Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zvýšení cetanového čísla


mares

Recommended Posts

Původně zaslal: Ferin007

Nevíte, estli nemají ten VIF v nějakým řetězci, typu OBI, Baumarkt, atd.? Na netu to se zasláním zas tak dobře nevynde.

Jinak asi na tom aditivu něco bude. Dopotřeboval sem Castrol TDA a jelikož sem dál chtěl VIF, kerej sem zatím nesehnal, tak jezdím zatím bez, aniž bych si to ale nějak uvědomoval. Po nabrání pár nádrží jsem začal najednou zřetelně cítit, že se auto chová jinak. Je to sice čistě subjektivní dojem, ale jako kdyby bylo "zadržený". Furt sem si říkal, co s tím je, pač objektivně je v pořádku a najednou mě to trklo: Dyť jezdím bez aditiv.

Jestli budeš chtít mám 200l přímo od VIFu lijem to do tahačů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Leos

Také jsem experimentoval s aditivem různých výrobců a nakonec jsem skončil u VIFu. Jsem z HK a největší problém bylo najít prodejce, protože benzina ho prodává hodně draho. Teď už bez aditiva vůbec nejezdím. :super

Hradec Králové +420 495 518 628 +420 495 518 545 hradeckralove@autostangl.cz :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak premejslim, ze to take zkusim nikdy jsem to nepouzival, ale treba bude Peugeotek spokojenejsi. Jen mi to nejak nemysli.

Vif zimni ma 650ml nadrz je na 60litru pomer ma byt 1:1000 kolik tam mam teda pred tankovanim chrstnout ?

Docela jsem si u toho zavaril mozek je to neco jako z bodu A jede vlak rychlosti 130km/h a z bodu B jede vlak rychlosti 100km/h kde se stretnou a jak daleko dojedou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: negrbob

Tak premejslim, ze to take zkusim nikdy jsem to nepouzival, ale treba bude Peugeotek spokojenejsi. Jen mi to nejak nemysli.

Vif zimni ma 650ml nadrz je na 60litru pomer ma byt 1:1000 kolik tam mam teda pred tankovanim chrstnout ?

Docela jsem si u toho zavaril mozek je to neco jako z bodu A jede vlak rychlosti 130km/h a z bodu B jede vlak rychlosti 100km/h kde se stretnou a jak daleko dojedou.

zkus se zeptat na českých drahách. Pokud tam ty vlaky vůbec dojedou tak se můžou i srazit. :mrk

Jinak výrobce skutečně myslel na nás méně matematicky nadané spotřebitele a dal tam víčko i s měrkou. nevím, co víc by se pro to už dalo udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som robil subjektivne testy aditiv. Od leta. Najskor VIF letny (5000 km) Potom Castrol TDA (3000 km) a potom Sonax (2000 km).

Sonax Diesel sa trochu lisi od prvych dvoch, pretoze sa predava ako cistic pal systemu a jedno balenie je na jedno natankovanie.

cena: VIF 230 Sk, 650 ml, riedenie 1:1000

castrol TDA, 550 Sk, 0.5l, riedenie 1:1000

Sonax 160, Sk, 250 ml, na jednu nadrz (60l)

Vsetky 3 vyrobky sa prejavily tichsim chodom motora na volnobeh a hlavne v pasme 1400-1800 otacok. Najvyraznejsie pri Sonax,potom VIF a v tesnom zavese Castrol. Pri VIF a Castrol som nezaznamenal znizenie spotreby ani dymivosti-pozorovanej na volnobehu pri studenom motore.

Pri Sonax sa znizila spotreba o 0.2 l/100 km a dymivost na volnobehu nebola pozorovatelna.

Narast vykonu tazko hodnotit, ale bez aditiv bolo motor bezal kultivovanejsie az od 1800 RPM, s VIF a Castrol od 1600 RPM a so Sonax uz od 1500 RPM

Vychadza mi ako najlepsie pouzivat VIF = ucinok ako Castrol, ale za podstatne nizsiu cenu a obcas tam naliat Sonax.

Som zvedavy ci bude pouzitie Sonaxu poznat aj trvalejsie. Uvidim. Dam vediet.

Odskusane na 2.0 HDi 66 kW, 130 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měls pocit, že ti to při jízdě a aditivama bez plynu (se zařazenou rychlostí) míň brzdilo?

Já zhruba od začátku září aditivum nepoužívám (předtím sem ho používal +/- od začátku (nebo aditivovanou naftu)) a pozoruju několik změn, i když nevím, nakolik to může souviset i s chladnějším počasím, příp. něčím jiným:

1. Menší pružnost (nervozita) motoru - evidentní.

2. Musím víc mačkat plyn.

3. Při jízdě bez plynu auto víc brzdí.

4. S aditivama měl motor "hladší chod".

5. Mám pocit, že byl motor předtím tišší (hlavně do 50 km/h a na dálnici).

6. Spotřebu jsem zatím exaktně nesrovnával.

Už jsem psal, tyhle všecky změny jsem zaznamenal, aniž bych si nějak uvědomoval, že už jezdím bez aditiv.

PS: A taky předtím líp stíraly stěrače! :D

[upravil dne 31.10.07 Ferin007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak stierace mi teraz stieraju lepsie, ale asi to mebude aditivami, ale tym ze som ich vymenil.:D

1. Menší pružnost (nervozita) motoru - evidentní. (bez aditiv)

- Suhlas. Motor sa s aditivami lepsie bral v nizsich otackach a lepsie akceleroval pri zosliapnuti plynu.

2. Musím víc mačkat plyn. (bez aditiv)

- Mam tiez pocit ze s aditivami netreba tak sliapat na plyn, ale moze to suvisiet s bodom 1.

3. Při jízdě bez plynu auto víc brzdí. (bez aditiv)

- Nic take som nespozoroval. A teoreticky by na to aditiva nemali mat vplyv, pretoze pri brzdeni motorom sa palivo nevstrekuje.

4. S aditivama měl motor "hladší chod".

- Plne suhlasim.

5. Mám pocit, že byl motor předtím tišší (hlavně do 50 km/h a na dálnici). (s aditivami)

- Jednoznacne mozem potvrdit. Mam tie iste pocity.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to su rád, že sme se tak shodli! :super:potlesk

S tou jízdou bez plynu je to tak. Vím, kde jsem při parkování před domem pouštěl plyn dřív. Teď tam (při trojce) po puštění plynu ani pomalu nedojedu (předtím sem musel eště brzdit, resp. podřadit na dvojku). Ale jak říkám, může to být i tím chladnějším počasím (??). I když teoreticky by měl motor při chladnějším počasím makat efektivněj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Podle mých poznatků při používání aditiva od VIFU je to přesně jako v předchozích příspěvcích.

1. Menší pružnost motoru - evidentní.

2. Musím víc mačkat plyn.

3. Při jízdě bez plynu auto víc brzdí.

4. S aditivama měl motor "hladší chod".

5. Mám pocit, že byl motor předtím tišší .

6. Spotřeba je téměř stejná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...