Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

neznámý zvuk za kastlíkem u spolujezdce


Pe.Tr

Recommended Posts

V sobotu jsem po letech vyměnil 309 za vysněný 406 combi,ale.. ...když nastartuji nebo jen zapnu klíček ozívá se za přihrádkou v palubce naproti spolujezdce zajímavý ale dost silný zvuk.Připadá mi to jako malý nepromazaný motorek který se toči tam a zpět ,pořad a pořad dokud nevypnu klíček.nevíte prosím někdo co to je a jak to případně odstranit?Předem dík za jakoukoliv radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

V sobotu jsem po letech vyměnil 309 za vysněný 406 combi,ale.. ...když nastartuji nebo jen zapnu klíček ozívá se za přihrádkou v palubce naproti spolujezdce zajímavý ale dost silný zvuk.Připadá mi to jako malý nepromazaný motorek který se toči tam a zpět ,pořad a pořad dokud nevypnu klíček.nevíte prosím někdo co to je a jak to případně odstranit?Předem dík za jakoukoliv radu.

Je to motorek ovládání klapky vnitřní recirkulace vzduchu, řešilo se to tu už mnohokrát, zkus něco najít ve starších příspěvcích. Je očesané ozubené kolečko, má to snad každá 406tka, já to vyřešil prozatím tak že jsem to odpojil a klapku zajistil v otevřené poloze. Jednou to vyndam a kouknu co se s tím dá dělat;) Zadej do hledání - motorek klapky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

luxus ,o vikendu se na to vrhnu,čeká mě i výměna páru nefunkčních žároviček v budíkách palubovky,takže víkend bude interierový .Jo a taky si pohraju s tim otáčkoměrem,natvrdo posunu ručičku,teda až po kontrole stud. spoju. dnes jsem dělal diagnostiku motoru a vše bylo ok,a snimač otáček byl taky v poho takže stopero to bude v budíku(doufám:roll).po vikendu dám vědět jak jsem dopadl a co jsem zlomil ;).A hlavně co mi zbylo,mě vždycky něco zbyde :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak k te klapce jsem se z nedostatku času nedostal.zaměstnaly mě budíky ,chybí mi tam půlka žárovek i s objimkama,třeba žarovka nebyla u kontrolky vstřikováni ,což je u meho benzínu divné.objevil jsem i kontrolky ktere jsem nikdy neviděl.např. obrazek tlumiče s napisem sport,obrazek pneumatiky s diskem v jizde a z oznacenim smeru,napis brake v červenem poli ajine.musim proletet manualy abych zjistil co to je.mam tam i kontrolku signalizujici otevrene dvere ale kdyz jsem tam dal žerovku tak to nefungovalo ikdyž byly všechny otevřene.taky by me zajimala provozni teplota v chladicim systemu,nevyleze mi to vic jak na 70 stupnu ale přitom topí jak blázen už po chvilce co nastartuju.otáčkomšr jsem spravil tak že jsem tu ručičku sprostě otočil na spravnou hodnotu,resp. za tepla jsem při volnobehu nastavil na 1000 ot.a dle navodu i zprovoznil (trvale) podsvetleni hodin.zatim dik moc za rady,zitra me ceka geo naprav,volant mam nějak do leva.čago .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mam stejny motor jako ty ,kombika a rok 1998, je to 81Kw a vybava je 2x airbag,a předni okna v elektrice,nic vic nic min,jinak klasika, a je to holanďan.jinak ty kontrolky jsem v manualech vubec nenasel.termostat bude ok ,to by tak nehicoval už po chvily po nastartovani,ty otacky jeste doladim az budu na diagnostice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je ončo moje tončo!super,skoda ze nefachaji ty blbustky jako min. voda v ostřikovačich a chladiči,katalysator a voda v ol. filtru,ne že bych toužil po tom aby mi svítily ale bylo by dobre je mit aktivni.nevis jestli u tohoto modelu je i vyhřivaní zp. zrcatek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

komisaři prosim zaslal bys mi foto zadnich repraku v c sloupku,chtel bych mit představu jak vypadaji,nevěřím totiž že origo peugeot repro bude mit víc jak 15Wattu,nebo se pletu?Ale asi ne jinak by nestaly 300,- za kus.za odpo předem dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo klima tam je taky sic manual ale je,prave jsem zjistil že naše firma ma u autokelly 40% slevu takže koupim ten motorek klapky novy,vyjde na cca 1700,- po sleve.o tech zrcadelkach dost uvažuju ale nebude to takove horke,uvidime,chci ted investovat do kvalitnich folii na skla,a něco malo do udržby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...