Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Antivirák


King_Of_The_Cheese

Antivirák  

  1. 1. Antivirák


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Původně zaslal: King_Of_The_Cheese

Kámoš má taky zajímavou teorii a přiznám se, že jsem po jeho vysvětlení o této možnosti také vážně uvažoval.

Teorie zní asi takto:\"Nepoužívat žádný Antivir, žádný firewall a nemuset updatovat ani kontrolovat počítač (v jeho případě totiž počítač obsahoval čtyři disky každý o kapacitě asi 150 GB). Až začne zlobit, nebo se ten počítač začne zdát pomalý, tak formát systémového disku a nakopírování image se systémem.\"

Takovejch teoretiků už jsem viděl! :D

Záleží na podmínkách - dá se žít bez antiviru i firewallu, ale uživatel musí vědět co dělá a nesmí mít např. veřejnou IP (případně být v síti s dalšími uživateli).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: King_Of_The_Cheese

Kámoš má taky zajímavou teorii a přiznám se, že jsem po jeho vysvětlení o této možnosti také vážně uvažoval.

Teorie zní asi takto:\"Nepoužívat žádný Antivir, žádný firewall a nemuset updatovat ani kontrolovat počítač (v jeho případě totiž počítač obsahoval čtyři disky každý o kapacitě asi 150 GB). Až začne zlobit, nebo se ten počítač začne zdát pomalý, tak formát systémového disku a nakopírování image se systémem.\"

Takovejch teoretiků už jsem viděl! :D

Záleží na podmínkách - dá se žít bez antiviru i firewallu, ale uživatel musí vědět co dělá a nesmí mít např. veřejnou IP (případně být v síti s dalšími uživateli).

Jo taky pravda a zapomněl jsem připomenout, že tomu klukovi o nic nešlo, počítač měl jen na hry a né na každodenní práci. Tuším že tam nic až tak důležitého neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Béďa

Vopičí: no nevim chlape ale dva a vice antiviru na jednom PC se moc nedoporucuje..:myslim:roker

To jo, spomaluje to PC a antiviráky můžou navzájem zlobit.

Ale to spomalení na mým PC znát moc není a zatím to nezlobí.

Já to tam mám spíš z toho důvodu, že jsem přecházel na Avasta a Avg jsem neodinstaloval, tak je tam mám oba.

Ale pokud bych je měl porovnat, tak jednoznačně Avast (nic lepšího jsem zatím nezkoušel a nepoznal), protože skoro vždy Avast najde vir v PC jako první a pak se teprve taky slavnostně ozve AVG, že tam teda vážně něco je, ale to už ho dávno Avastem smáznu, tak Avg zaleze a odpočívá.........ale nechám je tam ještě oba, platí přece, že víc hlav víc ví :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Ale pokud bych je měl porovnat, tak jednoznačně Avast (nic lepšího jsem zatím nezkoušel a nepoznal), protože skoro vždy Avast najde vir v PC jako první a pak se teprve taky slavnostně ozve AVG, že tam teda vážně něco je, ale to už ho dávno Avastem smáznu, tak Avg zaleze a odpočívá.........ale nechám je tam ještě oba, platí přece, že víc hlav víc ví :D.

To je tím, že je Avast nainstalován jako novější - částečně přepsal nastavení AVG a má prioritu. Kdyby byla instalace opačná, velmi pravděpodobně by to bylo taktéž opačně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- Radek Hurvajz : No nejsem expert přes PC ale oba hlásí plně funkční a zavedený rezidentní štít . Jinak tato kombinace není z mojí hlavy, ale obšlehl jsem ji od jednoho redaktora PPK ( počítač pro každého ) tak doufam že ví co dělá ;)

- Gotrek : Asi to tak bude, taky mi první křičí Avast .

Ale už se mi stalo že AVG našel i po Avastu (pravda jen jednou ) a hlavně obsahuje Firewall , který funguje bez potíží

Takže zůstavám u kombinace :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: žažo

- Radek Hurvajz : No nejsem expert přes PC ale oba hlásí plně funkční a zavedený rezidentní štít . Jinak tato kombinace není z mojí hlavy, ale obšlehl jsem ji od jednoho redaktora PPK ( počítač pro každého ) tak doufam že ví co dělá ;)

- Gotrek : Asi to tak bude, taky mi první křičí Avast .

Ale už se mi stalo že AVG našel i po Avastu (pravda jen jednou ) a hlavně obsahuje Firewall , který funguje bez potíží

Takže zůstavám u kombinace :papa

No redaktoři v PPK někdy opravdu nevědí co psát:D. Většinou ti každej řekne že dve běžící rezidentní ochrany se ruší navzájem. Nevim, je možny že v připadě tehle dvou to neplatí ale zkoušet to nebudu:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

kaspersky jsem dneska schvalne nainstaloval a hruza :o:bojim:bojim:bojim

To je divný, jestli můžeš, tak by mě zajímalo, co je \"hrůza\" na Kasperskym. Ptám se proto, že jsem z něho byl nadšen, jak z instalace, tak i z provozu. Rád si vyposlechnu, rozdílné názory na Software.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za těch přes deset let, co dělám v oboru sem toho zkusil i prodával hodně.

Zlaté začátky, kdy tu existovalo i kde co s podivnými názvy (Tři psy atd..) kde nejlepší byl F-prot potom AVG, pak dlouho nic a pak ti ostatní..

Před několika lety bylo AVG velice dobré a navíc české..

teš už bych AVG ani omylem..jak se ten svět mění..

No každopádně součastná situace.

