Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Seřízení ruční brzdy u 406


OK406

Recommended Posts

Chci se zeptat o kolik zoubků se má zatáhnout (seřídit) ruční brzda u 406. Mám nové brzdy (paktny) a ruční brzdu musím zatáhnout o 10 zoubků, což si myslím, že je dost. Navíc vadí loketní opěrka, která je originál Peugeot. Já si myslím že 7 zoubků stačí. Ve předu i vzadu mám kotouče.

[upravil dne 21/2/07 OK406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja daval komplet nove brzdy na zadku ( bubnova verze ) pred 14dny u Vasendu a seridili mi to tak na 3-4zoubek, predtim brala na 15tym a to byl peknej vopruz, rucka vzdycky az skoro u stropu :D na tom 3-4 mi to vyhovuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: lexa

Na STK mi vždy říkali, že ručka má brzdit už na 3 zubu a to skoro na max.

tak to slyším poprvé to pokud povolíš tak ti stále přibržďuje:potlesk

To právě nesmí přibržďovat, ale u jiných aut je to možná jinak. Já si auta nastavuju na

3-4 zoubek a samozřejmě kontroluju jestli nepřibržďuje.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle návodu na seřízení (už nevím zda v knize nebo v programu Peugeot Laser) bylo psáno, že destičky mají být co nejblíže bubnu-kotouči (seřizování tím ozubeným kolečkem) a seřizovadlem uprostřed pod vozem se to má nastavit tak, aby měly oba konce lanek 1mm vůli. Počet zoubků by potom měl nějak vyjít (o to už se pak není potřeba starat). Praxe je taková, že nemám žádnou vůli a brzdím někde kolem desátého zubu. Asi si to ještě utáhnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím.Mám problém dělal jsem u 406 komplet celou ruční brzdu pakny,pružiny atd. a komplet lanovody. pokud tu ručku zatahnu tak to brzdí ale když to mám na zvedáku a zataženou ručku tak můžu z kolem točit +/- tak 5 až 10cm do leva/do prava mám ruční brzda buben a nožní brzda kotouč.Mohl by mě někdo poradit jak tu vůli odstranit? :nevim :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty tam máš brzdový váleček já ho tam nemám,na pedál mě brzdí vzádu kotouč, u tebe ta vůle podlemě není ta ti to vymezí brzdovej váleček,ale já ho tam nemám.A vtom návodu o žádný vůli nepíšou jakou bych potřeboval vyřešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo u ŠKODOVKY to je 3 až 5 zoubek, ale u Peugeotů je to jak kluci píšou (ale to je na doraz - natvrdo zataženo). :myslim

Kámoš automechanik říkal, že by to mělo ale zabírat dříve (cca o 3 zoubky). :super

Ale nejdříve se podívej na brzdách, jak to máš se samostavy, zda nejsou zatuhlé (většinou jsou zatuhlé). :(

Ty si našteluj (přitáhni) a pak teprve seřizuj ruční brzdu. :myslim:super:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...