Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

centrálne zamykanie


mirec.dk.406

Recommended Posts

Čaute, kúpil som si P 406 1.8 16V r.v.97, dostal som dva kľúče v tom jednom bol vypadnutý gombík na ovládanie centrálu, myslel som že to dokážem opraviť ale asi to neviem. Vymenil som baterky skúšal som či ide LED dióda-tá ide skúšal som to s digitálnym fotoaparátom vydáva infra svetlo (kľúč má iba jeden gombík na ovládanie centrálneho zamykania, infra) , ale auto nereaguje na pokyn kľúča spojil som to nakrátko šrobovákom lebo mi chýba ten gombík. Prosím o radu a nemá niekto starší nepotrebný kľúč kde by ten gombík bol. V servise Peugeota za to chceli 4.000,-!!! len za ten kúsok plastu.

Ďakujem za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten gombík sa normálne dodáva, asi za 100 Kč.

Skús cez stránky autofrance.cz, zastúpenie na Slovensku, napr. http://www.autofrance.cz/index.asp?kraj=-2

Ak im pošleš fotku a rozmer (existuje tuším niekoľko veľkostí), tak by ti mohli poslať.

Ak nie, skúsime zariadiť z Čiech.

Prečo ti to nefunguje, nedokážem poradiť, s tými infra ovladačmi býva dosť problém. Možno by sa dalo na osciloskope (pamäťovom) určiť, či kód oboch kľúčov je rovnaký. (K našej 306 máme len jeden kľúč s infra, druhý je len železo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mirec.dk.406

už som to spojazdnil, bol chybný kontakt v príjmači, ešte sa pokúsim vymeniť mikro spínač v kľúči čo mi urobí kamoš elektrikár, potom ten gombík a bude to, ináč mi to už otvára a zatvára centrálne tým kľúčom ale zatiaľ len pomocou šrobováka

Ten prijímač si kde nenašiel?Myslíš ten v aute?

[upravil dne 11.3.07 ajven]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný problém - na ovládání u klíče chybí mikrospínač a membrána. Jinak ovládání chodí - stačí propojit šroubovákem krajní a střední kontakt. Nemám vhodný mikrospínač jako náhradu. Chybějící membránku jsem koupil v servisu Peugeot - 170,- Kč - je to jen gumové víčko.

Takže potřebuji náhradu - poradí mi někdo? Díky a přeji hezký den.

post-0-14109595373269_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Choď do nejakého elektra kde majú rôzne súčiastky pre amatérov ako sú odpory. integráče, kondíky a podobne alebo do opravy rádiía TV, tam si pýtaj mikrospínač, zober zo sebou kľúč a ukáž ho opravárovi alebo predajcovi. Ten čo mi to predával povedal, že to je normálna veľkosť ktorá sa montuje na plošné spoje a podobné veci. Kľúč rozober na dve časti, plošný spoj opatrne vyber, v druhej časti ti ostanú dve batérie. Opatrne to vypajkuj mikropájkou, nezabudni si to poznačiť ako je otočený. Ten spínač spája iba jeden obvod z tých krajných k strednému spoju ako si to odfotil. Potom pripajkuj nový mikrospínač. Ak si netrúfaš tak to zver do rúk nejkému opravárovi elektro. Mne to tiež priletoval kamoš, a už mi to fachčí. Ten mikrospínaš stál 18,-Sk. Ak to pôjde tak ti to musí signalizovať ta červená LED dioda, že je to OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...