venouš306

spotřeba oleje 306 1,6

9 posts in this topic

Zdar lidi chtěl bych se zeptat taky vám žere 1,6 69kw olej mě celkem dost a má mit podle tacháče najetych 105 tisic dělal jsem výměnu při 95 tisicich a už jsem tam 3 litry nalel po těch 10 tisicich.

Mě žrala taky cca 3 l oleje na 10tis km (najeto měla v té době asi 115 tis), tak potom když jsem nechával měnit těsnění pod hlavou tak jsem nechal vyměnit i gufera na ventilech a je po problému. Teď se hladina oleje skoro nehne.

mam tiez 1.6 (TU5JP) a olej to nezere vobec. teraz ma 134 000 a napln vydrzi az po vymenu bez dolievania.

Maximum by mělo být 1 litr/10000 km. Jak píše Driver, výměna těch guferek dost pomůže.

Mam tiez 1.6i TU5JP a u mna je to olejnicka - zerie to 1 l oleja na 1.000 km! Mam najazdenych 181.000 km. Zaujimave je, ze je jedno, ci som tam mal olej 5W-40 alebo 10W-40, vzdy to zerie rovnako. Asi to bude tym, ze ked sa tie oleje zahreju, tak maju rovnaku viskozitu. :roll Tiez si chcem dat vymenit gufierka na ventiloch v nadeji, ze to pomoze.

U P 306 1,6 72kW jsem měl najeto 62 000 km a za celou dobu nežral olej.Možná, že by to přišlo časem s přibívajícími km..

Původně zaslal: Driver

Mě žrala taky cca 3 l oleje na 10tis km (najeto měla v té době asi 115 tis), tak potom když jsem nechával měnit těsnění pod hlavou tak jsem nechal vyměnit i gufera na ventilech a je po problému. Teď se hladina oleje skoro nehne.

Chsi se zeptat, jedná se o ta těsnění co mají u Auto Kelly jako \" Těsnění dříku ventilů \"?? Zvládne to člověk vyměnit doma??