Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Nejake technicke drobnosti


Misoo

Recommended Posts

ahoj. nahromadili sa mi zopar drobnosti tak som sa rozhodol ze stravim den-dva drobnejsimi opravami:

1) nefunkcny ostrek-odchadzalo to postupne, najskor fungoval normalne, potom len obcas a teraz uz vobec (voda v nadrzke je). vinu pripisujem cerpadielku kvapaliny. teraz dotaz-ako sa dostanem k tomu cerpadlu? viem ze by malo byt niekde v oblasti praveho predneho blatnika ale ako sa k nemu dostat? musim dat dole naraznik?

2) ako je riesene zapinanie cuvacich svetiel? je na prevodovke nejaky kontakt, ktory spina, alebo je to nejak prepojene s radiacou pakou? totiz nefunguju mi po vymene prevodovky cuvacky :nevim

3) nefunguje vyhrievanie zadneho skla. vinu pripisujem vadnemu relatku-tiez to odchadzalo postupne ako ostrek okna. kazdopadne ked to zapnem, tak je pocut ako cvakne relatko ale nerozsvieti sa mi kontrolka... nejake navrhy?

4) truba tiez nefunguje. netusim kde je problem, ale ked som naposledy kontroloval packy pri volante (odpojene a rozobrate) a mal som vonku poistkovu skrinku a vsetko som tam nahodil nas5 tak zacala fungovat. zeby vadny kontakt niekde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1- je na spolujazdcovej strane v blatniku.demontuj vnutorny blatnik,alebo ciastocne ho odtiahni z vonkajsej strany.motorcek sa nachadza v lavej casti blatnika smerom hore.je to upne malicka vecicka.pozor ak ho vyberies (len tahom.nie je nasrubovany) na vodu co mas v nadobke.zacne tiect.ta nadoba je ponad cely blatnik.

4- najskor vidim problem v packe.mam ten isty problem na terajsej 605-ke.vo vnutri packy je umela tycka a ta po zatlaceni na packu by mala dosadnut na pliesok a tym spoji kontakt a trubka funguje.mne to po nalozeni par krat fungovalo a potom sa opat prehol ten pliesok vo vnutri

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2) spínač couvaček je na převodovce, v prostoru (nebo okolo) kování, které visí na silentbloku. Je to našroubované čidlo s mechanickým kontaktem, který pří zařazení zpátečky zmačkne kontakt čidla a spojí vedení obvodu světel. Dvojkolíkový konektor.

http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?kat=39&

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

tak konecne som si spravil servisny den. vysledky:

1) problem ostreku bol vo vadnom kontakte na konektore pri otvore nalievania vody do ostreku-debilne spravene, tiekla nan voda z predneho skla. kym som na to dosiel skoro ma trafilo. nadrzka ostreku je totiz nad prednym kolesom a motorcek ostreku bol velmi zle pristupny-niekde medzi prednymi dverami a otvorom pre koleso, cize nebolo treba vobec hybat prednym naraznikom. k samotnemu problemu-vytiahol som motorcek a pripojil na 12V-fungoval, takze som zmeral napatie na kabli a ten daval 7,3V, isiel som teda vyssie-ku konektoru a po rozpojeni mi privod ukazal 11,8V, cize problem vyrieseny. +som konektor zapaskoval do igelitoveho sacku

2) nedostal som sa k tomu

3) studeny spoj na poistkovej skrinke (roztopilo poistku+okolie)-vymena poistkovej skrinky za druhu. povodne som to prespajkoval, ale medzitym prisla druha (jozefsv) tak som ju tam rovno praskol a ok.

4) pravdepodobne tiez poistkova skrinka alebo nejaky kontakt. vytiahol som kontakty z poistkovej skrine a nasadil naspat a fungovalo aj s povodnou. teraz som vymenil poistkovku a trubi o 106. bez rozoberania packy alebo niecoho ineho.

5) konecne som vyriesil problem so stieracmi (vadne programovatelne stieranie+vypinanie stieracov uprostred okna)-od jozefsv-a prislo nove relatko a uz to facha. problem je este v najrychejsej polohe-mam podozrenie na vadnu packu, kedze to neslo ani pred vymenou relatka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fusion, presne s tymito polohami som mal problem aj ja-v 1tke mi obcas fungovali, obcas nie a pri spodnej polohe mi raz zotreli a potom sa zastavili v strede okna. urcite je to relatkom-najdes ho v poistkovej skrini na hornej strane (treba ju uplne uvolnit-tazko sa tam dostat) - je modre dlhe, proste najvacsie relatko ake tam je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Misoo

fusion, presne s tymito polohami som mal problem aj ja-v 1tke mi obcas fungovali, obcas nie a pri spodnej polohe mi raz zotreli a potom sa zastavili v strede okna. urcite je to relatkom-najdes ho v poistkovej skrini na hornej strane (treba ju uplne uvolnit-tazko sa tam dostat) - je modre dlhe, proste najvacsie relatko ake tam je.

Přesně tohle mě to dělá, tak to je supr.

Relátko asi bude drahý takže koupit z vrakáče že? Není nahraditelný nějakým obyč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

relatko stoji nove nehorazne prachy, takze jedine z vrakoviska alebo z nejakeho vraku. obycajnym ho nenahradis, nakolko je to cela riadiaca jednotka s IO (na nete som nenasiel o nom ani zmienku). aj ked je teoreticky mozne, ze vadny bude jeden z dvoch tranzistorov alebo niektora z diod v tom relatku-zatial som nemal cas to premerat, ale pozrem to urcite a ak to pojde spravit tak napisem sem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...