Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

co vam vadi nejvic-gramaticky


aka

Recommended Posts

Původně zaslal: Oliver Riedel

Původně zaslal: Neon

Jo jo, předtim než zajdu na počtu musim nakrmit králíci ... tak toto vadí třeba i mně ... :P

A nezapomeň si vzít tepláci:P

Tohle me taky dost stve a posledni dobou se to objevuje v televizi (porady jako ordinace v zahrade a rodila pouta :) ) To se vzdycky u televize vsteknu a radeji odejdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

2f3Rd@ (sakra to vypada blbe, takhle napsana zmet znaku... :) ):

to vazne vydrzis u televize a techto poradu dele, nez k zacatku znelky? :o:aut

f3Rd@ vypada moc hezky, ale muzes psat klidne Freda, nebo zrovna oslovovat Ferdo :super

No, vydrzim u toho asi pul hodinky, kdyz mam jet na nocni. A nebo s pritelkyni, ale to mam vzdy spis za trest.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja vcelku nedokazu pochopit, kdyz nekdo rekne, ze je toho mensi pulka!!!!! Bud je to pulka nebo ne, ale mensi nebo vetsi pulka proste neexistuje.

Dalsi vec je, kdyz nekdo rekne, ze pestuje kraliky!!!

Zvirata se prece chovaj a pestujou se rostliny!!

Preklepy me nevadi, protoze jich sam nadelam spoustu a diakritiku nepouzivam, proto mi to ani zadny slovnik nezkontroluje a urcite i v techto par vetach jsem jich stacil nasekat spoustu, tak me neukamenujte! :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2kveton: a tenhle znas?

Pani ucitelka se strasne zlobi ve tride: \"deti, to neni mozne, takhle napsat v domacim ukolu vetsi a mensi polovina. Poloviny jsou prece vzdycky stejne! To byste meli vedet, jenze vetsi polovina z vas proste nedava pozor!!\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jako s pravdivýma výrokama - Nás matikář dusil na věte - Dnes nikdo nechybí.-tedy negace negace - podle něj to musí být pravdivý výrok.Věta Dnes nikdo nechybí znamená,že chybí alespoň jeden.

Takže správně bylo Dnes chybí nikdo.

Já jednou hlásil stav studentů,on čekal jak si mě vychutná a já zahlásil - Všichni přítomni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

2kveton: a tenhle znas?

Pani ucitelka se strasne zlobi ve tride: \"deti, to neni mozne, takhle napsat v domacim ukolu vetsi a mensi polovina. Poloviny jsou prece vzdycky stejne! To byste meli vedet, jenze vetsi polovina z vas proste nedava pozor!!\"

jj, tak ten je dobrej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen mi trošku uniká, proč se tu pozastavujete nad některými výrazy, které se sice nemusí líbit, ale jsou gramaticky správně...

viz hoši - množné číslo od slova hoch

viz nejideálnější - vždyť je to správně

ohledně jeden za 18 druhý bez 2 za 20 - dělejte si z toho matematické příklady jaké chcete, ale pointa toho rčení je o tom, že jsou oba naprosto stejní, tudíž přeneseno do matematiky je ten druhý taky za 18 a nikoliv 22.

Mně osobně nejvíc vadí jakákoliv hrubka, tedy i/y s/z i záměrné - dwa howory apod. (s Farnou to nemá nic společného, tenhle fenomén se vyskytuje v psaném textu déle než Farna za mikrofonem). Osobně je mi proti srsti i psaní bez \"hacku a carek\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...