Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Lak


MPavel

Recommended Posts

Původně zaslal: MPavel

Nechal jsem si namíchat lak do kelímku a už mi trochu houstne. Můžete mi prosím poradit čím ho zředit? Předpokládám, že klasický ředidlo tam nepůjde. Smrdí to jinak...

Díky

Stav se tam co ti to míchali a kápnou ti tam to co tam patří. Pokud tam dáš jinyho tak by se to mohlo srazit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tutman

na auta se použivají akrylátové laky takže asi ředidlo do akrylátu

je to jedno složkový lak co ti daly?

ale nitrem by to taky mělo jít

Vůbec nevím. V lacích se nevyznám.

Dík za rady. Podívám se a koupím to na co narazím jako první.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě na takové opravy to stačí, protože té barevné stálosti stejně v čase nedosáhneš (nepřepalovaná barva se bude chovat jinak než originál nástřik).

Mimo jiné - jak opravuješ? Taky se na to trochu chystám - jenom \"ďubeš\" štětečkem, nebo to i nějak dobrušuješ jemným šmirklem pod vodou a pak nějakou pastou? Jaké máš zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honzin

Určitě na takové opravy to stačí, protože té barevné stálosti stejně v čase nedosáhneš (nepřepalovaná barva se bude chovat jinak než originál nástřik).

Mimo jiné - jak opravuješ? Taky se na to trochu chystám - jenom \"ďubeš\" štětečkem, nebo to i nějak dobrušuješ jemným šmirklem pod vodou a pak nějakou pastou? Jaké máš zkušenosti?

Poškozené místečko očistím lihem a pak \"ďubnu\" štětečkem. Naštěstí většina těchto poškození nejsou moc do hloubky, tedy není tam rez. Jen jedno místo jsem měl trochu narezlé, tak jsem vzal jemný brusný papír, namočil ho a lehce místečko obrousil. Pak jsem očistil lihem a zamazal štětečkem.

Takhle to dělám vždycky a bez problému, barva drží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honzin

Určitě na takové opravy to stačí, protože té barevné stálosti stejně v čase nedosáhneš (nepřepalovaná barva se bude chovat jinak než originál nástřik).

Originál- neboli lak z továrny se ještě vypaluje????? Ve které fabrice?

To co se prodává ve specializovaných obchodech s barvama jsou originál autolaky se stejnou barevnou stálostí jako ten co na autě je. :papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lexa

To co se prodává ve specializovaných obchodech s barvama jsou originál autolaky se stejnou barevnou stálostí jako ten co na autě je. :papa:papa

To si jen myslíš, je plno obchodu a každý nabízí jinou značku PPJ,BODY,DUPONT,SIKENS atd...

oni ti pak namíchají skoro stejný lak ale origoš to není, nehledě nato že každý výrobce má jinou zrnitost metalízy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lexa

Obávám se že už nemáš vypalovaný lak, ale spíš nějaký ekologický vodou ředitelný lak z továrny.

2 tutman: U nás v Ostravě mi namíchají i zrnitost metalízy dle výrobce auta, nebo jak si budu přát.:papa

Takže pak není jiný odstín? Myslel jsem že chytit přesný odstín dosavadního laku je nemožné... Je také tak dobrá lakýrna i v Praze nebo v okolí Prahy?

Totiž nejméně na co se těším je, až to do mého Peugeotíka někdo napálí. Plechy se vyměnit dají v poho, ale jakmile je trošku jiný odstín barvy, to mě maximálně vytáčí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...