Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

palivový filter HDi


zaza

Recommended Posts

chci se zeptat,jak často se mění palivový filtr?Byl jsem v servise se zeptat na výměnu filtru+kontrola žhav.svíček,tam mě řekli ohledně filtru(kdyby byl špatný),že auto je dost chytrý tak by si o něj řeklo(asi kontrolka nebo hláška na PC):D.a u žhavek se to prý pozná přes diagnostiku že by byli špatný,kontrola a prý OK,kdyby špatně žhavili,tak by to tam bylo zapsaný,tak jsem z toho jelen:D,asi si nechtěli vydělat:myslim:D

307 2.0HDi 110FAP

[upravil dne 13.2.07 zaza]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak byli ty mrazy, tak asi třikrát se mi stalo,že jsem nastartoval až na druhý pokus,jinak to chytá asi tak na třetí až čtvrté otočení motoru,když je studenej,u HDi je to prý normální,TDi by mělo chytat na první otočení,každopádně teď už to řešit nebudu(asi už je po zimě),počkám na příští,jenom jsem nevěděl,že to auto je tak chytrý:D:aut

307 2.0HDi 110FAP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje skusenosti su podobne ako ma Martinsk. Cim chladnejsie tym lepsie chyta. Teply motor 3-4 \"odpalenie\", Ak sa teplota blizi k nule tak 2. dopalenie. Pozprovatelne dlhsie zhavilo (asi 3s, inak 1s) ked teplota klesla na -5 st, start normalny. Auto ma 120 000 km a zhavice su povodne.

Filter sa odporuca menit skor ako je predpisane. Poznam takych co ho menia pred kazdou zimou, bez ohladu na najazdene kilometre, niektori zasa pri kazdej vymene oleja. Podla mna, ak sa netankuje na druzstve, tak to s tou castou vymenou netreba prehanat.

Co sa tyka startu, HDi startuje dlhsie ako klasicky diesel, pretroze cerpadlo (mechanicky pohanane motorom) musi natlakovat rampu, co chvilu trva. Pri klasickom diesle tlak vytvara samotna vstrekovacia tryska, takze chyti na prve odpalenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...