Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Senzor deště


secouver

Recommended Posts

Přeji dobré ráno :-) Cca před měsícem jsem koupil 306tku a buď je na ní senzor deště rozbitej, nebo s ním neumím :-) ....Když dám páčku do první polohy, tak se senzor normálně rozsvítí, ale může pršet jak chce a stěrače se ani nehnou. Od AKCZ jsem slyšel, že by to mohlo být tím, že bylo měněné přední okno. Co myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u mě to funguje tak, že když to dám do první polohy, tak to setře, a pak už to jede podle toho, kolik vody je v místě toho senzoru. Samo to zrychluje nebo zase frekvenci stírání sníží. Například když se jede po dálnici, která je mokrá, ale neprší, stačí předjíždět kamion, od ktereho lítá voda a stěrače se pustí samy. Jinak okno sem měl vyndavaný a dávaný z5 a jedná se pořád o to stejný, tak nevim jestli ten senzor sundavali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

svitit to ma na jedny strane, protoze tam je vysilaci dioda a na druhe strane je vyhodnocovaci elektronika. funguje to zrejme na principu lomu/odrazu svetla.

a detekuje to nejen vodu, ale i spinu, staci projet kolem kamionu, co zaprasi sklo a sterace to nezvladnou setrit (suche), a zacne to cyklovat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako zistim ci mam original celne sklo ???

mne to tiez nefunguje a nevem ako to je stym slkom...

niekde tu na fore som cital ze to staci precistit.... :roker nejake silikonove kontakty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Blizzard

svítit to má jenom na jedný straně. svítí mi to tak na 306 i na 406 a oda fungujou na jedničku.

nevíte co je pravdy na tom že se nemá startovat se zapnutým dešťovým senzorem? slyšel jsem že se může spálit :myslim

bezne se me stava, ze ho po zaparkovani nevypnu a tudiz pozdeji startuji se zapnutym senzorem. musi se znovu aktivovat, spaleni (doufam) nehrozi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chechet

Původně zaslal: Blizzard

svítit to má jenom na jedný straně. svítí mi to tak na 306 i na 406 a oda fungujou na jedničku.

nevíte co je pravdy na tom že se nemá startovat se zapnutým dešťovým senzorem? slyšel jsem že se může spálit :myslim

bezne se me stava, ze ho po zaparkovani nevypnu a tudiz pozdeji startuji se zapnutym senzorem. musi se znovu aktivovat, spaleni (doufam) nehrozi.

tak to se mi taky běžně stává,že ho nechám zaplej.a ještě by to mohlo poznat,že je sklo špinaví a mohlo by ho to samo ostříknout a setřít,ale to už bych chtěl asi moc...:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

!! Secouvere !! Uz si to sice nevybavuju ale pokud jsem Ti to rikal jako ze asi jo tak sem take urcite rikal ze tam muzou chybet takove gelove desticky mezi oknem a senzorem ktery se muzou ztratit diky vymene predniho skla za jine... coz bude asi Tvuj problem.. :nevim

Zjistis to tak ze ho jednoduse sundas a podivas se.. gelove desticky jsou primo mezi oknem a tou pruhlednou kaskadovitou ploskou na senzoru kudy prosvita svetlo.. museji byt na obou ploskach jinak Ti to fungovat opravdu nebude :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

sem tady novej sory: mám na to takovou svou vychytávku. Když dáš stěrače do první polohy,tak ti de pomalej ciklus/ to je pravda/.Vyzkoušej tohle-zapni pomalej ciklus ať jednou setře a hned ho vypni a teď si odpčítej pár vteřin ,aby to bylo delší než ciklus/ a zapni znova a už si ho nevšímej. Všechno už si bude dělat sám. Jestli jen mrholí,nebo prší,nebo leje. Koupili sme si želvičku /306-ku,16-ku/ asi před půl rokem , a tak se snažim co nejvíc jí porozumět a skamarádit se sní. No a tak už sem semtam něco vychytal. Ať ti jezdí a dlouho slouží tak jak má

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...
  • O 2 týdny později...

Ja som mal podobny problem, po vymene celneho skla to neslo resp. slo ale fungovalo to ako klasicky ciklovac.v servise kde mi menili sklo mi povedal ze co on ma s tym robit.Bol som teda v peugeote servise a tam mi len prelepili zrkadielka lebo vraj tam bola bublina a od vtedy to slape paradne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...