Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Antivirák


King_Of_The_Cheese

Antivirák  

  1. 1. Antivirák


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Pokud bych měl psát z vlastní zkušenosti, tak se mi osvědčila kombinace NOD32 + AVG Antispyware. Zatím pokaždé, když jdu k někomu řešit zavirovaný PC, tak tohle zabere. Je to i ideální pro obyčejné uživatele PC. Je to česky a vše to dělá samo. Takže i mamka s taťkou jsou spokojený :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlasoval jsem jiny ClamAV.

Zakladem, ktery vtloukam vsem do hlavy, je chovani se na netu s rozumen a s pudem sebezachovy. Je pravda ze sem s virem nemel asi 5 let tu cest, ale to je dano tim, ze mi cela domacnost jede na GNU/Linux, pravda na jednu malou vyjimku a to kvuli Laseru, ale ten disk nesmi na sit (ani vnitrni).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tož jsem se rozhodl využít přeinstalace Windows XP s tím, že už tam nebudu vracet antivirák Norton kvůli jeho nezměrné chuti na systémové prostředky (stejně mi za 3 měsíce končí licence) a konečně se po třech letech dohrabu k něčemu onačejšímu.

Volba nového antiviráku padla na Kasperskeho - s tím, že v kombinaci s Keriem firewallem, Spybot SD a Ad-Aware by to mohlo dávat slušný celek. Jako dosud, jen nahradit Nortona Kasperskym, a tím pádem se těšit z větší rychlosti stroje.

Jenže ouha ouvej! Kocour se natěšil, stáhl 30-days trial Kaspersky Antivir 6.0.2.621.... Hezky nainstaloval.... Na konci instalace, kde všechno hlásilo OK, povinný restart počítače... A bylo to. Windows startovaly, ale nenastartovaly. Padlo to do modré s hláškou přes celou stránku, v záhlaví vévodící nápis NO MORE IRP STACK LOCATIONS. A dobře míněné rady, ať zkusím další restart, a když to nepomůže, tak ať odinstaluju naposledy instalovaný SW nebo HW. Hmmm.

Žádné restarty nepomohly, nakonec tedy v nouzovém režimu najet na Obnovení systému - bod, který byl před instalací Kašpara. Takže počítač zas OK, ale furt bez antiviráku. Přece tam nebudu vracet Nortona - jakmile by se jednou zažral, jinak než novou instalací Windows bych ho úplně celý ze systému asi už nikdy nedostal, což? To se mi nechce, ať odpočívá žravý hajzlík Norton v pokoji na svém CD.

Přece to nevzdám, ne? Kde by mohla být chyba - že by spuštěný firewall Kerio? Zakázal jsem ho. Že by to chtělo při instalaci Kašpara nechat nezaškrtnoutou volbu \"povolit self-defense při instalaci\"? Vše provedeno, ale výsledek stále stejný - po nainstalování pád do modré s tou přiblblou hláškou o nedostatku IRP STACK LOCATIONS. Kdyby aspoň člověk věděl, co to je. Jakého místa se tomu tak zoufale nedostává? Že by to třeba chtělo komplet odinstalovat Kerio a znovu ho nainstalovat, až bude Kašpar usídlený?

Tak, byť s malinkou nadějí, zkouším hodit dotaz: Neměl někdo z vás podobný problém, nenapadá někoho, čím by to mohlo být?

S pozdravem antivirákům zdar a Kašparovi zvlášť - Garfield.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garfield: No chlope drz sa stolicky! :D Vyzera to, ze problem nie je KAspersky ale Tvoja RAM...ale nie je to zarucene ;)

Please check http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms793675.aspx

Na viacerych strankach v suvislosti s tymto referovali problemy s pamatou.

http://www.google.com/search?q=NO+MORE+IRP+STACK+LOCATIONS

Vela zdaru ;):roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: skupko

Garfield: No chlope drz sa stolicky! :D Vyzera to, ze problem nie je KAspersky ale Tvoja RAM...ale nie je to zarucene ;)

Please check http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms793675.aspx

Na viacerych strankach v suvislosti s tymto referovali problemy s pamatou.

http://www.google.com/search?q=NO+MORE+IRP+STACK+LOCATIONS

Vela zdaru ;):roker

Díky, tak jsem se přes odkazy dohrabal, v čem je problém. Radost mi kazí jediná věc - nedohrabal jsem se, jak problém řešit. Co že to je?

NO MORE IRP STACK LOCATIONS překládají jako KE ZPRACOVÁNÍ TOHOTO ÚKOLU NENÍ DOST ÚLOŽNÉHO PROSTORU. Hmm, RAMka je 512 MB... A když stačí pro instalaci žrouta Norton Antivirus...

Pro XP se píše, že hodnota IRP STACK SIZE není v registru na rozdíl od předchozích Windows nastavena (položka není vůbec vytvořena) a Windows ji nastavují dle potřeby. Nicméně že je prý možné, že některý nainstalovaný program tuto položku (IRP STACK SIZE) v registrech vytvoří a přiřadí jí jakousi hodnotu, čímž nastanou problémy při instalaci jiných věcí. V tom případě se doporučuje jít do registru a tuto položku SMAZAT. Jak prosté, milý Watsone!

No a závěr: Já v registru tuhle položku nemám, takže ji nemohu smazat. To je sice dobře, že tam není, ale pak je záhada, proč vůbec nějaký problém je. A jsem zas tam, kde jsem byl. (Jo, a kompletní odinstalaci firewallu Kerio jsem taky už zkusil - nepomohlo. Takže odsud konflikt neplyne).

Takže zůstanu bez antiviráku, nebo si tam zas se skřípěním zubů natáhnu Nortona. Tak se mějte a ať se vám podobné záhady vyhýbají! :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera som vecer pisal odpoved, ale zrubal sa mi system :-P.

Takze skusim zopakovat ;)

Skus pohladat nieco v tychto odkazoch http://www.google.com/search?q=BSOD+Kaspersky

Skusal si uz spustit nejaky ten memtest? http://www.memtest.org/

Ked vsak zbehne bez problemov raz, nic to neznamena, lepsie je nechat ho bezat napr. celu noc.

Ale vo vseobecnosti je to problem ovladacov...viacery uzivatelia reportuju BSOD po instalacii Kasperskeho...daj nam vediet po vyrieseni ;):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...