Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dovoz auta ze Švýcarska? RADY, TIPY, LEGISLATIVA ...


Neon

Recommended Posts

Ahoy,

máte prosím někdo zkušenosti s dovozem aut ze \"Švajcu\"? Jedná se mi o legislativní rámec, tedy, jak je to s DPH, CLY, případně, jaká jsou omezení na ročníky dovozu...

Vím, že CH nejsou v EU, ale myslim, že celní unii s ní máme - každopídně díky za každý rady a tipy, nebo i odkazy na sajty, kde to popisujou.

Ovšem osobní zkušenost se cení nejvíce...

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://euroservis.czechtrade.cz/dotaz/dovoz-ojeteho-automobilu-ze-svycarska-2444/

Dobry den. Jak je to prosim se clem a s omezenim stari vozidla, kdyz bych si chtel dovezt a prihlasit auto ze Svycarska?

Dobrý den,

Pořízení vozidla ze Švýcarska je předmětem celního řízení. Na druhou stranu celní sazba na dovoz vozidla je nulová. Návrh na propuštění zboží do volného oběhu by měl být podán v zemi kde vozidlo vstoupí na celní území ES.

Co se týče omezení stáří vozidla, pro vozidla dovezená ze zemí EU se novým zákonem 226/2006 částečně mění lhůta 8mi let, nicméně tento zákon se nevztahuje na Švýcarsko. Tudíž, aby jste mohl vůz v ČR zaregistrovat, nesmí být starší 8mi let.

Dovoz ojetého automobilu ze Švýcarska

Od plátců DPH vybírají celní úřady clo a DPH přiznává plátce v daňovém přiznání. Osoby, které nejsou plátci DPH, zaplatí clo i daň ve výši 19 % z pořizovací hodnoty při dovozu celním úřadům.

Více informací na stránkách Ministerstva dopravy:

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dovoz_registrace_a_schvalovani_vozidel/

S pozdravem a přáním hezkého dne

Václav Pinkas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...