Sign in to follow this  
Followers 0
Neon

Dovoz auta ze Švýcarska? RADY, TIPY, LEGISLATIVA ...

8 posts in this topic

Ahoy,

máte prosím někdo zkušenosti s dovozem aut ze \"Švajcu\"? Jedná se mi o legislativní rámec, tedy, jak je to s DPH, CLY, případně, jaká jsou omezení na ročníky dovozu...

Vím, že CH nejsou v EU, ale myslim, že celní unii s ní máme - každopídně díky za každý rady a tipy, nebo i odkazy na sajty, kde to popisujou.

Ovšem osobní zkušenost se cení nejvíce...

Díky

Vztahuji se na tro predpisy EU o obchodu se zemnemi mimo evropskou unii tudiz auto privezes zaplatis Dph, clo a dale jako s jakymkoli jinym dovezenym autem registracka popr.technicka atd mam dokonce pocit ze potvrzeni o dph potrebujes primo z hranic.

http://euroservis.czechtrade.cz/dotaz/dovoz-ojeteho-automobilu-ze-svycarska-2444/

Dobry den. Jak je to prosim se clem a s omezenim stari vozidla, kdyz bych si chtel dovezt a prihlasit auto ze Svycarska?

Dobrý den,

Pořízení vozidla ze Švýcarska je předmětem celního řízení. Na druhou stranu celní sazba na dovoz vozidla je nulová. Návrh na propuštění zboží do volného oběhu by měl být podán v zemi kde vozidlo vstoupí na celní území ES.

Co se týče omezení stáří vozidla, pro vozidla dovezená ze zemí EU se novým zákonem 226/2006 částečně mění lhůta 8mi let, nicméně tento zákon se nevztahuje na Švýcarsko. Tudíž, aby jste mohl vůz v ČR zaregistrovat, nesmí být starší 8mi let.

Dovoz ojetého automobilu ze Švýcarska

Od plátců DPH vybírají celní úřady clo a DPH přiznává plátce v daňovém přiznání. Osoby, které nejsou plátci DPH, zaplatí clo i daň ve výši 19 % z pořizovací hodnoty při dovozu celním úřadům.

Více informací na stránkách Ministerstva dopravy:

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dovoz_registrace_a_schvalovani_vozidel/

S pozdravem a přáním hezkého dne

Václav Pinkas

Hmm - nepotěšil jste mě ... (kor s tou 8mi letou hranicí 19%by ještě zapltit našemu milému státu vcelku šlo) a ani já vás nepotěším a řady MI16tkařů s novým modelem nerozšířím ... :roll:(:(

Původně zaslal: Ferin007

Jenže ti zase vrátí švýcarskou DPH. Clo neplatíš, takže žádnej problém.

Problém bude v těch 8mi letech...