Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Xenony


Jogin

Recommended Posts

No chci si koupit xenony a muj problem nebo spise dotaz je v tom jak se to resi v pripade sady s 2 vybojkama! Tlumeny budou nahrazeny tedy xenonama, ale co s dalkovyma? :myslim

Daji se koupit i na dalkove xenony? Mam v aute H7

Skoda ze ne H4 bych si koupil sice o 2000 drazsi bi-xenony ale ty uz umej prepinat mezi tlumenyma a dalkovyma :grr

Asi to vypada sada a dalkovy nechat normal, protoze jinak bych za to misto 7000Kc dal 14K a to se me nechce :aut

[upravil dne 23.2.07 Jogin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dej tam jen xenony na potkávačky, taky to tak mám...uvědom si, že často použiješ dálkový jen na bliknutí nebo krátký přisvícení a xenony jsou výbojky, tzn. že chvíli trvá než se \"nažhaví\", takže jim nebude prospívat jen nějaký \"blikání\"..u bixenonů máš jen jednu výbojku a řeší se to naklápěním, jestli se nepletu..

kdybych to dělal znova, asi bych to vyřešil tak, že bych si pořídil \"angel eyes\" a dal xenonovou čočku a bily krouzky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já je mám taky jen na potkávačkách a už bych si je tam příště nedal. Teď už jen čekám až mi odejde žárovka a pujdou. Má teda výdrž, už mi tam svítí 2,5 roku. Nevýhoda je v tom že musíš mít světla strašně sklopený aby jsi neoslňoval protijedoucí řidiče. Jinak ti tam furt pouštíjou dálkový a to není nic příjemnýho. A největší problém je v tom, že jak máš světla sklopený a rozsvítíš dálkový tak ti svítí do země a místo aby jsi viděl do dálky tak oslňujou tebe jak so odráží od země.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rom

Já je mám taky jen na potkávačkách a už bych si je tam příště nedal. Teď už jen čekám až mi odejde žárovka a pujdou. Má teda výdrž, už mi tam svítí 2,5 roku. Nevýhoda je v tom že musíš mít světla strašně sklopený aby jsi neoslňoval protijedoucí řidiče. Jinak ti tam furt pouštíjou dálkový a to není nic příjemnýho. A největší problém je v tom, že jak máš světla sklopený a rozsvítíš dálkový tak ti svítí do země a místo aby jsi viděl do dálky tak oslňujou tebe jak so odráží od země.

Xenony jsou bezva, ale:

- u origo montovaných je to vodorovné rozhraní naprosto ostré (takže nad hranici oslnění jde minimum světla) - soudím, že parabola je navržena a vyrobena daleko přesněji, také umístění zdroje do ohniska je potřeba mnohem přesnější.

Jinak xenonům fandím, i dodělávaným, ale tyto technické a fyzikální věci je potřeba si uvědomit, aby byl výsledek dobrý.

Toto píšu ne jako kritiku na příspěvek Roma, (naopak oceňuji, že informuje objektivně), ale jak technické konstatování.

[upravil dne 24.2.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem měl problémy s oslňováním, byl jsem na seřízení světel a řekli, že u jednoho mám blbě ohnisko, ale nechtěli do toho rýpat..tak jsem zajel tam, kde mi to montovali, trochu si s tím pohráli, pak jsem jel zas na seřízení a už si myslím, že je to v pohodě..to vodorovné rozhraní opravdu není dokonale ostré, ale už to neoslňuje;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

dej tam jen xenony na potkávačky, taky to tak mám...uvědom si, že často použiješ dálkový jen na bliknutí nebo krátký přisvícení a xenony jsou výbojky, tzn. že chvíli trvá než se \"nažhaví\", takže jim nebude prospívat jen nějaký \"blikání\"..u bixenonů máš jen jednu výbojku a řeší se to naklápěním, jestli se nepletu..

kdybych to dělal znova, asi bych to vyřešil tak, že bych si pořídil \"angel eyes\" a dal xenonovou čočku a bily krouzky..

S tema angel eyes je to dobrej napad,ale kdys si koupim http://shop.911customs.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=85_113_418_640&products_id=4553&zenid=7ee93c1ae62d3465f2b99608a58bcaf9

tyhle tak maji uz xenonovou cocku nebo teda dokoupit a hlavne kede :myslim diky¨. Jinak teda jeste me se xenony libi za 1. krasne sviti a za 2 se me libi jak to meni barvy pri ruznym pohledu (by me zajimalo jestli je to tak i u tech dokupovanych ) :D

[upravil dne 24.2.07 Jogin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no určitě nebudou xenonový..za ty prachy..jak je to s předěláním čoček na xenony bych se spíš informoval někde, kde dělají přestavby, příp. jestli to náhodou někdo má..

z různých úhlů jsem to nezkoumal, jestli to mění barvy, ale mám takový pocit, že to je efekt, který dělají právě jen světla s čočkou..jinak kromě praktickýho hlediska se mi na tom líbí právě to, když světla zapnu - napřed to blikne jak zářivka a pak to plynule mění odstín, jak se to zahřívá:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja chci prave angel eyes s xenonama, xen. mam uz sjednany, ale de me o to , ze se me libi jak tam litaj ty barvy tak nekdo kdo to ma a koukal se at pisne jestli to dela sada montovana do ciry nebo teda musi byt ta xenonova cocka. diky

Jeste sem tak premyslel kdyz uz bych kupoval novy svetla na 306 jestli lze tam dat angel eyes s patici na H4 :myslim:D ze bych si koupil rovnou bi-xenony:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...