Nejlepší antivir z hlediska rychlosti a spolehlivosti detekce je NOD32. Není bohužel zcela komplexní, také je jeden z nejdražších ,ale je to jednoznačně jednička.

O něco komplexnější a stejně tak spolehlivý v detekci je Kašpersky. U obou těchto antivirů jde dostatečně nestavit aby nedotítali přiblblými hláškami a dělali svou práci. také jde dobře nastavit co kontrolovat mají a co ne. Nestává se, že blokují něco co chcete aby fungovalo, nestává se, že požerou víc prostředků, než je přijatelné. Oba umí alternativní datový proud, oba mají pokročilou heuristiku a NOD konečně nově doplnil detekci potenciálně nebezpečných aplikací.

Je k nim vhodné doplnit antispy a antimalware, protože na to nejsou příliš stavěné. Doporučiuji EVIDO (to prodává ve svých barvách i AVG), Spybot a Spyware terminator.

Pak je tu vaianta zadarmo.

Zadarmo je nejlepším antivirem Avast. Detekce je sice slabší, než u obou zmiňovaných, nároky na systémové prostředky o něco větší, ale jinak se celkem drží a má o něco větší záběr a je dost komplexní. Vhorné samozřejmě doplnit Spybot em a pod...

Další varianta zdarma je Spyvare terminátor, který je primárně proti spyware a malware. Dokáže ale bránit po spuštnění, systémové služby a další věci a ještě umí integrovat jeden dobře známý ;) antivir šířený v rámci GPL licence, který sám o sobě má jen scanner , ale nemá nic dalšího.

Poslední kapitola je Norton Antivirus, což je neuvěřitelný pasquil. Sežere až 60 procent zdrojů, zvyšuje odezvu systému na dvounásobek, blokuje kde co a když ho pak vykopete a projedete si počítač, zjistíte, že horší líheň svinstev těžko někde najdete. Neco tak strašného, co nekdo vydává za antivir sem v životě neviděl a to sem viděl Španělské, italské a Argentinské antiviry. Pravidelně sem testoval téměř všechno co bylo na trhu, abych neprodával nějakou kravinu. Tohle svinstvo ale ani zadarmo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Za těch přes deset let, co dělám v oboru sem toho zkusil i prodával hodně.

Zlaté začátky, kdy tu existovalo i kde co s podivnými názvy (Tři psy atd..) kde nejlepší byl F-prot potom AVG, pak dlouho nic a pak ti ostatní..

Před několika lety bylo AVG velice dobré a navíc české..

teš už bych AVG ani omylem..jak se ten svět mění..

No každopádně součastná situace.

Nejlepší antivir z hlediska rychlosti a spolehlivosti detekce je NOD32. Není bohužel zcela komplexní, také je jeden z nejdražších ,ale je to jednoznačně jednička.

O něco komplexnější a stejně tak spolehlivý v detekci je Kašpersky. U obou těchto antivirů jde dostatečně nestavit aby nedotítali přiblblými hláškami a dělali svou práci. také jde dobře nastavit co kontrolovat mají a co ne. Nestává se, že blokují něco co chcete aby fungovalo, nestává se, že požerou víc prostředků, než je přijatelné. Oba umí alternativní datový proud, oba mají pokročilou heuristiku a NOD konečně nově doplnil detekci potenciálně nebezpečných aplikací.

Je k nim vhodné doplnit antispy a antimalware, protože na to nejsou příliš stavěné. Doporučiuji EVIDO (to prodává ve svých barvách i AVG), Spybot a Spyware terminator.

Pak je tu vaianta zadarmo.

Zadarmo je nejlepším antivirem Avast. Detekce je sice slabší, než u obou zmiňovaných, nároky na systémové prostředky o něco větší, ale jinak se celkem drží a má o něco větší záběr a je dost komplexní. Vhorné samozřejmě doplnit Spybot em a pod...

Další varianta zdarma je Spyvare terminátor, který je primárně proti spyware a malware. Dokáže ale bránit po spuštnění, systémové služby a další věci a ještě umí integrovat jeden dobře známý ;) antivir šířený v rámci GPL licence, který sám o sobě má jen scanner , ale nemá nic dalšího.

Poslední kapitola je Norton Antivirus, což je neuvěřitelný pasquil. Sežere až 60 procent zdrojů, zvyšuje odezvu systému na dvounásobek, blokuje kde co a když ho pak vykopete a projedete si počítač, zjistíte, že horší líheň svinstev těžko někde najdete. Neco tak strašného, co nekdo vydává za antivir sem v životě neviděl a to sem viděl Španělské, italské a Argentinské antiviry. Pravidelně sem testoval téměř všechno co bylo na trhu, abych neprodával nějakou kravinu. Tohle svinstvo ale ani zadarmo.

Díky za ucelené hodnocení a recenzi.

Až se mě příště někdo zeptá na antivir, tak budu citovat, nebo rovnou odkazovat na tento příspěvek :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: King_Of_The_Cheese

Původně zaslal: Pata

kaspersky jsem dneska schvalne nainstaloval a hruza :o:bojim:bojim:bojim

To je divný, jestli můžeš, tak by mě zajímalo, co je \"hrůza\" na Kasperskym. Ptám se proto, že jsem z něho byl nadšen, jak z instalace, tak i z provozu. Rád si vyposlechnu, rozdílné názory na Software.

Copak , zasekla se instalace a nejde ani tam ani ven ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: KoudaK

Já používám NOD 32 a Nortona a jsem spokojenej...:super

Nedokážu si dost dobře představit, jak taková kombinace může fungovat :D

Normálně..:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...