), ale jak zabere turbo, tak bručení ustává a pak už jenom fííííííííííííííí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...