Sign in to follow this  
Followers 0
gekon

Kklinovy remen

8 posts in this topic

Zdravim,

potrebuju poradit nejaky tipy ohledne nasazeni klinaku.Koupil jsem na 306 ,1.9d bez klima se servem podle katalogu remen 1130mm kterej tam ma bejt ale i pri nejvic povolenim napinaku ho tam nemuzu narvat.Zkousel jsem i vymenit za neblizsi delsi variantu ale to uz zase je moc dlouhej a kvici jak svin..Kolega radi nakopat ho tam pootocenim motoru coz se mi moc nezda a nasilim ho tam rvat nechci.Diik za info..

Divej budes se divit ale na dva stejny motory nenasadis stejnej klinak......:cool:ja na svou 306 1.9 STDT koupil jeden ze tri rozmeru ktery udajne mel byt na muj motor....a???Byl moc volne aji kdyz jsem ho napnul takze pistel jak svina....takze zajed do Peugeotu a chtej ten nejmensi remen na 306 1.9D......ale uvidis.....

Pro gekona: na stejný motor se stejným počtem agregátů (altík, klima, servo - podle toho, co tam máš), je vždy (pro TumexTuner ještě jednou: VŽDY) jen jeden typ řemenu. Stejná délka. Pokud Ti prodali nějaký typ řemenu, který tam nepasuje, není určen pro tvůj počet jím poháněných agregátů.:D

Koukal jsem do katalogu a oni se ty řemeny liší délkou na 1.9D ještě podle toho co je to za typ motoru, jestli XUD9 nebo DW8 a ještě potom tam jsou různý délky podle roku výrobu. Koukni třeba na Autokelly.

No a teď si představte, že tam původní majitel přebastlil třeba altík z něčeho jiného s jiným průměrem řemenice - a jseš v pasti.

Tak ,tak nakonec jsem 1130mm vymenil (na potreti za vstricne podpory autobenexu) za 1148mm kterej padne v klidu a po utahnuti napinaci kladky ma jeste rezervu v utahnuti cc1cm.Jeste mi nabizeli 1138coz by asi byl ideal ale s1148neni problem a je pekne utahlej s rezervou.Jenom dodavam ze mam typ motoru xud9a s posilovacem bez klimy rv.97 a uz si zase potichu ropak prede:roker

Původně zaslal: pavel.happy

Pro gekona: na stejný motor se stejným počtem agregátů (altík, klima, servo - podle toho, co tam máš), je vždy (pro TumexTuner ještě jednou: VŽDY) jen jeden typ řemenu. Stejná délka. Pokud Ti prodali nějaký typ řemenu, který tam nepasuje, není určen pro tvůj počet jím poháněných agregátů.:D

ja jsem mu to chtel vysvetlit takhle.....