Sign in to follow this  
Followers 0
jirkafous

stropní sítilna

15 posts in this topic

Neumím demontovat stropní svítilnu, vypáčení nějak nejde, nechci použít větší násilí. 306 1,4 b,1995

[upravil dne 14.2.2007 jirkafous]

post-0-14109595274146_thumb.jpg

jestli ji nekdo pred tebou neprilepil, kdyz mu vypadavala, jinak dal zkusit pacit z prave strany u toho velkeho svetla, v mistech, jak uz je tam ta mala ryha od sroubovaku nebo ceho

mam ten samej problem a nejde to!!lame se to jako od ty paraboli,je to normalni???

melo by to jit lehce vyloupnout, pokud se to lame asi to nekdo pred vami prilepil k tomu sedymu plastu

aha,tok tojo,budu muset ten sroubovacek zarazit hloubeji!!hned to zkusim jak vlezu do auta..

Předpokládám, že se vyloupne celý šedivý komplet, ne jen osvětlení. Potřebuju se totiž ještě dostat ke konektorům infra - je tam asi nějaká oxidace. Spodní hrana na obrázku je vlastně čelní - u skla. Takže : kde páčit? Ani v knize \"Jak na to\" to není uvedeno. P 306 1,4 b, sedan, 1995

musi jit ven ta velka lampicka, pod ni pak jsou dva TORX srouby, ktery kdyz povolis, tak pak sundas i ten sedivej plast s infra a lampickou na cteni map

Vyzkoušel jsem vypáčit to velké světlo v místě B - po delší námaze vypadlo jen sklo. Pod ním je žárovka, kterou jsem tedy vyměnil, ale žádné šroubky, a parabola nechce ven. Malé světlo na mapy jsem vypáčil v místě A - vypadlo celé. A v prostoru zase nebylo nic, co by umožnilo demontáž celého šedivého rámečku. A to jsem tam koukal zubařským zrcátkem a viděl jsem .... Prostě jsem to zatím nerozdělal.

[upravil dne 21.2.2007 jirkafous]

post-0-14109595294615_thumb.jpg

Díky všem za rady - už je to venku! Trošku větší násilí v tom správném místě a je to. Horní utržené zobáčky na šedém plastu se dolepí něším jiným, aby tam nebyla mezera. Ještě jednou díky a přeji hezký den a spolehlivé pažouty všem!

no tak me to stale nejde!kdyz zajedu az po tu parabolku tak ji jen ohybam a slysim jak v tom praska a nic se nedeje!!!

Já jsem musel použít trošku větší násilí s použitím planžety. Chce to co nejtenčí ocelovou planžetu asi 25 mm širokou - já jsem koupil tenkou ocelovou špachtli a upravil na uvedenou šířku, zabrousil hrany a zasunul na pravé straně svítilny (na obrázku ve směru šipek) tak asi 2 cm hluboko a tak jsem ty dva plíšky, kterými svítilna drží, zatlačil a svítilnu dostal ven.

[upravil dne 27.2.2007 jirkafous]

post-0-14109595347653_thumb.jpg