Sign in to follow this  
Followers 0
jambo

kola 17 palců

17 posts in this topic

zdravím. potřeboval bych poradit jestli na 306 hdi dostanu po snížení o 4cm 17ky kola et 35.. aniz bych upravoval blatníky atp.

máte někdo skušenost???:mad::(

[upravil dne 26.2.07 jambo]

dostaneš je tam, ale musíš použít podložky, bez nich je ani neskusíš nandat, musíš docílit nejméně ET18, já mám ted předek ET10 a zadek ET0+úprava blatníků...

i 205/40 je o neco vyssi nez by melo, ted mi tacho podmeruje :aut

kriticky bude levy zadni, nevim proc, ale kdyz nekomu skrtaji, tak vzdy tam... a stejne budes muset dat do pryc lemy zadnich blatniku.

no a at si kamarad zacne shanet dobrou zubarku (bude z toho zebrinak), dodavatele ND (budou rychleji odchazet ramena, loziska...) a nejezdi do Prahy :D

vim o cem mluvim, ted jsem je tam po dvou letech opet nasadil a citis i kdyz se na silnici vyblila beruska... takze vydrzi do Krivoklatu a pak tam pujdou opet jarni 16\".

Noo ja neviem... ja mam 215/45... a ta guma je uz teraz strasne nizka.... od zeme je hadam nanajvys 3-4 cm... :(

205/40 je omnoho nizsia :(... tie kolesa rozbijes za chvilu... jedine, ze to auto bude len na vystavy.. a nie na jazdenie :(

Výška gumy u 215/45 je 96,75 a u 205/40 je 82.Musíš dosáhnout stejného průměru kola jako máš napsáno v techničáku.Potom ti tachometr proměřovat nebude.Například máš-li původní kola 195/65/15 měl by si mít 225/45/17.Kolo o rozměru 205/40/17 je v průměru o 38,5mm menší.

já mám v techničáku origo 195/55 R15 a tomu v podstatě odpovídá 205/40 R17,rozdíl poloměru je v podstatě nulovej a rozdíl obvodu je asi 1mm

nie len to, ze to bude tvrde... ale pokial sa nechystas kupit nejake fakt kvalitne disky (50 a viac tisic) tak potom tie disky budes castejsie davat vyrovnavat ako dofukovat gumy :(

ALFWORKS: ze to bude tvrde, to mas recht... ale s tim zbytkem nemohu souhlasit... jezdila jsem rok 17\" na 206ce (Tecnomagnesia TM Light GH) a nemusela jsem je davat vyrovnavat ani jednou...

2alfworks: nutno davat pozor na cestu... zatim jsem ho daval rovnat jen jednou, a od te doby si hlidam vic diry a pohoda...

i kdyz, je fakt ze musketyri nejsoiu zrovna shitove disky :)

zabicka: ak dobre viem, tak technomaagnesia su celkom kvalitne disky ktore su omnoho tvrdsie ako bezne dostupne...

Samozrejme, da sa stym jazdit ako \"pokakany\" cez diery... ael to by som v celej BA nemohol hadam ani zrychlit :(...

ja jazdim 17\" tiez... a musel som rovnat len ked som si fakt nevsimol jednu dieru... Ale on bude mat fakt nizku gumu...

Neviem ci ste videli 205/40 R17 profil, ale tam ten disk je od vozovky hadam nejake 2 cm :(

2alfworks: videli. a da se s tim jezdit i po praze, a to nejezdim zrovna tricet :aut

ale je pravda, ze po sraze tam pujdou nazpet 16\"

:bojim Dneska jdu dávat na mojí s16 17" kola a gumy 205/40 :-) tak jsem zvědavej jak dojedu domů po méně kvalitních cestách :mrk