Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dynamické vyvážení


Rejza

Recommended Posts

Chci se jen zptat...mám tam elektrony a pneu, obojí už trochu jeté a auto mi vibruje. Elektrony na sobě mají docela velké závaží (40-70 g), takže jsem se rozhodl pro nové ALU kola a doufám že vibrace zmizí. Pneu si nechám, protože jsou ještě dobrý (víc než 5 mm). Chci se tedy zeptat, jestli dělám dobře a ty vibrace mi novýma elektronama zmizí, nebo mám počítat s tím, že i nadále při jízdě okolo 130 km/h budu masírovat své zápěstní klouby? Známý mi říkal, že ty vibrace jsou hlavně tím, že mám docela velké závaží na kolech a až tam budu mít nové kola, které nebudou potřebovat takové závaží, tak to bude OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych ti řekl pravdu už nevím čí jsem, teď jsem byl přezout kola a majitel mi tvrdil, že to dynamické vyvážení je blbost, že to je nepřesné a že od toho všichni upustili, že podstatné je, jak přesně ti ty kola vyváží, řekl svým mechanikům ať to vyváží na "gram" a faktem je, že jsem si na cestě OV - Brno a zpět žádných vibrací nevšiml, taky mi ale měnil kotouče, destičky takže čert ví čím to vlastně je:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ti závidím.Já byl v Barumce nechat si vyvážit kola....Nechte si to prý tady a pak si pro to přijedte....Za dvě hodky jsem přijel.Na moji otázku.Zda mi zkontrolovali tlak.Jasně mate to.2,4atm.Platil sem za vyvážení a nazutí na osu 600Kč...Na cestě do práce ve 130km/hod začali vibrace.Tlak v kolech.Druhy den...2,4...2,1..1,9.. 2,3 atm.Samozřejmě sem si nevzal za to vyvážení účtenku..Vím kam už nemám jezdit a nechávat si kola vyvážit bez mé asistence už nikdy více..:bojim:bojim:bojim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pridám moje skúsenosti: kúpil som nové AL disky v jednom pneuservise som nechal naložiť letné pneu. Po naložení kolies na auto som taktiež pri rýchlosti okolo 130 km/h cítil vibrácie v riadení. Šiel som do iného servisu, aby mi kolesá prevážili. zistili nevyváženoť 20-40 g! Na moju otázku ako je to možné som dostal odpoveď či vyvažovačka v prvom servise bola skalibrovaná, takže asi nie servis ako servis, teraz ani pri 160 km/h ani náznak po vibráciách, tak včul buď múdri!:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak to tady pročítám, tak spíše záleží na kvalitním vyvážení. Takže to udělám tak, že nový kola koupím, ty by měli být kvalitnější a měli by méně vyžadovat závaží. No a pak prostě budu kopat ty v pneuservise aby s tím něco udělali. Já když jsem nechal vyvážit ty co teď mám, tak zpočátku při "testovací" jízdě byly naprosto bez vibrací, ale po chvilce jsem je tam již zase cítil. Tak nevím zda z toho odpadnul nějaký gram, či je to prostě v tich kolech. Počkám na ty nový, měli by přijít v červnu a pak se rozhodne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se to tady probíralo, u kombinace některých alu disků a některých pneu dochází ke klouzání pneu po disku a jejich "protáčení". To pak rozhodí sebelepší vyvážení.

Jinak dynamický vyvážení blbost není, pač jako jediný je přesný, pač se provádí až po namontování kol na auto a zohledňuje i jiný vlivy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Už se to tady probíralo, u kombinace některých alu disků a některých pneu dochází ke klouzání pneu po disku a jejich "protáčení". To pak rozhodí sebelepší vyvážení.

Jinak dynamický vyvážení blbost není, pač jako jediný je přesný, pač se provádí až po namontování kol na auto a zohledňuje i jiný vlivy.

.. a proto jej provádí v každém slušném pneuservise, že ?;)

Já přece netvrdím, že je nanic, vždyť jsem jej jako jeden z prvních vyzkoušel a jelikož a protože to fungovalo, tak jsem to všem doporučoval. nicméně, když jsem pak obtelefonovával pneuservisy v Brně tak jsem jen slyšel, že to nemají, nedělají a že to je na... Nakupujeme přece u odborníků ne?:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď nějak nesleduju tu logiku.

Nemají to všude, pač to vyžaduje dodatečný investice. Většinou to mají jen ty "lepší" servisy. jak u nás, tak v zahraničí.

Jasně, že ti nebudou tvrdit, že na to nemají. Tak rači zvolí výmluvu, že je to stejně naprd.

