Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

oprava těhlice


zoby

Recommended Posts

budu dávat na auto těhlice z 205 1,9 gti (teď mám z 1,6 gti)

a když jsem se díval na ty co mám nachystané, tak jsem zjistil, že jedna má trochu vymačkanou díru pro čep ramena.

Co s tím?

1. napadlo mě to ovařit a převrtat, ale těhlice prý vařit nejde

2. vyvrtat tam větší díru a udělat do ní vložku

3.jen bruskou trochu zvětšit drážku (ta co je mezi těmi 2 částmi co mezi sebou svírají čep) a pořádně to stáhnout.

podle 3-tí varianty se opravovala i těhlice, co mám teď na autě a drží to v poho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl taky lehce vydřený otvor pro čep v těhlici. Na čep jsem máznul tekutý kov, dotáhnul pevnostním imbus šroubem s matkou se silonem proti povolení.

Dělat vložku, seslabovat stěnu - pracný a ryziko že oko praskne je větší a pak by to byl asi mazec na silnici.

Ještě tuším mám dva šrouby i s matkama, jestli je budeš chtít. Na srazu mi to připomeň

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravy takovýhodle místa bych se bál! Svářečkou bych na to nešahal, kov by moh změnit pružnost a pevnost a pak by byl přůšvih, kdyby to prasklo. Taky tu nějaký člen kdysi psal, jak mu podobně opravovaná těhlice praskla a rozlítla se mu celá poloosa. S vložkou by moh bejt zase, jak psal Ladis, problém se stenčením stěny.

Jen tak pro zajímavost, já mam náhradní na 1.4 a pak mam demontovaný z 1.9GTi a na oko jsou naprosto stejný, snad krom středu, kam se sune poloosa. Jakej je důvod výměny??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na takhle načatou těhlici bych se zvysoka ... , pokud si v tom autě nechceš rozbít hubu. Sehnat jinou těhlici na 205 není nijak drahé (pokud je levá, tak ji dokonce možná mám, resp. mám tu určitě dvě z 1,6GTI s delšími náboji, co je super pro zvětšní rozchodu bez prasení podložkami, a asi možná ještě jednu levou z 1,9GTI - ty těhlice jsou stejné, liší se nábojem v ložisku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sám si myslím, že jakákoli oprava tohoto dílu je o hubu. ale raději si to 2x ověřím, než něco udělat zbytečně :-)

takže pokud někdo může za levný peníz těhlici na 1,9 gti poskytnout, byl bych velmi rád.

podle katalogu ND je těhlice na 1,9 gti jiná, než na ostatní motorizace.

aspoň teda má jiné objednací číslo.

přesněji jsou tam 2. jedna pro modely mimo XU9JA a mimo modely s ABS, a druhá pro modely XU9JA (a pro modely s ABS)

ale mám za to, že ABS se dávalo jen do 1,9-tek

ale je možné, že se to liší jen dírou pro čidlo ABS...

pokud se nemýlím, tak není možné dát brzdiče s kotoučema z 1,9 GTI na jinou motorizaci 205. a může za to právě těhlice.

ale je fakt, že jsem neměl vyndané 2 těhlice pro porovnání.

chci to měnit proto, že mám nachystané brzdiče z 307 a ty chci dát na 205. a ty jsou dát pouze na 1,9 gti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:o:bojim:bojim:bojim No asi takhle me ty dementi nez sem koupil auto tehlici prisroubovaly prez zavit vzduchovou pistoli :grr:grr No a az po roce sme na to prisli kdyz sem menil loziska! A tak me to slepily nakym specialnim lepidlem na kov ktery prej de soustruzit(dokonce:myslim) ale moc tomu neverim a hlavne ani nerozumim, takze uvitam radu nebo zkusenost s timhle a jinak jedu pro novou nebo spise repas! Jinak prej to uz delali asi na 5 autech a jeste s tim nebyly problemy. Jak to bylo prez zavit tak uz to tam neslo zpatky pridelat, ale uz si nepamatuju jak me popisoval opravu :myslim kurv.. , ze mam ja smulu furt !:(

Jeste abch nezapomel! nechali to 2 dny tuhnout a potom za to vzali a ani nahodou drzi to jako prase me rikali, ale stejne uz asi nebudu jezdit 160Km/h

