Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Antivirák


King_Of_The_Cheese

Antivirák  

  1. 1. Antivirák


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Původně zaslal: @re

Jednoznačně nod32 anebo kaspersky... o jiných bych ani neuvažoval... stačí se podívat na hodnocení různých test virus bulletinů... :roker

Jo, ale už jsem byl taky svědkem toho, jak mi na Invexu u stánku NODu dali letáček s přetištěným bulletinem, kde NOD byl v jistém měsíci nejlepší a o dva stánky dál mi u Avastu dali taky letáček, kde světe div se byl podle toho samého bulletinu ten samý měsíc nejlepší Avast...

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Chybí mi tam moje možnost: Žádný (jedině, že bych hlasoval \"Jiný\". Nepoužívám žádný antivir, jsem nonstop na internetu, mám dva firewally (v routeru a v PC) a nezaznamenal jsem zatím žádný problém.

Omlouvám se, ale žeby někdo nepoužíval žádný ... to mě prostě nenapadlo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: King_Of_The_Cheese

Omlouvám se, ale žeby někdo nepoužíval žádný ... to mě prostě nenapadlo ...

Nemáš proč se omlouvat :D Já jen chtěl upozornit na to, že i v dnešní době se dá fungovat bez antiviru a nic nechytit. A to dokonce s Windows (Linux nepoužívám) a na internetu :D

Stačí se \"slušně\" chovat a poučit své známé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Chybí mi tam moje možnost: Žádný (jedině, že bych hlasoval \"Jiný\". Nepoužívám žádný antivir, jsem nonstop na internetu, mám dva firewally (v routeru a v PC) a nezaznamenal jsem zatím žádný problém.

Takže ani antispy/antimal? Peto, a chodíš přes internet taky do banky? Pokud ano a leží tam víc peněz než běžný rozpočet rodiny (třeba úvěrová linka), tak to jsi kanón... Obdivuji tvou odvahu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: GarfieldTakže ani antispy/antimal? Peto, a chodíš přes internet taky do banky? Pokud ano a leží tam víc peněz než běžný rozpočet rodiny (třeba úvěrová linka), tak to jsi kanón... Obdivuji tvou odvahu. ;)

AD-Aware a SpyBoot jsou jasný (k těm firewallům). Do banky (KB) lezu často a nebojím se :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: GarfieldTakže ani antispy/antimal? Peto, a chodíš přes internet taky do banky? Pokud ano a leží tam víc peněz než běžný rozpočet rodiny (třeba úvěrová linka), tak to jsi kanón... Obdivuji tvou odvahu. ;)

AD-Aware a SpyBoot jsou jasný (k těm firewallům). Do banky (KB) lezu často a nebojím se :D

No tak to jo, ono to vypadalo, že nemáš ani tyhle. Tak s tím by měla být banka v pohodě. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: GarfieldTakže ani antispy/antimal? Peto, a chodíš přes internet taky do banky? Pokud ano a leží tam víc peněz než běžný rozpočet rodiny (třeba úvěrová linka), tak to jsi kanón... Obdivuji tvou odvahu. ;)

AD-Aware a SpyBoot jsou jasný (k těm firewallům). Do banky (KB) lezu často a nebojím se :D

Já mít prachy v Komerčce, tak se klepu i s deseti firewallama. Bynky, které používají pevné certifikáty a knim tak primitivní ověřování nemám rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: žažo

- vector: zdravím a mám dotaz na odborníka,

Ta moje kombinace AVG 7,5 plus Firewall s Avastem

Může opravdu fungovat nebo se jenom tváří že funguje. :myslim

Dík.

AVG je poslední dobou plné chyb. Musel sem švihnout s jeho prodejem, protože to byl samý problém. Antispyware je přebalené EVIDO, ale pokud koupíte plnou verzi AVG včetně firawallu a antispy , antimalware, přídete o většinu jeho funkcí.

