Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pretlak u ventilů??


Escaper

Recommended Posts

Mam proble, ted jsem tak nejak nahodou otebrel vicko doplnovani oleje kdyz mi bezel motor. Z otvoru zacal utíkat \"vzduch\" nebo co to vlastne je. Spis si myslim ze to budou vyfukove plyny. Kdyz k tomu cuchnu tak to tak smrdi. Vubec se mi to nelibi co s tim muze byt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Utíkal vzduch tím asi myslíš, že to foukalo ven, že? To by mělo být v pořádku. Mě to dělá taky, mámě na úplně nové toyotě taky.... Co se týče zápachu tak nevím, nikdy jsem k tomu nečuchal... V každém případě když na ten otvor přiložíš ruku, mělo by jí to mírně nasávat. Ale mírně ne jak vysavač... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Utíkal vzduch tím asi myslíš, že to foukalo ven, že? To by mělo být v pořádku. Mě to dělá taky, mámě na úplně nové toyotě taky.... Co se týče zápachu tak nevím, nikdy jsem k tomu nečuchal... V každém případě když na ten otvor přiložíš ruku, mělo by jí to mírně nasávat. Ale mírně ne jak vysavač... :)

Tak tomu nerozumim. Shodli jsme se ze to vyfukuje ven z motoru tak nevim jak mi to ma ruku nasavat a stejne kde se tam co bere?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technicky ti to moc nevysvětlím. Zas takový machr nejsem. Mně to jednou vysvětloval můj mechanik když jsem měl problémy s motorem u předchozího auta. To foukání a nasávání souvisí s prací pístů. Dál se radši do toho motat nebudu. Je zde mnoho jiných a zkušenějších lidí, kteří to určitě rádi vysvětlí... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz je vsechno zapojeny tak to nefouka nikde. Vicko je zavteny a ta hadive na vyrovnani tlaku je taky nasazena a neutika to nikde. Odsava to sani vzduchu. Ale stejne me zarazi kde se tam ten tlak bere. Preci kdyz pracujou pisty tak jsou ventily zavreny a pokud je jeden valec ve fazi vyfuku tak to stejne odchazi potrubim a kolem ventilu by se nemelo dal nic dostat. Dalsi vec je ze tlak vyrovnava sani vzduchu a jestli jsou tam uz spaleny plyny tak to si potom motor nasava vzchuch bez kysliku. Mám z toho takovej divnej pocit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přetlak z klikové skříně, jak jdou písty dolu tak udělají přetlak a ten odchází hadicí někam ven, bud k sání vzduchu nebo pryč, nevim jak je to udělaný u 206, pokud otevřeš víčko tak to fouká. A smrdět to muže pokud jezdíš krátký tratě nebo studenej, pak se do oleje dostane trochu nespalenyho benzinu a chvilku to smrdí, při delší jízdě se to pak odpaří. Je to naprosto normalní;) S ventilama a spalovacím prostorem to vubec nesouvisí.

[upravil dne 13/2/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Je to přetlak z klikové skříně, jak jdou písty dolu tak udělají přetlak a ten odchází hadicí někam ven, bud k sání vzduchu nebo pryč, nevim jak je to udělaný u 206, pokud otevřeš víčko tak to fouká. A smrdět to muže pokud jezdíš krátký tratě nebo studenej, pak se do oleje dostane trochu nespalenyho benzinu a chvilku to smrdí, při delší jízdě se to pak odpaří. Je to naprosto normalní;) S ventilama a spalovacím prostorem to vubec nesouvisí.

[upravil dne 13/2/07 Radek Hurvajz]

diky moc za vysvetleni, jenom me to dost prekvapilo nikdy jsem se s tim jeste nesetkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mě to přes víčko nalévání oleje (u P405 1.9 ) nefouká, ale za to to fouká přes měrku oleje.. Myslím že je celkem jedno jak moc to fouká ven, spíše jde o to, že to ma být nasáváno nějakou hadičkou do sání.. U mě vede přímo do tělesa klapky.. Problém vznikne, když se ta hadička ucpe.. Pak to plive ten olej se vzhuchem ven.. Takže nemá cenu zjišťovat jak moc to fouká, spíše zjisti, jestli to odsává..

[upravil dne 14.2.07 C.J.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...