Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vypinani radia sony p206


fabicz

Recommended Posts

Dobrej,

mam v aute instalaci z autodaria sony cdx gt200, ktery mi instalovali v servisu a ktery mi pozdeji ukradli. Ted sem si koupil novejsi model sony cdx gt414u.

Normalne bezi, ale pokud zvysim hlasiteji radio nebo pustim hudbu z CD tak se vypne a zase zapne. Snad kdyz to prekroci nejakou hranici zateze, tak padnou pojistky ci tak neco. Nejsem odbornik.

V instalacnim manulu pisou 3 moznosti zapojeni. a) Spinane, b) stale a pak c) jeste jedno. Podle schematu mam kabely v zapojeni a) coz by mohl byt problem, ale nejsou lehce prepojitelne do zapojeni b), coz me znervoznuje, tak bych rad slysel vas nazor.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: fabicz

Dobrej,

mam v aute instalaci z autodaria sony cdx gt200, ktery mi instalovali v servisu a ktery mi pozdeji ukradli. Ted sem si koupil novejsi model sony cdx gt414u.

Normalne bezi, ale pokud zvysim hlasiteji radio nebo pustim hudbu z CD tak se vypne a zase zapne. Snad kdyz to prekroci nejakou hranici zateze, tak padnou pojistky ci tak neco. Nejsem odbornik.

V instalacnim manulu pisou 3 moznosti zapojeni. a) Spinane, b) stale a pak c) jeste jedno. Podle schematu mam kabely v zapojeni a) coz by mohl byt problem, ale nejsou lehce prepojitelne do zapojeni b), coz me znervoznuje, tak bych rad slysel vas nazor.

Diky

V zapojení to pravděpodobně nebude, myslim že se přiliš zahřeje koncovej stupeň a vypne tepelná ochrana. Pokud by tomu bylo opravdu tak jak říkám, je to na reklamaci. Pokud by bylo zapojení přehozené tak by ti nedrželo nastavení rádia a naladěné stanice, prostě by se po vypnutí kličku nastavení smazalo, a zároveň by se rádio po vypnutí klíčku nevypnulo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkontroluj kabely k reprákům.

Rádio má 8 výstupních svorek pro 4 repráky a žádné kabely k reprákům se nesmějí spojovat navzájem ani na zem (ani ty zdánlivě \"zemní\").

Možná to předchozímu rádiu nevadilo, ale tomuto to vadí.

Jestli zadní repráky nemáš, tak kabely - výstupy od rádia - musí zůstat nezapojené.

Obrázek svorek a barvy kabelů např. zde:

[upravil dne 4.3.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autoradio ma vystup 4x50W jako predchozi model (a 4x26W podle nejaky DIN normy). A zvladaj 4-8 ohmu.

Zadni bedny maji jmenovity vykon 55W a 4ohmy. Predni od vyrobce auta nevim. *1

Pokud vypnu zapalovani, tak se vypne i radio, nastaveni zustava zachovano.

Pokud se \"samorestartne\", tak se pamet vymaze.

Pri vypnutem radiu da volume max, coz je 34, pri zapnutem radiu/usb tak asi 18, zalezi na hudbe. CD se mi uz ani neroztoci *1, vcera se jeste do volume 10 slo.

Vsechny kabely k bednam i k ISO konektoru vypadaji fyzicky v poradku zapojene. Hrani si s fadem predni/zadni leva/prava nema vliv na samorestartovani, pouze se zvysi volume pri kterem se samorestartuje tak na 24 *1 - tedy problem nemuze byt v nejake bedne. BTW vsechny bedny hraji dokud nedam volume vice.

*1 I presto ze neznam vykon prednich beden, tak jejich ztlumeni nema vliv, stejne tak samotne roztaceni CD mechaniku restartuje.

Nejake dalsi napady? Nebo reklamovat?

Diky

[upravil dne 4.3.2007 fabicz]

[upravil dne 4.3.2007 fabicz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prověř ještě zapojení reproduktorů u ISO konektoru ve spojení s radiem, jestli ze nekříží nějak mezi sebou, a ještě zjisti jestli se někde , třeba u reproduktoru nemuže konektor dotknout kostry, muže být těsně u plechu dveří a potom by to mohlo při vibracích při vyšší hlasitosti udělat. Pokud hraje potichu tak hraje pořád?????:myslim

[upravil dne 4/3/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud hraje potichu, tak hraje porad.

