Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Doplnění palubního počítače


JohnyLee

Recommended Posts

to kmil: Kde jsi zjistil ten typ BSI? Já tam blbě viděl, tak jsem to nafotil a doufal jsem, že na těch fotkách to někde najdu a... nic.

Jinak, konektory tam mám zapojené (resp. nezapojené) úplně stejně, jako ty.

Na ten displej jsem se ještě nekoukal, ale myslím, že to bude celkem zbytečné, protože mám jen hodiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem byl na diagnostice PC,bohužel v kolonce multifunkční přístroje to s ním nechtělo komunikovat.Zkoušel jsem přepojit podobnou bsi jednotku,ale to stejné navíc by se musely přehrát piny protože jsme nemohly auto nastartovat.Ještě skusí sehnat komplet schéma elektriky,kde by se to dalo napojit,kdybych sehnal novjejší bsi jednotku.Dám vědět jak bude něco nového.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Leška

Tak dnes jsem byl na diagnostice PC,bohužel v kolonce multifunkční přístroje to s ním nechtělo komunikovat.Zkoušel jsem přepojit podobnou bsi jednotku,ale to stejné navíc by se musely přehrát piny protože jsme nemohly auto nastartovat.Ještě skusí sehnat komplet schéma elektriky,kde by se to dalo napojit,kdybych sehnal novjejší bsi jednotku.Dám vědět jak bude něco nového.:myslim

Ten příspěvek jsi měl nazvat ŠPATNÁ ZPRÁVA :( . Jinak, protože jsem o pár kroků pozadu se zjišťováním veškerých skutečností atd. tak se pokusím trošku pomoci tobě. Jestli sháníš BSI jednotku, tak:

1. si myslím, že by se dalo domluvit s nějakým vrakovištěm, že by sis ji od nich koupil a pokud by ti to s ní nešlapalo, tak bys ji mohl vrátit, s tím, že bys jim dal zpátky třeba o 200,- míň = na ničem by vydělali 200,-

2. Včera jsem tady na fóru procházel bazar a myslím, že by sis od někoho tu BSI vybral:

Mimochodem, tys byl na té diagnostice oficiálně, nebo máš někde někoho známého (např. ten milhaus 65)? Taky bych nějakého takového potřeboval :D Kdyžtak bysme se mohli někdy scuknout a probrat zkušenosti s Piškotama... Ono totiž to, co tobě na té diagnostice nešlo neznamená, že nepůjde i mě :aut

Ještě jëdna věc (nějak nejsem v obraze), ten displej jsem tak nějak zaznamenal, že už máš prodaný... Nebo ne?

Jo a ještě něco ... tys tu BSI měl vyndanou, nebo ne? Zajímalo by mě, jak vypadá z té strany, kam není vidět (od motoru).

[upravil dne 11.5.2007 ICEMAN]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rá že mám tak blízko spřízněnou duši kdo se o to zajímá.Nepojedeš na pryglsraz?Já tam budu.Co se týče toho dysplaye ten jsem prodal,protože mi řekli,že to nepůjde,ale tady na foru se to probíralo,že to jde i na starších modelech tak jsem se opět nadchl a začal do toho opět štourat.Na te diagnostice to je známý,ale nedelá v peugeotu,ale má programy a zajímá se o to a je moc šikovný a levný.Slíbil mi že mám za týden zavolat .Má vlivného známého v peugeotu a vše zjistí,zapojení ,plány atd.Jinak ta bsi jednotka jde pěkně vydělat.Povolíš jeden šroubek a celou ji svěsíš dolů.Nemáš skype?Na mne je kontakt 608824337.Nebo se ti ozvu já a vše proberem ůstně.Jinak do brna jezdím často.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: denoo

hej chlapi :papa , ja tiez mam ten isty problem :myslim ,a od brna to mam tiez par kilakov :roker ,skuste dako zistit ci ten dvojriadkovy displey urcite ide aj ako palubak, alebo je len jedna varianta a to trojriadkovy displey. inak skype Denisko9999 serus

co tě zajímá s tím douřádkovým displejem? já to rozchodil před měsícem, ale moje 206 je z 2003, tak se pokusím poradit

[upravil dne 11.5.2007 zafon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Leška: Už jsem si tě přidal do Skype. Ale používám spíš MESSENGERA, protože Skype nám v práci zrušili a MESSENGERA zatím neví, že tam mám a navíc jim můžu tvrdit, že je to součást instalace Windowsů. Že jsem si tam nic nedoinstalovával.

