Sign in to follow this  
Followers 0
radomir

Budiky

25 posts in this topic

Panove včera jsem se stal majitelem 106 1,5d toto auto jsem koupil pro manželku s d mam dost zkušenosti ješte vlastnim citren 2,1 td.ale k problemu na otačkoměru dole je ukazatel asi hodin strašne slabě to sviti poradi mi nekdo čim to je?A ješte jedna vec bylo to tukle na predek a predni maska špatne sedi jak se demontuje cela dolu?

poctima ze mas B verzi. Me se hodiny rozvisti kdyz zapnu klicek v zapalovani. Pote kdyz rozsvitim, tak sviti mene.

jak chces rovnat masku? tam nejaka je? jenomr naraznik a kapota. Nemyslis bryle?

Vpravo pod volantem vedle ovládání naklápění světel by měl být potenciometr nastavování svítivosti budíků. Ale jestli to reguluje i svit hodin to nevim, musíš to testnout, auto mam teďka zaparkováno v garáži 110km odsud, takže to ani nevyzkoušim :)

reguluje. Ale je otazka jestli tam je. Protoze ja ho v jedny mam a v druhe ne =)

na návod na demontáž nárazníku si rád počkám taky by ten můj potřeboval o něco lépé spasovat:papa

Původně zaslal: radomir

strašne slabě to sviti poradi mi nekdo čim to je?

jak už zde bylo psáno, potenciometr je vedle naklápění světel pokud to tam máš

soc verze to nemaj:D

zřejmě tam budou slabší žárovičky

tak vedle zvedani svetel je prazdny rameček štelovani hodin je tyčinkou zapichnutou v otačkoměru . Jestli je slaba žarovečka v hodinach da se vyměnit?Když se nerosviti kontrolka erbegu znamena že je už praskly?A ten navod na demontaž předniho narazniku nikdo nema?

u MKI vim jak ho sundat. u MKII jsem to jeste nezkoumal, ale rekl bych ze to bude podobne. No, zarovicky. To musis vyndat cele budiky a jde to pekne blbe. ALe da se to.

[upravil dne 16/2/07 Marlin]

Původně zaslal: Marlin

u MKI vim jak ho sundat. u MKII jsem to jeste nezkoumal, ale rekl bych ze to bude podobne. No, zarovicky. To musis vyndat cele budiky a jde to pekne blbe. ALe da se to.

[upravil dne 16/2/07 Marlin]

pokud se jedna o MKII tak ta je kompletně podsvětlena LED včetně kontrolek z LED, rozebrani je jednoduche, sundat kryci ramecek tak ze napred sundas kryt kolem volantu, pak odšroubuješ 4šroubky co drží ten rámeček a vyndáš ho. Potom uvidiě už jen budiky, ty drží na 3šroubech. povysuneš odpojíš dvě svorkovnice a vytáhneš je kolem volantu ven. Zpět přesně obráceně. z budíků sundáš plexi a jseš na tišťáku :super

přední nárazník demontáž:

nárazník drží na 6šroubech. tj dva na hlavních nosníkách, dostaneš se k nim zespodu, posleze jsou dva šrouby v každém podběhu jako kdyby dostrany, je to jednoduché, jen se musíš přesně kouknou na ty šrouby a to musíš udělat zespod.... pak ho povysuneš dopředu a sundáš :-)

:papa

[upravil dne 17.2.07 Citros]

Původně zaslal: radomir

tak vedle zvedani svetel je prazdny rameček štelovani hodin je tyčinkou zapichnutou v otačkoměru . Jestli je slaba žarovečka v hodinach da se vyměnit?Když se nerosviti kontrolka erbegu znamena že je už praskly?A ten navod na demontaž předniho narazniku nikdo nema?

ty budíky ven ani nemusej, stačí je různě naklápět a ruku za ně vrazíš abys mohl vyndat patičku se žárovičkou, jedna stojí cca 24 kč a na podsvícení jsou potřeba 3 ks

pokud ti nesvítí airbag tak je možný, že tam žárovka není a při lepčí variantě bude spálená:D

pokud je závada na airbagu tak kontrolka bliká

lovu zdar

tak ten naraznim je stejne.

S tema budikam je taky sranda, oni jdu blbe vyndat, musi se vselijak hybat s volantem, aby to proslo =) A pak je problem nasadit hridelku na tacho.

Původně zaslal: Marlin

S tema budikam je taky sranda, oni jdu blbe vyndat, musi se vselijak hybat s volantem, aby to proslo =) A pak je problem nasadit hridelku na tacho.

novej model nemá náhon, je elektronickej

budiky: aj 206ky r.v. 01 su plne elektricke len jeden 18pin konektor a pohodaaa:super a ozaj neviete niekto ake SMD ledky tam su?? Snazim sa precitat ich typ, ale maaarne, pravdepodobne su popisane zo spodu. Menili ste si niekto tieto SMDcka??? ak ano, ake mate farebne kombinacie? a ak sa da, mate aj foto? dik! :papa

To citros: mam na budíkách 4svorkovnice a pátá je jen na budíkách jinak tam kabel nevede,nevíš proč???:( :mad:jo a to vyndání je docela sranda jen jsem si u toho trochu zanadaval ale spátky už to šlo chce to jen cvik:papa

ja tam měl svorkovnice dvě a měl jsem full palbu tak nevím. co máš za rok? ja měl 2000. Každopádně jestli vše funguje tak bych to neřešil :mrk