Pokud vím, tak dynamický vyvážení doporučuje sám Peugeot. A pomáhá to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S vyvážením kol na autě zkušenosti nemám, pravda nemám liťáky, ale před 3mi týdny, kdy jsem si nechal přezout Jeana, jsem to za Táborem rozjel a ejhle, poprvé okolo 130 vibrace. Zavolal jsem tedy do servisu kde mi to delali, řekl jsem jim o co kráčí, domluvil termín. Kola znovu převážili a vibrace NEJSOU. Vyzkoušeno před Třeboní.:super

To, co popisuje Ferin007-protáčení kol na ráfku-to když jsem řekl svému "dvornímu" servismanovi, nejdřív na mě koukal jak blázen na kostel, pak ...(to sem nejde napsat).

Jiný názor, že na vyvážení mají vliv bezpečnostní šrouby v kolech, tak to nemají. U Jeana mám v každým kole jeden a nikdy po ŘÁDNÉM vyvážení kol to vyvážení nerozhodilo. To jsou pouze mé zkušenosti. Možná má někdo jiné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Teď nějak nesleduju tu logiku.

Nemají to všude, pač to vyžaduje dodatečný investice. Většinou to mají jen ty "lepší" servisy. jak u nás, tak v zahraničí.

Jasně, že ti nebudou tvrdit, že na to nemají. Tak rači zvolí výmluvu, že je to stejně naprd.

Pokud vím, tak dynamický vyvážení doporučuje sám Peugeot. A pomáhá to.

fakt se nechci dohadovat o smyslu DV, ale nedá mi to :

1. v servise v zahraničí (Holandsko), originál P (prodejce auta), mi tvrdili že to opravdu vyvažují na vozidle - efekt nula

2. V Bašce /FM/ přitáhli k autu něco, co vypadalo dost předpotopně, nicméně to vibrace skoro odstranilo.

3. v Brně si dali záležet a je to

ale to všechno bez záruky. Pěkný sváteční den:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2. V Bašce /FM/ přitáhli k autu něco, co vypadalo dost předpotopně, nicméně to vibrace skoro odstranilo.

3. v Brně si dali záležet a je to

ale to všechno bez záruky. Pěkný sváteční den:papa

Mám dotaz? Ty už jsi toho asi na odstranění vibrací vyzkoušel dost a zaplatil jsi asi slušný balík,co? Doufám že takhle to taky mít nebudu. Takže tvá poslední zkušenost je perfektní a precizní vyvážení kol a je po starostech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Lamancha:Nebyla to odpověď na Tvou reakci, ale upozornění, že věnovat se kvalitě disku, pneu a způsobu vyvážení stojí za víc, než tady řešit problémy s kmitáním.To vyvážení je na vyvažovačce a zkušeném řemeslníkovi, to ostatní jde zjistit jednoduchými pomůckami na autě.Většina kmitání je způsobena zrovna anomáliemi pneu a disků.Mám odzkoušeno na řadě aut, že se vyplatí 2x měřit, 1 x pořádně vyvážit / nemusíš dynamicky / a pak nekmitáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to hHonza:Až si ty pneu budeš kupovat, tak se zeptej, kde je vyznačená jakost pneu ....., tam je zakopanej pes. Já mám auto před faceliftem a nekmitá, přijede kamrád a naříká jakej jsem kejdař.Tak auta kompletně přezujeme /proházíme komplety, tam kam patří / a hádej komu nekmitalo a komu jo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toro:

rád bych se z tvých příspěvků poučil, ale není jim rozumět. Vysvětli, prosím:

- co se má 2 x měřit?

- proč kamrád naříká jakej jsem kejdař?

- kamrádovi to kmitalo, nebo co jste to vlastně řešili?

- jak to bylo po vzájemné výměně? hádání je na nic, řekni jasně, jak to dopadlo.

[upravil dne 9.5.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P607Olda:

- házivost stranovou a vejškovou disku a disku s pneu v místě montáže

- obě 307 před faceliftem, kmitání se přestěhovalo na druhé auto

- dohledání - jedno kolo nerovnoměrné po obvodu jen na vnitřní straně, špatné vyvážení. Ani po vyvážení nebyl 100% výsledek, protože bylo možno porovnat proti pneu z mého auta

- výměna obou předních pneu za nové, opětovná kontrola a 100% výsledek

Vzhledem k počtu tvých reakcí na fóru rozhodně nejsi laik, takže víš, že při vyvažování v každém případě jde o dynamickou záležitost, jednou celku disk, pneu a jejich příslušenství a podruhé i rotačních částí / neodpružených/ s diskem spojených.Jde tedy při vyvážení jen o kompenzaci hmot způsobujících periodické síly při rotaci / nejvíce po obvodě pneu/.Druhá věc, která kmitání způsobuje je geometrická nepřesnost. V důsledků ní vznikají také síly, které dokážeš závažím z části komenzovat, ale kmitání v rezonančních pásmech nezabráníš.

[upravil dne 9.5.07 toro]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...