Co se týká toho srazu, tak mám momentálně příliš mnoho práce na baráku rodičů manželky, takže snad příští rok to bude lepší (i když to už možná budu zase stavět já :D ).

Co se týká té BSI jednotky, tak o víkendu = zítra nebo pozítří se na ni trošku podívám a dám sem echo, co mám zač. Jinak když už ses dostal tak blízko k PUG, tak zkoušej taky někde sehnat P206 r.v. 2000, který MÁ PPC. Z toho by se dalo hodně okoukat...

Jinak mrkni na toto fórum a pokud jsi tam někde to relé viděl, tak mi dej vědět (popř. to zkus zjistit).

Toť asi zatím vše (my nakonec zvítězíme :roker ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kmil

No jen tak pro info,já jsem přímo z Brna

No jo,ale čuchací psi nejsme, abysme si to vyčmuchali :D:myslim

Když budou hvězdy ve správné konstelaci, tak bysme mohli někdy udělat takový soukromý minisraz (asi v Brně) a vzít nějaký servis frontálním útokem. To by bylo, aby nám tam ty PPC nepřidělali (A ZADARMÍKO :P ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by šlo kdybychom se domluvily na minisrazu v Brně.Zkus te něco navrhnout já se přispůsobím.Jinak ještě k tomu PC.Zafon u tebe to bylo jednoduché ty máš ročník 2003 ty jsi nahodil dysplay a už to chodilo,ale co my chudáci staršího data 2000.Vůbec nejjednodušší by bylo kdyby jsi nám ukázal svou bsi jednotku jaké je zapojení konektorů.Kdybych věděl a snad se to brzy dozvím,jestli by stačila vymněnit novější bsi ,ty piny přehrát prý není takový problém a koupit dysplay ,ještě sehnat kabeláž tak bych do toho šel! Mé skype tonino 7001.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no neviem, stale este zhanam dakoho kto mi konecne da dokaz, ze na rocnikoch 2000 a dole su palubaky a na dvojriadkovom displey uz som skusal pisat dakomu na inzeratoch co maju rok 1999 napr, a maju pisany pc , ale akosi sa nemaju ktomu dat dokaz ze naozaj je, neviem neviem , mam taky pocit ze palubaky az od 2001 hore, ked mi da dakto dokaz ze to ide aj na nasich starsich, tak sa urcite do toho pustim, a frcim do peugeotu na diagnostiku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no asi vas nepotesim, s palubnym pc sa asi mozme rozlucit, alebo bude treba vymenit aj bsi a este neviem co vsetko. Pozeral som inzeraty 206 ky, rok 2000 a dole, nasiel som zopar ktore mali pisane vo vybave palubny pc, tak som tam hned volal , spytal som sa ci ma auto naozaj pc (na fotke mali dvojriadkovy displey) a povedali ze nema. Nechapem naco si to pisu do inzeratov ked to auto v skutocnosti nema. Dvojriadkovy displey ukazovat nebude pc, naozaj, sak som sa pozeral na to co mam, hore je radio stanica, a hodiny, dole je napr cd menic cislo cd ktore hra a stupne, naozaj sak kde by ten palubak ukazoval?? Neni tam miesto na tom displei. Ten trojriadkovy, len ci pojde namontovat. Keby sa to dakomu podarilo dajte postup co vsetko treba vymenit, ale asi to bude dost zlozite a nakoniec vysledok moze byt ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: denoo

no asi vas nepotesim, s palubnym pc sa asi mozme rozlucit, alebo bude treba vymenit aj bsi a este neviem co vsetko. Pozeral som inzeraty 206 ky, rok 2000 a dole, nasiel som zopar ktore mali pisane vo vybave palubny pc, tak som tam hned volal , spytal som sa ci ma auto naozaj pc (na fotke mali dvojriadkovy displey) a povedali ze nema. Nechapem naco si to pisu do inzeratov ked to auto v skutocnosti nema. Dvojriadkovy displey ukazovat nebude pc, naozaj, sak som sa pozeral na to co mam, hore je radio stanica, a hodiny, dole je napr cd menic cislo cd ktore hra a stupne, naozaj sak kde by ten palubak ukazoval?? Neni tam miesto na tom displei. Ten trojriadkovy, len ci pojde namontovat. Keby sa to dakomu podarilo dajte postup co vsetko treba vymenit, ale asi to bude dost zlozite a nakoniec vysledok moze byt ......

