lukash

Prezouvate uz na letni?

Prezouvate uz na letni?  

1. 1. Prezouvate uz na letni?

Please sign in or register to vote in this poll.

59 posts in this topic

Ahoj,

zda se ze pocasi jiz nebude moc blaznit, prot mne zajima jestli uz prezouvate na letni pneu, nebo jestli jeste pockate...

Letné mám na AL a tak cez týždeň ich dám vyvážiť a podľa počasia ich koncom týždňa prehodím.:roker

Taky dám letní. Jen je musím koupit. Ještě chvilku počkám a pokud počasí bude stejné, koncem března vyměním...

Celou zimu byly letní nebyl duvod přezouvat na zimni:super

Původně zaslal: Mišak

A co treba nizke teploty, neni to duvod proc nejezdit na letnich ?

Sorry, ale pak to naky strelec na letnakach nedobrzdi rachne do tebe no a co si na nem vezmes . Jsem zasadne proti jezdit v zimne na letnakach . Podle me to delaji jen nezodpovedni ridici.

Ja budu prezouvat tento tyden .

Teploty nejsou tak nízký, aby letní pneumatiky ztratily svoji funkčnost. Dokonce (už vidím jak mě tady všichni ukamenujete) v autotipu byl test zimních pneumatik a zahrnuli do testu i jednu sadu letních pneu. Teplota vzduchu v době testování byla tuším kolem nuly. Na sněhu letní gumy neměly šanci, na vodě už rozdíly nebyly tak markantní stále o něco vedly zimní pneu, ale jak která. Na suchu vítězily letní pneumatiky.

Tedy jak se říká, že při 5 stupních už měnit na zimní, já osobně na to moc nedám a to jak z osobních zkušeností tak i na základě těchto testů. Můj názor je, že zimní pneumatika na suchém povrchu se vyplatí při tak - 3 a níže.

Na mokru je zimní guma nebezpečnější, jak letní, kóór když je sjetá!!

Jinak já budu možná přezouvat už dneska ... uvidim dle nálady a času :papa

MPavel: zimní se mají dávat už při teplotách od 7 stupňů níž. Letní pak zas zpátky při teplotách od 15 stupňů výš (můžeš samozřejmě i dřív, ale od 15 stupňů ztrácí zimní účel).

Původně zaslal: pkot

Původně zaslal: Mišak

A co treba nizke teploty, neni to duvod proc nejezdit na letnich ?

Sorry, ale pak to naky strelec na letnakach nedobrzdi rachne do tebe no a co si na nem vezmes . Jsem zasadne proti jezdit v zimne na letnakach . Podle me to delaji jen nezodpovedni ridici.

Ja budu prezouvat tento tyden .

Myslíš že letňak ztratí sve vlastnosti už při 7 stupních?Neřeknu jestli je pod nulou.Letošní zima nebyla vubec kruta a teploty byly maximalně do -5 stupňu a to si myslím není zas tak moc.Jestli byl větší mraz moýná tyden a na tuto dobu se opravdu zimaky nehodi davat.:papa

OK406: To je takzvaný průnik (z první třídy). :D

Mišak: Jo, pod 7 stupňů už mají letňáky nedostatečný vlastnosti (respektive ztrácí svoje dobrý vlastnosti). Jsou příliš tuhý a ztrácejí přilnavost, blběj brzdí, blběj jedou,...

Ja už mám týžden letné

Brzdná dráha vozidla s letnými pneumatikami na suchej vozovke pod 7°C je dlhšia až o 13%

[upravil dne 9/3/07 MrVain]

Taky je už chci nechat vyměnit. Přístí týden si snad na to konečně udělám čas.

Tak jsem včera kontroloval a připravoval letní kola a zjistil jsem že mám jeden ráfek trochu bouchlej.Když jsem kola před zimou myl a uklízel tak jsem si toho vůbec nevšiml.Dnes jsem to odvezl na srovnání.Hotové to bude do deseti dní a cena do 1000kč.Jinak je to Alessio turbo 7,5x17.Takže musím s přezutím ještě počkat.

zatím mám ještě zimáky , přezouvat budu jen co bude volná chvilka

a ja na to na letnich nedovno koupil,tak uz na nich jezdim:mrk kdyz je jeste trosku mrazivo,tak samozrejme opatrne

[upravil dne 9/3/07 hudy]

Asi přezuji o víkendu až příští týden nebo za 14 dní. :myslim

[upravil dne 10/3/07 Pinďa]