Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

filtry na foto


Driver

Recommended Posts

Potřeboval bych se zeptat nějakýho zkušenýho fotografa na předsádkový filtry. Chtěl bych si koupit k Panasonicu FZ-50 polarizační filtr, UV filtr a širokoúhlou předsádku, ale zase na moje \"umělecký\" focení se mi nechce dávat takový prachy za originál od Panasonicu (např. tá široká předsádka je za cca 4500,-). Proto koukám po něčem od jiných výrobců, ale vůbec se v těch značkách nevyznám a zase bych nerad koupil jenom kus nefunkčního skla. Našel jsem např. tyhle: POLARIZAČNÍ FILTR MATIN a POLARIZAČNÍ FILTR MORA a od stejných značek mají i UV filtry. Má to cenu kupovat? Nebo poradíte něco od nějakého osvědčeného výrobce, ale levnější než origo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na digitál je UV filtr zbytečnej, odfiltrování UV složky je prováděno přímo ve foťáku. U digitálu se používá prakticky jen z důvodu ochrany objektivu před mechanickým poškozením.

Pořid si polarizák a pak je taky u digitální fotografie dobrý mít přechodový šedý filtr:super

K těm makro předsádkám, ono asi jen tak něco levnějšího neseženeš.. :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predsadkovy cocky a vubec vsechny dalsi skla je nejlepe vyzkouset jeste pred koupi.. ne kazde sklo k sobe pasuje a pak muze delat slusnou neplechu v obraze.. jinak mam polarizak Marumi.. zda se mi to jako zlata stredni cesta mezi kvalitou a cenou.. asi nejlevnejsi jsou Hama.. drahe ale kvalitni pak Hoya nebo B&W (jde take o antireflexni vrstvy).. UV filtr je pak vazne spise jako ochrana coz u kompaktu je dost podstatna vec kdyz je objektiv napevno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...