Tahle kombinace můžeč fungovat, ale také vůbec nemusí. V každém případě jde závést obě jádra antivirů, ty pak běží, žerou prostředky a záleží na tom, kdo se k souboru dostane jeko první, tan ho prověří a pak buď odevzdá systému, nebo ho vezme další antivir. Vzhledem k tomu, že přesný způsob zpracování výrobce samozřejmě nedokumentuje a vzhledem k řadě možných nastavení je to dost riskantní.

Jednoho dne si stáhnou oba antiviry nejnovější aktualizace a počítač místro startu padne do modrý, nebo budou hlásit infekci ve všech souborech, nebo řestanou fungovat oba a nedají o tom vědět.

Pokud člověk ví co instalovat a co ne, chová se na počítači rozumě, nepotřebuje residentní část anitiviru, stačí mu jednou za čas projet scan a kontrolovat příchozí soubory ručně, nebo scriptem.

Firewall stačí také jednoduchý filtr, který nechá otevřené jen ty porty, které potřebujete. V případě rychlejšího a trvalého připojení je nesmysl používat softwarové firewally přímo na stanicích a je lépe koupit si kvalitní HW prvek s SPI firewallem.

Nekupuju si počítač proto, abych nechal požrat 60 procent výkonu firewallem a antivirem.

Nekteří se dokonce diví, proč jim notebook vydrží jen polovinu deklarovaného času.. prostě zoufalci.

Při výběru antiviru je potřeba nejdřív stanovit, koho má chránit, jestli naprostou lamu, nebo člověka,který je schopen neinstalovat každou blbost a dodržovat pravidla.

Počítač pro Každého a podobné plátky už tu prosím nezmiňujte. Nekdy mi připadá, že ty lidi jsou po lobotomii, nebo, že dostávalí peníze ze to, že uživatelům radí kraviny aby jim to nefungovalo a potřebovali odborníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jedno k anitivirům.

Pro uživatele jsou důležité zejména tyto parametry:

1... SCHOPNOST DETEKCE. Tady je možné se opřít o testy virlabů.

2... RYCHLOST DETEKCE. Vetšina testů se zaměřuje i na to, otázka je, jakou toum přikládají váhu

3... REŽIJE dto

4... Spolehlivost detekce a leliminace planého poplachu

5... ROZSAH detekce a moduly. Některé antiviry nevahledávají standardně v komprimovaných archivech, některé obsahují další doplňky jako podpora P2P klientgů, instant message, kontrola obsahu webu, podpora pop3 a IMAP. Alternativ file stream a další..

Tady je potřeba připomenout, že antivir detekuje většinou jen VIRY. nekontroluje potenciálně nebezpečné soubory,malware, spyware, neo jen některé.

Je naprostý nesmysl tvrdit, že antivir je lepší jen na základě toho, že našel to co předchozí ne.

6... MOŽNOSTI nastavení. To se týká nastavení co s virem dělat, co vše a kdy kontrolovat. Spadá do toho i jestli je schopen rozlišovat mezi tím, kde se soubory nacházejí a které už kontroloval.

7... schopnost odstranit infiltraci.

Jestli vir najde je jedna věc, ale dost podstatné je, i jestli ho potom dokáže i odstranit a jak. Klepnete na složku, dáte prověřit, on napíše, že obsahuje ten a ten vit a když ho chcete ostranit, musíte spustit kompletní test na dvě hodiny.... nesmysl.

8... Aktualizace. U aktualizací jsou důležité zejména tři faktory. Rychlost jejich vydání, počet chyb, které tím vzniknou a jestli je, nebo není nutné zasahovat to jejich průběhu.

To je tak ve zkratce, čeho by si měl člověk všimat, když vybírá antivir. Neříkám, že je toho málo a že tomu může rozmět každý, proto ti, kteří se počítači až tak nezabývají musí schánět doporučení kde se dá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: GarfieldTakže ani antispy/antimal? Peto, a chodíš přes internet taky do banky? Pokud ano a leží tam víc peněz než běžný rozpočet rodiny (třeba úvěrová linka), tak to jsi kanón... Obdivuji tvou odvahu. ;)

AD-Aware a SpyBoot jsou jasný (k těm firewallům). Do banky (KB) lezu často a nebojím se :D

Já mít prachy v Komerčce, tak se klepu i s deseti firewallama. Bynky, které používají pevné certifikáty a knim tak primitivní ověřování nemám rád.

