Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaka kola na 306?


rodaballo

Recommended Posts

no taky zvazuji dat na pegynu 16tky, ale nevim nevim ... co mas za motor ?

mimo to budes muset tahat blatniky podle me uz 205tky muzou drit pri plnem rejdu...

215tky asi urcite ... ale chce to skusit ...

na S16tku se davaly 195/55 R15 a myslim ze vedeli proc...

[Editován dne 23/7/03 ajsik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mam. Protoze mi nedavno 16\" ukradli tak sem koupil 15\".

A k tomu rozdilu. Problem je v tom ze sem nemel stejnou znacku pneu. Takze to muze tim byt ovlivneno. Peugeot Ouragan 195/45 R16 Uniroyal byly takovy hodne responsivni. Tam kam si hnul volantem tam auto okamzite nasledovalo. Pocit byl takovej sportovnejsi tvrdsi ale zaroven prijemnejsi. Ted mam Allesio F1 195/50 R15 Bridgestone. Prvni rozdil je v hlucnosti. Ty 15\" nejsou vubec slyset narozdil od 16\". Je pravda ze nejspis vetsi podil na tom maj kvalitnejsi pneu a jinej dezen. Jizda je stale sportovni, ale uz to neni takovej ten tlak do volantu jako na tech 16\". S tema 16\" si clovek pripada jak ve formuli :) (nedokazu si predstavit 17\" :D). Svezeni je o dost komfortnejsi - nemusi si clovek nasazovat roubik do ust aby si neprekousnul jazyk. Suma sumarum:

R16 plusy: vzhled, ovladatelnost, brzdeni

R16 minusy: hluk, komfort

R15 plusy: vzhled(zalezi na disku), komfort, hluk

R15 minusy: ovladatelnost, brzdeni

Plusy a minusy jsou ve vztahu R15 ku R16 celkove je brzdeni a ovladatelnost vzdy lepsi jak u R14 ci R13.

Co se tyce ET tak ted mam na svy 206 ET 18 a to je sakra malo ... celkem to couha vepredu ven... :( (cca 1.5cm co je celkem dost). No a rozmery ... to se musi vyzkouset kazdopadne vseobecne se pod podbehy vejde o rad sirsi kolo se stejnym ET jako original (tzn 175 -> 185 etc.) pak uz jen zvolit mensi ET aby se tam to kolo veslo, pak ovsem budfe skrtat s nejvetsi pravdepodobnosti o blatnik (nutno bud dat dorazy na tlumice nebo vytahnout blatniky)

uff sorry za dlouhou odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tam je preci rovnice .... vetsi kola= nizsi pneu a naopak. Tim padem je auto v podstate stale stejne vysoko (+ - nejkej ten mm) zalezi vylozene na tom jaky rozmer si clovek zvoli. Rozmerova kalkulacka je na http://www.epneu.cz kde vam to ukaze jakej je rozdil mezi stavajici (orig) velikosti a tou kterou by jste si prali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u 306 XSI a S16 se bez problémů vejdou pneu 205 ( u mě 205 50 15, ráfky 6 a 6.5 palců), ale chce to volit gumy, které nejsou příliš rozšířené pro ochranu ráfku např. Bridgestone RE 720 ( ty mě při velkém propružení vzadu lehce škrtly o růžek plastu v blatníku, jen u S16). jinak podvozky jsou v podstatě shodné, akorát S16 (167 koní) má jiná jiná přední ramena ( např. tím má i menší rejd).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ze na 306ku se vejdou 7.5 x 16 a vyska gumy pakmusi byt 45 a sirka 215 nebo 205 ja ted koupil stil auto 8x17 a tady uz mam dost strach ze se tam nevejdou. Ted cekam podlozky a pak se uvidi mozna je budu muset vymenit za ty 7.5x16 ale to jen kdyz tam opravdu nepujdou protoze tayhle jsou paradní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem robert

u 306 XSI a S16 se bez problémů vejdou pneu 205 ( u mě 205 50 15, ráfky 6 a 6.5 palců), ale chce to volit gumy, které nejsou příliš rozšířené pro ochranu ráfku např. Bridgestone RE 720 ( ty mě při velkém propružení vzadu lehce škrtly o růžek plastu v blatníku, jen u S16). jinak podvozky jsou v podstatě shodné, akorát S16 (167 koní) má jiná jiná přední ramena ( např. tím má i menší rejd).

Mensi rejd? Tak to pak uz vubec nechapu :o Na me 306ce 1.6 byl podle me mnohem mensi rejd nez ted na S16ce.. zda se mi ted o neco vetsi uh.. Roberte .. to je vlastni zkusenost nebo odkud si to vycetl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...