Sign in to follow this  
Followers 0
maweryk

Zahadzana kosacka

9 posts in this topic

Zdravim, mozno to bude zniet hlupo, ale som amater a chcem sa spyatat, ci mi nevie niekto poradit daky prostriedok na odkarbonovanie motora- kosacky(do automobiloveho by som sa nepustil:) ). Dnes som ju rozoberal a ked som zbadal aky sajrajt ma vo vnutri, tak mi zostalo az zle. Asi to bude tym, ze ked je naklonena tak do sania preteka olej a tym sa to cele zahadzalo.Staci to jemne zbrusit, alebo alebo na to existuju nejake speci veci? Dik za dotazy.

Netuším jestli to chápu dobře, chceš odkarbonovat motor v rozebraném stavu, nebo za chodu v celku?

Nevím co je míněno slovem \"kosacky\"

kosacka=sekačka

Odkarbonovávat motor za chodu u sekačky bych asi nechtěl (teda ani u auta :D). Určitě na to budou nějaký sajrajty ;).

Na zahraničních forech borec prezentoval na videu jak na odkarbonování motoru za chodu. Je to dávkování vodního aerosolu do sání za chodu motoru. Do zahřítého motoru se oddělá filtr a při 3000 ot/min tam vhání se vzhuchem i vodu. Má to své meze, uvádí tam parametry jak a co.

Výsledek po rozebrání motoru byl fakt perfektní, motor čisťounký a bez znaků že by mu to uškodilo.

Kamoš se skušenostmi s motorů co dostaly podobné kůry potvrzuje že to funguje.

pokud odkarbonovávám motor a výfuk na simsonu, tak to rozdělám, výfuk nejprve vyklepu z toho hruba co tam je, pak je možný ho ještě vypálit. Výfukové kanálky se pročistí hadrou a ocelovým kartáčem, zjemna se začistí jemným smirkem a hotovo.

Původně zaslal: Ladis

Na zahraničních forech borec prezentoval na videu jak na odkarbonování motoru za chodu. Je to dávkování vodního aerosolu do sání za chodu motoru. Do zahřítého motoru se oddělá filtr a při 3000 ot/min tam vhání se vzhuchem i vodu. Má to své meze, uvádí tam parametry jak a co.

Výsledek po rozebrání motoru byl fakt perfektní, motor čisťounký a bez znaků že by mu to uškodilo.

Kamoš se skušenostmi s motorů co dostaly podobné kůry potvrzuje že to funguje.

Stou vodou jsem to slyšel už z více stran, nevím, co na tom bude pravdy, ale pokud by to opravdu fungovalo, byla by to paráda. Taky jsem slyšel, že je průšvih u starejch motorů, kde karbon vymezuje drobné netěsnosti a po tomto odkarbonování třeba začne zlobit těsnění pod hlavou.

Co to provádí s těsněním, netuším. Borec to prezentoval na autě co nemělo turbo. Možná přeplňjování na to může být náchalnější, ale jenom moje doměnka.