Sign in to follow this  
Followers 0
vody_106

Tlumiče P106

9 posts in this topic

O víkednu mě bylo řečeno mechanikem že mám špatné tlumiče, že se prý auto houpe, a že je teda mám vyměnit. Dneska jsem zajel na digitalni měření tlumičů a dle mechaniků jsou v pořádku a není je třeba měnit. Čemu tedy mám věřit ? kdo z mechaniků má pravdu?

Přikládám výpis z měření

s5005459wa6.jpg

[upravil dne 28/2/07 vody_106]

Jestli se ten první opřel o auto a prohlásil, že se houpe, zatímco na diagnostice tlumičů to neukázalo nic abnormálního, tak bych přecejen trochu více věřil té diagnostice.

no tak samozřejmě ten první mechanik si chce pár kaček přivydělat, to je jasný:D

věř tomu co je dáno na papíře

btw: já mám na 405ce původní tlumiče s 350 tis. na tacháku a jsou gut:roker

no ten prvni mechanik je muj znamy a servisuje me to uz asi rok zatim celkem dobre. Projel se v tom a rikal ze se to houpe a ze to neni spravny. Me to neprijde nejak tragicky ale zase nemam srovnani s jinou 106tkou

Mam prave dilema jestli nechat za pet tisic tlumice vymenit a nebo je nechat tak. Nejaky vylozene spatny chovani auto nepocituju ale zase nemam srovnani s jinou 106tkou. Takze nevim podle koho se mam ridit, jestli podle mechanika co to projel a nebo podle digitalniho pristroje v solidnim servisu

Původně zaslal: vody_106

no ten prvni mechanik je muj znamy a servisuje me to uz asi rok zatim celkem dobre. Projel se v tom a rikal ze se to houpe a ze to neni spravny. Me to neprijde nejak tragicky ale zase nemam srovnani s jinou 106tkou

kdyby jsi to srovnaval s moji s to sestkou tak urcite budes rikat ze ti to houpe :D moje se temer ani nehne:aut

No já osobně bych tlumiče měnil až ve chvíly, kdybych začal mít pocit, že jsou špatný. Pokud se ti chování vozidla na vozovce zdá být v pořádku, rozhodně bych zbytečně neutrácel a počkal třeba na někoho se stejným autem a pokud by jeho auto opravdu tlumilo líp, pak bych teprv začal uvažovat o výmněně.

[upravil dne 19/2/07 Dakaros]

Tak tlumiče jsem vyměnil, auto sedí mnohem líp a a při přejezdech nerovností už tak neposkakuje takže spokojenost:super