Sign in to follow this  
Followers 0
aka

co vam vadi nejvic-gramaticky

142 posts in this topic

Abychom nezvrhavali kazdou debatou svymi stesky....povezte nam to tady :) Co vas prudi nejvic? muzeme vyhlasit soutez o nejvetsi prasarnu....

Usla sem - to stačí,když to někdo řekne.

Přišel sem míň než ve dvě. - míň místo dřív

A pak asi klasika - v dopise věta - Zpomněl jsem si na vás....

Ale to USLA je nejhorší.

Původně zaslal: Peta

Dotaz na odborníky: \"Dýl\" nebo \"později\"? \"Zítra přijdu dýl do práce\" :mrk

Nejlépe: \"Zítra nepřijdu do práce ...\" ... :roker

Původně zaslal: Oliver Riedel

Usla sem - to stačí,když to někdo řekne.

Přišel sem míň než ve dvě. - míň místo dřív

A pak asi klasika - v dopise věta - Zpomněl jsem si na vás....

Ale to USLA je nejhorší.

No tak ze slova USLA rostu taky, kdo tohle vymyslel.... :D

O češtině na fóru se raději už vyjadřovat nebudu - je neděle, poledne a k získání žaludečních vředů mi stačí pravidelné polední rozčilování se z konin, které padají z našich politiků

Sice bych chtěl, aby se zejména někteří trvale perlící přispěvatelé aspoň pokusili zamyslet nad tím, co že se jim snažili učitelé na základní škole vtlouci do hlavy (tu základku - i když to tak mnohdy nevypadá - bychom snad měli mít za sebou všichni). Tohle je asi přání z říše sci-fi, ale prosím, snažte se s tím něco provést (vždyť čeština je tak pěkná řeč - tak proč jí prznit???)

Ty´s chtěl večer dělat volovinky v poslteli a ona mezitim usla ... chápeš?:mrk:D

USnuLA:mrk

saví?:myslim

[upravil dne 25/2/2007 Neon]

Min nez ve dve? co to jako je?

Prijdu dyl je taky dost divny.....mam rada taky min, jak.....misto nez....

jo, usla. Jako usnula. Ja si porad rikal ze to je nejaky amerikanismus, jako treba Ucla, nebo neco takoveho

ktrej pakon tohle vymyslel :D

Původně zaslal: Peta

Dotaz na odborníky: \"Dýl\" nebo \"později\"? \"Zítra přijdu dýl do práce\" :mrk

Samozrejme ze pozdeji!!!! Dyl je kravina, fakt rostu, kdyz nekdo dokaze rict: \"Vsak bezte, ja prijdu dyl.\" (Viz kamarad z Policky)

Jinak mi nejake chrupki, mislym jako prafopis nejak nefadi. Taki nejsem neomilny tak to neresym. ;)

EDIT: Akorat me nekdy dokazou zvednout ze zidle na novinky.cz Jakozto profici tam nasekaji takove \"chrupki\" za ktere bych se stydel i ja...

[upravil dne 25/2/07 f3Rd@]

Jo, nápisy ve stylu \"Přednáška se koná déle\", ty mě fakt dostanou. Člověk je pak z toho akorát jelen. :D:myslim

Dál pak:

- nejideálnější

- to se NECHÁ udělat (použito ve smyslu \"to se dá zvládnout\")

- horní tyčka (zvláště oblíbeno u pánů Poulíčka a Tittelbacha) :D

- atd.

Původně zaslal: Ferin007

Jo, nápisy ve stylu \"Přednáška se koná déle\", ty mě fakt dostanou. Člověk je pak z toho akorát jelen. :D:myslim

Dál pak:

- nejideálnější

- to se NECHÁ udělat (použito ve smyslu \"to se dá zvládnout\")

- horní tyčka (zvláště oblíbeno u pánů Poulíčka a Tittelbacha) :D

- atd.

prednaska se kona dele? to je ale dobra blbina....pokud tim minej, ze je posunuta...

jinak doporucujutoto, je tam i povidani o nejoptimalnosti.... a nebo pro zajimavost slovnik floskuli(dvojka se mi bohuzel do ruky jeste nedostala, ale u jendicky jsem se smala docela dost:D)

Na druhé straně se ale není čemu se divit. Vždyť v dnešní době, kdy každý používá ke psaní místo papíru a tužky mobilní telefon, kde se píše bez háčků a čárek a navíc ve zkratkách. A ve škole už taky nepíšou stále každou hodinu, tak jak to bylo alespoň za mě. Tak, kde se to mají naučit?? :myslim:myslim:myslim:myslim:myslim

No, to \"Přednáška se koná déle\" napsal profesor na dveře učebny v době, kdy mobily snad eště ani možnost posílání textovek neměly. :o

Jo, mě nejvíc dostávají pismena i y, třeba \"já vám to napýšu\" to mě uplně roztáčí:D:D