Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aretace dveri


Tornado

Recommended Posts

Jde nejak nastavovat aretace dveri (dil c.5 na obrazku)? Mam problem u ridicovych dveri, ktere pri max otevreni maji temer 90°. Ted v zime jak byly ty velky vetry, tak se mi jednou stalo, ze jsem oteviral dvere a vetr mi je vytrhnul z ruky. A jak sebou skubly, tak zapruzili a narazily do sroubu pantu dveri. Samozrejme ze se poskodila na asi 2cm hrana dveri. :grr

Lze to nastavit, nebo je to potreba vymenit za druhy neopotrebovany dil?

[upravil dne 9.3.2007 Tornado]

post-0-14109595365199_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stelovat se to neda, jedine vymenit, stoji to asi 650Kc, kupoval jsem to v lete na 106ku u citroenu ( meli cenu nizsi asi o 50Kc nez peugeot, normalne rekni stejne objednaci cislo podle katalogu peugeot ) jo a kvuli vymene musi tapecirunk dolu, u 106ky to docela slo v pohode vymenit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že i když tam dáš novej areťák a vítr ti vyrve ty dveře z ruky tak se ta hrana dveří zase opře až o hlavu šroubu. Je tam prostě dost nešťastně umístěnej.

Já mám tenhle bolák na dveřích spolujezdce - spolupráce větru a mojí hezké polovičky.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Ted jsem to měl venku, je to asi tři dny, šlo to v pohode, mě drhnul jeden váleček. Jen si myslím že by chyba mohla být někde v tom plechu na kterym to drží, na tomhle se toho moc ohnout nebo natahnout nedá. Koukni jestli se nedeformovalo ve dveřích to uchycení.

Me to dela na zadnich dverich to same,nekdy je nemuzu ani zavrit,uz jsem to kolikrat prostikal vd-ckem,zlepsi se to jen na chvili.Jak se Ti ty valecky podarilo rozhybat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martas406

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Ted jsem to měl venku, je to asi tři dny, šlo to v pohode, mě drhnul jeden váleček. Jen si myslím že by chyba mohla být někde v tom plechu na kterym to drží, na tomhle se toho moc ohnout nebo natahnout nedá. Koukni jestli se nedeformovalo ve dveřích to uchycení.

Me to dela na zadnich dverich to same,nekdy je nemuzu ani zavrit,uz jsem to kolikrat prostikal vd-ckem,zlepsi se to jen na chvili.Jak se Ti ty valecky podarilo rozhybat?

Servus,

pridávam aj ja svoju otázku. Ako sa ti podarilo rozbehať? :myslim:myslimMne na pravých zadných dverách ide veľmi ťažko zatvoriť dvere. A to striekam vdčkom tie panty každý štvrťrok. :myslim:myslim

Dá sa to rozobrať ľahko?:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

Původně zaslal: Martas406

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Ted jsem to měl venku, je to asi tři dny, šlo to v pohode, mě drhnul jeden váleček. Jen si myslím že by chyba mohla být někde v tom plechu na kterym to drží, na tomhle se toho moc ohnout nebo natahnout nedá. Koukni jestli se nedeformovalo ve dveřích to uchycení.

Me to dela na zadnich dverich to same,nekdy je nemuzu ani zavrit,uz jsem to kolikrat prostikal vd-ckem,zlepsi se to jen na chvili.Jak se Ti ty valecky podarilo rozhybat?

Servus,

pridávam aj ja svoju otázku. Ako sa ti podarilo rozbehať? :myslim:myslimMne na pravých zadných dverách ide veľmi ťažko zatvoriť dvere. A to striekam vdčkom tie panty každý štvrťrok. :myslim:myslim

Dá sa to rozobrať ľahko?:nevim

Odmontovat obě strany, jak na dveřích tak na sloupku, vyndat pod tapecirunkem, bud jako já stylem ježek v kleci nebo oddělit táhlo od dílu s válečky, vyndat táhlo a pamatovat si jak tam bylo, jde to buď přes napružení válečku nebo otočit o 90st. a vyndat, potom vymýt benzínem. Pak sundat pružnou pojistku, taková ta ocelová hvězdička, jde to blbě ať vám nepraskne, vyndat čep válečku, vyčistit a namazat vazelínou, u druhýho válečku je čep jinej, musí se vyrazit kulatinou. Na tom táhle je dobrý pilníkem srazit hrany, je to pak míň hlučný. Pak namontovat zpátky. Pozor na dveře, pokud to tam není mužou se vyvrátit.

[upravil dne 11/3/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek HurvajzOdmontovat obě strany, jak na dveřích tak na sloupku, vyndat pod tapecirunkem, bud jako já stylem ježek v kleci nebo oddělit táhlo od dílu s válečky, vyndat táhlo a pamatovat si jak tam bylo, jde to buď přes napružení válečku nebo otočit o 90st. a vyndat, potom vymýt benzínem. Pak sundat pružnou pojistku, taková ta ocelová hvězdička, jde to blbě ať vám nepraskne, vyndat čep válečku, vyčistit a namazat vazelínou, u druhýho válečku je čep jinej, musí se vyrazit kulatinou. Na tom táhle je dobrý pilníkem srazit hrany, je to pak míň hlučný. Pak namontovat zpátky. Pozor na dveře, pokud to tam není mužou se vyvrátit.

Krásný popis, dík. Já to snad někdy taky zkusím (třeba až budu přidělávat ty podložky :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: paflachina

Mě jdou zadní dveře taky strašně blbě zavírat a rachotěj.Tak jsem to táhlo dneska vyndal ven,ale bylo namazaný až moc,tak si nemyslim,že by to nekdě dřelo.Spíš mám v těch válečcích už dost vydřenou drážku.Tak jestli ta tomu třeba nevadí.

Ty válečky se musí volně otáčet, pokud je táhlo namazaný tak jen po tech válečcích klouže a dělá randál
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...