Můj názor je že bsi se určitě bude muset vyměnit za novější multiplex,dále dysplay plus kabely.S tím vzniká problém,že se musí přehrát data,která budou sedět na tvý auto.Potom si myslím,že to bude chodit.:myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Leška

Původně zaslal: denoo

no asi vas nepotesim, s palubnym pc sa asi mozme rozlucit, alebo bude treba vymenit aj bsi a este neviem co vsetko. Pozeral som inzeraty 206 ky, rok 2000 a dole, nasiel som zopar ktore mali pisane vo vybave palubny pc, tak som tam hned volal , spytal som sa ci ma auto naozaj pc (na fotke mali dvojriadkovy displey) a povedali ze nema. Nechapem naco si to pisu do inzeratov ked to auto v skutocnosti nema. Dvojriadkovy displey ukazovat nebude pc, naozaj, sak som sa pozeral na to co mam, hore je radio stanica, a hodiny, dole je napr cd menic cislo cd ktore hra a stupne, naozaj sak kde by ten palubak ukazoval?? Neni tam miesto na tom displei. Ten trojriadkovy, len ci pojde namontovat. Keby sa to dakomu podarilo dajte postup co vsetko treba vymenit, ale asi to bude dost zlozite a nakoniec vysledok moze byt ......

Můj názor je že bsi se určitě bude muset vyměnit za novější multiplex,dále dysplay plus kabely.S tím vzniká problém,že se musí přehrát data,která budou sedět na tvý auto.Potom si myslím,že to bude chodit.:myslim

Tak na to já mám maličko jiný názor.

Za 1. si myslím, že palubní PC se dělalo i na modelové roky starší, než 2001, kdy se přecházelo na multiplexové BSI. Sice jsem ještě na majitele takového auta nenarazil, ale přijde mi nesmyslné, aby automobilka 3 roky na nějaký model palubní počítače nedělala. Z toho vyplývá (můj soukromý názor), že bude stačit, když se vymění BSI za jiný (stávající BSIčka to podporovat asi nebudou a nepředpokládám, že by stačilo přidat do nějaké volné patice nějakého "švába"), ale ne s multiplexem. Tím bysme se vyhnuli zdlouhavému a namáhavému tahání nové kabeláže ke všemu možnému po celém autě. Potom už by mělo stačit vyměnit displej a případně pouze kabeláž k němu. Pokud jsou ale informace posílány na displej sériově, tak je dokonce možné, že ani tato kabeláž by se měnit nemusela.

Pokud je pravda (což opakuji, že se mi nezdá), že palubní počítače se dělali až na verze s multiplexovým BSI, tzn. od modelového roku 2001, tak si myslím, že se s tím počítačem můžeme rozloučit okamžitě, protože je velmi pravděpodobné, že pokud by to neznamenalo výměnu řídící jednotky motoru (odkud jsou snímané informace posílané do BSI a po vyhodnocení do palubního počítače), tak je dost pravděpodobné, že se automobilka nezaobírala ani problémem s umístěním senzorů, které právě tyto informace sbírá, takže palubní PC jako takový by sice možná rozchodit šel, ale neměl by vstupní údaje z již zmíněných senzorů.

Proto znovu opakuji: POKUD CHCEME TEN PPC DODĚLAT, TAK ZÁKLADNÍ A PRVOTNÍ ÚKOL BY MĚL BÝT SE POKUSIT NAJÍT NĚKOHO, KDO VLASTNÍ AUTOMOBIL S PPC A JE TO ROK VÝROBY 2000, NEBO ZAČÁTEK ROKU 2001 (PROSTĚ BSI BEZ MULTIPLEXU).

Pokud by takový majitel nebyl k nalezení, tak druhá možnost je kontaktovat nějakého prodejce z autosalonu PUG, který je prodával už v roce 2000 a buď si pamatuje, nebo by mohl být schopen dohledat (v nějakém archívu z roku 1998-2000) ceník P206 + výbava za příplatek, kde by se dalo poznat, jestli se tyto verze nabízely s PPC). Pokud by zkrachovalo i toto, tak je poslední možnost a to kontaktovat s tímto dotazem oficiálně přímo PEUGEOT ČR.

No a pokud by zklamalo i toto, tak už je pouze poslední možnost a to sehnat nějakého schopného autoelektrikáře, který by (pravděpodobně za tučný poplatek) byl schopen zjistit, jestli se dá nějak modifikovat stávající BSI, popřípadě, zda jsou vůbec senzory (či místa a patice na jejich dodatečné domontování) na snímání podkladů pro PPC. Ale pokud by to dospělo do té fáze, že bysme věděli, že se modelové roky bez multiplexu s PPC nedělali, tak už bych do toho asi nešel... :bojim

[upravil dne 13.5.2007 ICEMAN]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...