Sign in to follow this  
Followers 0
2030

Klapka -motor1,4/206sw

4 posts in this topic

Čau.Prosím poraďte,při zapnutí klíčku mi začne pískat servo na škrtící klapce a je slyšet že se asi pohybuje.Přestane to pár vteřin po vypnutí zapalování-je to normální.Mam to ještě v záruce ale nechci vypadat jako blbec co hledá problémy.

Původně zaslal: 2030

Čau.Prosím poraďte,při zapnutí klíčku mi začne pískat servo na škrtící klapce a je slyšet že se asi pohybuje.Přestane to pár vteřin po vypnutí zapalování-je to normální.Mam to ještě v záruce ale nechci vypadat jako blbec co hledá problémy.

Nove skrtiace klapky ovladane elekticky vdavaju take tiche piskanie alebo ako to nazvat. Je to normalne takze sa nemas coho bat :) Pohybovat by sa klapka mala az ked pridavas/uberas plyn. Skus pri zapnutom zapalovani a vypnutom motori pridat plyn a pustit. Mal by si pocut take klapnutie ked sa klapka vrati do zavretej polohy.

Využiju toto téma na trochu jiný dotaz:

měl někdo rozdělané servo škrtící klapky od 3.0 V6?

Já totiž po zapnutí klíčku taky slyším cvakání a když koukám za studena na klapku a hýbu potenciometrem, tak při malém pohybu v krajní poloze (odpovídá úplně minimálnímu sešlápnutí pedálu plynu) se klapka občas škubne a pak se párkrát zakýve, ikdyž plynem nehýbám. Je to mechanický nebo elektronický problém? Potenciometr to asi nebude, protože ze serva klapky se ozývá v té kajní poloze klapání, nebo cvakání nebo vrčení nebo jak ten zvuk popsat. V jiné poloze se pohybuje tiše, pouze bzučí..... :myslim