marshall

CASTROL TDA aditiv nafta

94 posts in this topic

Tak na mým motoru změny necítím, ale rozhodně se líp startuje a vyřešil jsem tím ucpávání pal. filtru. Vyzkoušeno hlavně minulou zimu a už to tam liju furt.

Tak jsem přidal Castrol TDA a nepovedl se mi dodržet správný poměr.Přilepšení je větší než doporučují v návodu.Snad to nebude na závadu.Je pravda, že auto by se ve výkonu přetrhlo.

Měl jsem obavy z předávkování nafty aditivem, ale v diesel servisu mne ujistili, že se nemůže nic stát.Motoru to naopak prospěje což je pravda a výkon je opravdu větší a nástup kroutícího monentu razantnější.Mohu jenom doporučit.:roker

Do akej nafty si to lial? O kolko si to asi predavkoval?

Otazka je ci to zmysel do aditivovanych naft Shell, Esso, OMW...

ked tankujes \"vylepsenu\" naftu tak tam uz je pridany, pozri stranky vyrobcov paliv, ale v zime si radsej dolejem na -30, pre istotu. (aj tuto zimu som to aplikoval, ale myslim ze viac ako -5 nebolo. Len tak dalej....;)

Máš pravdu, že některá paliva jsou již aditivována, ale i tak se jim nedá stoprocentně věřit v našich zeměpisných šířkách s tržním hospodářstvím.Přidáním aditiva se nic neskazí. Nejlepší je koupit normální naftu, kterou si sám poctivě upravíš.Naftu, ktrerou upravují sami prodejci paliv je od Shell,OMV, ESSO a Benzina.

Moje dávkování aditiva, které se mi povedlo do nafty od Benziny.Do 30 l 100ml aditiva.:roker

Hele, hele ono na tom něco bude.Já ho tam nalil,myslím to aditivum do nafty a to je jiná kávička.Mohu doporučit.CASTROL Tda aditivum

Nebudu psát,že je motor tišší, protože jsem hluchej ale rozjezdy jsou pružnější.

Jinak, kolik to aditivum stojí a jak velký je to balení (takže na kolik nádrží)? A lijete to teda aji do aditivovaných naft (V-Power atd.)? Nějak sem to z těch odpovědí nepochopil.

Stoji cca 500-600 Sk 0.5 l. Davkovanie 1:500. V zime mensi pomer.

To \'zartujes\' (cz: delas si fory) patri k miesaniu.

Dík.

No já jen, estli stačí ponornej mixér, nebo musím pořídit nějakou dlouhou vařeku. Problém je, že sou na konci docela baculatý, tak abych to dostal tím otvorem dovnitř. :myslim

Promíchávání aditiva s naftou není nutné.Před tankováním se naleje do nádrže potřebná dávka aditiva a následně dotankuje palivo.K promíchání dojde samo.

CASTROL stojí 250,00 Kč a dle návodu vystačí na 500l nafty.

Shell stojí 89,00Kč a dle návodu vystačí na 40l nafty.

Dle mých zkušeností nafta od Benziny mému vozidlu moc nejede, ale pokud ji vylepšíte aditivem o 2-5 cetanů, je to o něčem jiném.

Nyní probíhají testy aditiv ve specializovaných laboratořích a v dubnu budou zveřejněny výsledky.Podle výsledků se ukáže, které aditivum je nejlepší.Zatím musíme dát jenom na naše pocity.:roker

Taky používám Castrol TDA a super 0,5L za 185,-Kč Ale pozor, není ho tam 0,5litrů, ale pouze 375ml, je to jen 0,5L nádobka. Aspoň tak to teda mám já, na nádobce je nápis 0,5L ale obsah je jinej.

Pak jsem ještě vyzkoušel aditiva Bishop Original a taky dost dobrý.

Původně zaslal: Xantik

Taky používám Castrol TDA a super 0,5L za 185,-Kč Ale pozor, není ho tam 0,5litrů, ale pouze 375ml, je to jen 0,5L nádobka. Aspoň tak to teda mám já, na nádobce je nápis 0,5L ale obsah je jinej.

Pak jsem ještě vyzkoušel aditiva Bishop Original a taky dost dobrý.

V jakém poměru mixuješ aditivum?