[upravil dne 19.2.07 Jogin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jogin

:o:bojim:bojim:bojim No asi takhle me ty dementi nez sem koupil auto tehlici prisroubovaly prez zavit vzduchovou pistoli :grr:grr No a az po roce sme na to prisli kdyz sem menil loziska! A tak me to slepily nakym specialnim lepidlem na kov ktery prej de soustruzit(dokonce:myslim) ale moc tomu neverim a hlavne ani nerozumim, takze uvitam radu nebo zkusenost s timhle a jinak jedu pro novou nebo spise repas! Jinak prej to uz delali asi na 5 autech a jeste s tim nebyly problemy. Jak to bylo prez zavit tak uz to tam neslo zpatky pridelat, ale uz si nepamatuju jak me popisoval opravu :myslim kurv.. , ze mam ja smulu furt !:(

Jeste abch nezapomel! nechali to 2 dny tuhnout a potom za to vzali a ani nahodou drzi to jako prase me rikali, ale stejne uz asi nebudu jezdit 160Km/h

[upravil dne 19.2.07 Jogin]

jak přišroubovali těhlici přes závit?

do těhlice se šroubujou jen šrouby co drží brzdič, jinak jsou všechyn ostatní šrouby skrz a mají matku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakaros

No, mam obě z 1.9GTi, ze starýho modelu, 8-mi ventil, mě jsou asi na prd, tak pokud neseženeš, jsou k mání. Ale absolutně nevim, v jakym jsou stavu.

z 205-ky?

kdyby to s oddiem nevyšlo, tak tě budu kontaktovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

Původně zaslal: Jogin

:o:bojim:bojim:bojim No asi takhle me ty dementi nez sem koupil auto tehlici prisroubovaly prez zavit vzduchovou pistoli :grr:grr No a az po roce sme na to prisli kdyz sem menil loziska! A tak me to slepily nakym specialnim lepidlem na kov ktery prej de soustruzit(dokonce:myslim) ale moc tomu neverim a hlavne ani nerozumim, takze uvitam radu nebo zkusenost s timhle a jinak jedu pro novou nebo spise repas! Jinak prej to uz delali asi na 5 autech a jeste s tim nebyly problemy. Jak to bylo prez zavit tak uz to tam neslo zpatky pridelat, ale uz si nepamatuju jak me popisoval opravu :myslim kurv.. , ze mam ja smulu furt !:(

Jeste abch nezapomel! nechali to 2 dny tuhnout a potom za to vzali a ani nahodou drzi to jako prase me rikali, ale stejne uz asi nebudu jezdit 160Km/h

[upravil dne 19.2.07 Jogin]

jak přišroubovali těhlici přes závit?

do těhlice se šroubujou jen šrouby co drží brzdič, jinak jsou všechyn ostatní šrouby skrz a mají matku.

Takze asi nejspise me prdelali ten brzdic jeste si tam zavolam a zeptam se jich douffam ze to bude brzdic, ale stejne tim padem jestli je v haji zavyt na brzdic tak je v haji i ta tehlice a kdyz to budu chtit mit tak jak ma bejt tak musim koupit novou tehlici:grr

Tak sem volal a je to tak jak rikas :D mam tam pridelanej przdic :super

[upravil dne 21.2.07 Jogin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

Původně zaslal: Jogin

Tak sem volal a je to tak jak rikas :D mam tam pridelanej przdic :super

to se ale musel někdo hodně snažit, aby to tam našrouboval pře závit. tak hodně úspěchů při opravě

o ja to mam uz opraveny asi pul roku ale proste to tam nekdo podle me nasrouboval vzduchovou pistoli a nez aby udelal rujou 2-3 otocky a nejdriv ten sroub trochu zasrouboval tak to tam narval z fleku, hold i takovy dementi sou mezi nama kor v bazarech no asi kazdej vime kde je to nejhorsi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

Původně zaslal: Dakaros

No, mam obě z 1.9GTi, ze starýho modelu, 8-mi ventil, mě jsou asi na prd, tak pokud neseženeš, jsou k mání. Ale absolutně nevim, v jakym jsou stavu.

z 205-ky?

kdyby to s oddiem nevyšlo, tak tě budu kontaktovat

já sem ale vůl. Ömlouvám se, mam je z 309tky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...