secouver

Senzor deště

22 posts in this topic

Přeji dobré ráno :-) Cca před měsícem jsem koupil 306tku a buď je na ní senzor deště rozbitej, nebo s ním neumím :-) ....Když dám páčku do první polohy, tak se senzor normálně rozsvítí, ale může pršet jak chce a stěrače se ani nehnou. Od AKCZ jsem slyšel, že by to mohlo být tím, že bylo měněné přední okno. Co myslíte?

Já když ho dám na první polohu tak aspoň cykluje na pomalej režim ale ten senzor ani nevnímá že prší takže nevim jak funguje ale měl jsem měněný sklo tak to může být tím.

Tak u mě to funguje tak, že když to dám do první polohy, tak to setře, a pak už to jede podle toho, kolik vody je v místě toho senzoru. Samo to zrychluje nebo zase frekvenci stírání sníží. Například když se jede po dálnici, která je mokrá, ale neprší, stačí předjíždět kamion, od ktereho lítá voda a stěrače se pustí samy. Jinak okno sem měl vyndavaný a dávaný z5 a jedná se pořád o to stejný, tak nevim jestli ten senzor sundavali.

pozor na to, ze po nastartovani motoru se musi senzor deste vzdy znova zapnout....

Tak včera jsem zjistil že svítí jen jeden ten senzor, to bude asi ta chyba. Nevíte co s tím? ;)

svítit to má jenom na jedný straně. svítí mi to tak na 306 i na 406 a oda fungujou na jedničku.

nevíte co je pravdy na tom že se nemá startovat se zapnutým dešťovým senzorem? slyšel jsem že se může spálit :myslim

svitit to ma na jedny strane, protoze tam je vysilaci dioda a na druhe strane je vyhodnocovaci elektronika. funguje to zrejme na principu lomu/odrazu svetla.

a detekuje to nejen vodu, ale i spinu, staci projet kolem kamionu, co zaprasi sklo a sterace to nezvladnou setrit (suche), a zacne to cyklovat....

ako zistim ci mam original celne sklo ???

mne to tiez nefunguje a nevem ako to je stym slkom...

niekde tu na fore som cital ze to staci precistit.... :roker nejake silikonove kontakty

Původně zaslal: Blizzard

svítit to má jenom na jedný straně. svítí mi to tak na 306 i na 406 a oda fungujou na jedničku.

nevíte co je pravdy na tom že se nemá startovat se zapnutým dešťovým senzorem? slyšel jsem že se může spálit :myslim

bezne se me stava, ze ho po zaparkovani nevypnu a tudiz pozdeji startuji se zapnutym senzorem. musi se znovu aktivovat, spaleni (doufam) nehrozi.

Původně zaslal: chechet

Původně zaslal: Blizzard

bezne se me stava, ze ho po zaparkovani nevypnu a tudiz pozdeji startuji se zapnutym senzorem. musi se znovu aktivovat, spaleni (doufam) nehrozi.

tak to se mi taky běžně stává,že ho nechám zaplej.a ještě by to mohlo poznat,že je sklo špinaví a mohlo by ho to samo ostříknout a setřít,ale to už bych chtěl asi moc...:D

Nejlepší by bylo,kdybys mohl od někoho si ten senzor půjčit a vyzkoušet u sebe na autě.Abys vyloučil chybu v senzoru.Protože jsem zjistil že to může být i v motoru cyklovače.Bylo to zkorodovaný.

!! Secouvere !! Uz si to sice nevybavuju ale pokud jsem Ti to rikal jako ze asi jo tak sem take urcite rikal ze tam muzou chybet takove gelove desticky mezi oknem a senzorem ktery se muzou ztratit diky vymene predniho skla za jine... coz bude asi Tvuj problem.. :nevim

Zjistis to tak ze ho jednoduse sundas a podivas se.. gelove desticky jsou primo mezi oknem a tou pruhlednou kaskadovitou ploskou na senzoru kudy prosvita svetlo.. museji byt na obou ploskach jinak Ti to fungovat opravdu nebude :super

sem tady novej sory: mám na to takovou svou vychytávku. Když dáš stěrače do první polohy,tak ti de pomalej ciklus/ to je pravda/.Vyzkoušej tohle-zapni pomalej ciklus ať jednou setře a hned ho vypni a teď si odpčítej pár vteřin ,aby to bylo delší než ciklus/ a zapni znova a už si ho nevšímej. Všechno už si bude dělat sám. Jestli jen mrholí,nebo prší,nebo leje. Koupili sme si želvičku /306-ku,16-ku/ asi před půl rokem , a tak se snažim co nejvíc jí porozumět a skamarádit se sní. No a tak už sem semtam něco vychytal. Ať ti jezdí a dlouho slouží tak jak má

No a když ti to nepude /tak sory/ tak je asi opravdu jiná závada,s tim už ale nepomužu

gumicky se sehnat nedaji, leda od nekoho, komu sensor prestal fungovat a koupil jinej, z druhe ruky se da komplet senzor sehnat kolem 500

problem vyresen ukazalo se že jsou jen odlepene uchyty čidla, ty mi zitra v servise za 50 nalepi znova:) jinak sem sehnal u místních borců druhé čidlo za 300:)

Ja som mal podobny problem, po vymene celneho skla to neslo resp. slo ale fungovalo to ako klasicky ciklovac.v servise kde mi menili sklo mi povedal ze co on ma s tym robit.Bol som teda v peugeote servise a tam mi len prelepili zrkadielka lebo vraj tam bola bublina a od vtedy to slape paradne.