Ja myslel , ze komercka jiz u vsech presla na poslilani kodu pres SMS + certifikat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: King_Of_The_Cheese

Původně zaslal: f3Rd@

Kaspersky je hodne dobry, ale bohuzel neni zdarma... :(

Troufám si oponovat.

http://www.activevirusshield.com/antivirus/freeav/index.adp?

Doufám, že jsem se teda při prohlížení těch stránek nepřehlídl a že to není něco jinýho, ale mám to na kompu a tváří se to jako Kaspersky ;-)

Troufám si oponovat, tohle je sice antivirus běžící na jádru Kasperského, ale plnohodnotný Kaspersky to není, ten je hezky za dolárky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodol som sa prispiet ...pretoze si trafil do cierneho a AV bola moja profesia...

Takze ja AV nepotrebujem, pretoze sa viem na Internete spravat...a viem si aj nastavit OS tak, aby bol co najmenej napadnutelny.

Postrehy o kvalite AV:

Kaspersky - rusi su uzasny programatori, a tento AV patri k tomu najlepsiemu, pokial by som ho neoznacil za najlepsi...je to moj favorit, jedinou nevyhodou je, ze jeho manazovacia konzola neponuka tolko funkcii ako McAfee. Kaspersky si to vsak vynahradza kvalitou samotneho AV, neregistroval som ziadne staznosti na Kasperskeho, jediny problem je, ze nie je tak popularny (ludia nevedia rozoznat tu kvalitu :( ). Jeho AntiSpam riesenia su unikatne, spolupracuju s ruskymi vyvojarmi na rozpoznavanie obrazkov a Kaspersky ako prvy prisiel s touto technologiou vo svojom AntiSpam-e. Linux/Unix riesenia su OK...a este som nevravel o dokumentacii ich produktov 1*

McAfee - prepracovany management, ale kvalita AV slaba, a pokial Vam neprekaza brutalne vytazenie systemovych prostriedkov, tak nech sa paci...velke firmy ho vsak kupuju a to najma kvoli managementu...na ososbny pocitac maximalne neodporucam, mate tisic lepsich volieb. A to nehovoriac o problemoch s kvalitou updatov, velakrat sa stalo (aj raz za mesiac...), ze museli update opravovat... Navyse McAfee nema dostatok sil vyvinut solidne riesenie na Linux/Unix...uz zopar rokov ponukaju neskutocne pomaly command-line scanner pre Linux-y a tot vse. Dokumentacia pre klikacie opicky, ziadne popisy background-u. Zrut systemovych prostriedkov sa prejavuje aj na vytazenosti servrov, nainstalujte si McAfee Groupshield na M$ Eschange server a uvidite to spomalenie celeho systemu...;)

NOD32 - uzasne rychle jadro AV, kvalita OK, ale funkcnost slaba, navyse maximalne nekvalitny na servrove instalacie, ale je to vyborna volba pre osobne pocitace a uzasna je napr. aj moznost znizit kvalitu zobrazenia okien, co usetri cca 4MB pamate...Linux verzie su OK, ale ich vyvoj zabezpecuje ina spolocnost nie ESET....napr. este pred rokom som mal s NOD32 problem, pretoze na lokalnom pocitaci s Apache a NOD32 mi jeho modul IMON blokoval prenos CSS stylov, reportoval som to tech, podpore, ale neviem, co s tym urobili....asi nic ;). A prve servrove instalacky NOD32v2 obsahovali tento modul IMON...sposoboval vsak problemy s AD, Exchange, IIS....a po skoro roku tapania ako to vyriesit tento modul bol zo servrovych instalacii odstraneny. Kvalita updatov je na hrane, vyhodou z tejto strany moze byt, ze na lokalne vyskyty virusov v nasom regione zareaguju vacsinou ako prvy... Ale uz sa mi stalo, ze som musel reportovat nerozoznanie virusu podla signatury, ktory ostatne AV v databazach mali uz tak dva tyzdne. Ostava jedine, spolahnut sa na kvalitnu heuristiku...