\"Pri vypnutem radiu da volume max, coz je 34, pri zapnutem radiu/usb tak asi 18, zalezi na hudbe. CD se mi uz ani neroztoci, vcera se jeste do volume 10 slo.\" - jsou plus minus hodnoty volume pri kterych se restartne. Pokud necham hrat jen jednu libovolnou bednu, tak to jde az k 24, pak se tez restartne.

Zda se ze v bednach to nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jěště tu je možnost, že je poškozený kabel a při dotyku + na kostru (plech) se zkratuje koncový stupěň. Zkusil bych jiné rádio, pokud to bude dělat tak hledej v autě..nebo běž rádio reklamovat.

Měl jsem prodřený kabel u pantu na 205 a při jakém kolik pohybu rádio nehrálo ( svítilo atd), tedy zkrat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus odpojit svorkovnici reproduktorů a pustit rádio bez zátěže. Jestli bude fachat, roztáčet cédo a podobně bude problém nejspíš v koncovém zesilovači rádi nebo špatném zapojení reproduktorů. Ještě by mohl být problém v nedostatečném napájení rádia. (Slabá baterie, bludný proudy v kabelážích apod.):super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: fabicz

Pri odpojenych bednach se pri roztaceni CD restartne.

Já bych to reklamoval, to je fakt divný, leda by byl někde porušenej přivod proudu a prostě se to na okamžik přerušilo. Nemáš možnost to změřit voltmetrem jestli nedojde na napájení rádia k výpadku?? Nebo testni to radio v jinym autě

[upravil dne 4/3/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moze byt problem v privode +12V. najlepsie to zistis tak,ze vyskusas druhe radio. Alebo si pripoj voltmeter alebo aj len malu ziarovku {12V 2 az 4W} najskor na jeden +12V privod a kostru a potom na druhy privod a kostru.Skusaj pridavat hlasitost, a sleduj ci moc klesa napetie - eventualne moc blika ziarovka. Trosku napetie klesat moze, ale pokles o 2 az 3V znamena vypadnutie radia.Voltmeter treba ale rucickovy - digital nestihne ukazat kratkodoby pokles.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak clovek, kterej mi montoval to bejvaly radio rikal ze autem to nemuze byt, hmm, tak ze to pujdu reklamovat, v eshopu rekli at se obratim na sony, v sony servisu rekli at prijedu, ze to muze byt klidne autem.

V sony servisu, to zkousel na voltmetru a napeti neklesalo nijak zasadne, ani pri restartovani (mel digitalni VM). Tak se zdalo ze je to radiem, zkusil i jiny radio a to to delalo taky. Tak se vtom zacal hrabat vic no, hral si s VM, kostra, bedny a tak. Nakonec po pulhodine rekl, ze je tam to staly napeti pres nejakej zpozdovaci transistor a ze to neutahne, prehodil to do zapojeni b) viz. muj uplne 1. puvodni prispevek a to bylo vse.

Ach jo. Nastesti to bylo za kilo.

[upravil dne 7.3.2007 fabicz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

pánové mám obdobný problém, dal jsem si do P206 rádio Panasonic a hraje, ale občas, když ho vypnu a vypnu motor,vytáhnu klíček a znovu ho zapnu, tak se mi restartuje všechno nastavení. A taky když vypnu motor, rádio se mi samo nevypne, hraje dál a vypne se až po chvíli. Neporadíte? Mylsím, že by to mohlo být s propojením v Iso konektoru u napájení, nepamatuji si totiž přesně, jak to tam má být zapojené, tak jsem využil tovární nastavení, ale jak popisujui, blbne to :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je zapojení iso konektoru

#157609

Mělo by být zapojeno buď napájení i záloha paměti na 4, nebo záloha paměti na 4 a napájení na 7.

A koukni ještě sem, jsou tu vyrianty co muže být přehozený - http://www.automotodiagnostika.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=52&Itemid=2

[upravil dne 27/3/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...