Richard296

rozdíl mezi motory TDi

5 posts in this topic

Zdravím Vás, kamarád mě požádal o informaci k Peugeotu 406 (nafta). Chce koupit 406BREAK r.v. 2002 s naftovým motorem o obsahu asi 2,0(66kW) nebo 2,3 (88kW). Chci se zeptat jaký je rozdíl mezi motory, který by šel rozpoznat pouze pohledem na motor.

Řekl bych, že na první pohled má jiný plastový kryt na vrchu motoru. Jinak na druhý pohled by to mělo jít poznat podle VIN. Pokud se jedná o 2.0 66kW mělo by tam být \"RHY\", pokud se jedná o 2.0 80kW mělo by tam být \"RHZ\" a u 2.2 98kW nevím (snad se nepletu, popřípadě to někdo doplní). Jinak u Peugeotu se nejedná o motory TDi, ale HDI a o motoru 2.3 (88kW) jsem zatím neslyšel).

Perfektní. Údaje, které jsem napsal jsou pouze orientační - kámoš volal včera večer a já jsem si všechno snažil zapamatovat. Nevíte někdo jaké označení má motor 2,2 (98kW). Ten motor 2,3 88kW je asi blbost

Původně zaslal: Richard296

Perfektní. Údaje, které jsem napsal jsou pouze orientační - kámoš volal včera večer a já jsem si všechno snažil zapamatovat. Nevíte někdo jaké označení má motor 2,2 (98kW). Ten motor 2,3 88kW je asi blbost

Zkus ještě hledání. Podle tohoto příspěvku

je to \"4HX\".

2.2 HDi poznáš podle stříbrného krytu motoru. 2.0 HDi má černý plastový kryt! Ale krytu se asi nedá věřit....taková první identifikace...doporučuju koupit 2.2 HDi alespoň rv 2002/2003 nejlepší auto...!!!!