AVG - AVbalast, nikdy nebol kvalitny a ani nikdy nebude...riesil som veeela problemov nekorektneho odstranenia virusu AVG-ckom a nasledne kooopec najdenych virusov, nerozpoznanych AVG-ckom...MAXIMALNE NEODPORUCAM, napriek tomu, ze lacnejsi AV nenajdete...

Avast - ticha voda, prvy prisli s BootCD pre odstranovanie infekcii z NTFS particii, doteraz nikto nic podobne nevydal. Kvalita povazliva, nemam velmi vela skusenosti. Maju zvlastny system updatov, kde AV najpr. pinga servre, a pripaja sa na ten, ktory mu odpovie....trochu neprofesionalne riesenie. Radsej by som sa rozhodol pre nieco ine...

Panda - bola nic-moc, zapracovali na managemente a teraz sa maju k svetu, ale o kvalite mozem len hadat...

Norton - obdoba McAfee...zrut systemovych poziadaviek, vyhoda je management, ale dakujem, neprosim...kvalita updatov nic-moc pomale odozvy

ClamAV - OpenSource project, vyuzivany na Linux serveroch ako AV filter pre rozne sluzby, jeho kvalita je umerna prostriedkom investovanym do vyvoja, ale ako alternativa je vynikajuci, sam ho rad zinstalujem na postovy server ;), samozrejme updaty nevychadzaju s takou rychlou odozvou na novy virus...

Dalo by sa toho popisat este mnoho...a o ovela viac AV produktoch... Uz asi rok a pol pracujem v mierne inej oblasti, ale AV stale sledujem, niektore z mojich informacii vsak nemusia byt velmi cerstve ;)

Tnx. bye-bye

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gotrek

Původně zaslal: Vopičí

Ale pokud bych je měl porovnat, tak jednoznačně Avast (nic lepšího jsem zatím nezkoušel a nepoznal), protože skoro vždy Avast najde vir v PC jako první a pak se teprve taky slavnostně ozve AVG, že tam teda vážně něco je, ale to už ho dávno Avastem smáznu, tak Avg zaleze a odpočívá.........ale nechám je tam ještě oba, platí přece, že víc hlav víc ví :D.

To je tím, že je Avast nainstalován jako novější - částečně přepsal nastavení AVG a má prioritu. Kdyby byla instalace opačná, velmi pravděpodobně by to bylo taktéž opačně.

Trosku somarina :P.... ;)

Ide o to ako sa ten ktory antivirus integruje do Windoze...kazdy dnesny solidny AV by mal vyuzivat specialne AV API....

A Avast urcite ciastocne neprepisal konfiguraciu Avg...:P a aka priorita prosim? :P A preco by malo byt nieco opacne, ak by bola instalacia opacna?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Chybí mi tam moje možnost: Žádný (jedině, že bych hlasoval \"Jiný\". Nepoužívám žádný antivir, jsem nonstop na internetu, mám dva firewally (v routeru a v PC) a nezaznamenal jsem zatím žádný problém.

Si moj clovek ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že spokojenost s AV (u neodborníků) se odvíjí od toho kdy poprvé narazí na schopnost jeho AV si s virem poradit. Pokud ne, přechází se na jiný. Z toho taky plyne ten široký záběr spokojenosti s produkty, které jedni odsuzují a druzí považují za špicu. Do světa virů a antivirů určitě hodně přispívá uživatelská \"slušnost\" - myslím tím nelézt tam, kde se dá útoky očekávat, neotevírat každou poštu apod. Z toho všeho vyplývá, že se dá provozovat PC i bez antiviru; s antivirem, který byl tady odsouzen k smrti; ale i s tím \"nejlepším AV\" viz informace by:skupko a vector. I přes nainstalovaný \"nejlepší\" AV bych doporučoval si provádět pravidelně zálohy (případně celé image). Viděl jsem už hodně slz lidí, kteří tak přišli o svoje jen těžko nahraditelná data...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...