Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vůle v zadních kolech


lubber

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...
  • O 7 let později...

Taky jsem si o víkendu všiml že na zadním pravém kole mám lehkou vůli. Kolo se lehce viklá pokud ho chytím nahoře i ze strany. Vůli bych odhladl tak do 5 mm s tím že to při viklání trochu cvaká. Vodorovná tyčka je měněná asi před dvěma lety (najeto za tu dobu cca 30t km). Zkoušel jsem za ni vzít ale vůli v ní necítím. Asi ji o víkendu vyndám a zkontroluji.

Mám podezření na vůli v ložisku, ale nezdá se že by hučelo, tak bych případně uvítal Vaše zkušenosti, než se pustím do jeho výměny.

Jinak od koupě auta bojuji se sjížděním zadních pneu zevnitř, cca 20 mm od kraje pláště se pneu ojede až na dráty, přitom na druhé straně je vzorek ještě pěkný. Zatím vyměněny vodorovné a svislé tyčky (asi dva roky zpět), před asi dvěma měsíci silentbloky v těhlici zadních kol. Zkusím ještě vyměnit zadní pružiny a pokud to nepomůže tak pak asi jen ty horní ramena (ty co mají držák pro bovden zadní brzdy - mimochodem o ten drát, kterým je bovden protažen se to zakrátko prošoupe a zarezne, následek nefunkční ruční brzda, chystám se na výměnu zadních lanovodů, tak to budu muset nějak upravit).

Už jsem prošel řadu příspěvků ohledně problému se sjížděním zadních pneu, ale chybí závěr, co to vlastně způsobuje. Pokud by někdo věděl, uvítám Vaše zkušenosti.

Jinak jedná se P406 kombi, 2.016V, 97kW, rv. 1997.

Jinak ještě pokud by někdo věděl, jaký ořech na povolení matice zadního ložiska?

[upravil dne 9/9/14 11:38 od Tom 230]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu mas navod na tu vymenu loziska potrebujes orech 40

k naprave po vymene vodorovnych tyciek si bol na geometrii je treba na zadku nastavit zbiehavost tycku nevyberaj ci je vybita zistis lahko ale musite byt dvaja jeden vykla s kolesom a druhy polozi dlan na cap tej tycky ak je vybita bude to citit ak si nevies rady tak chod na 3D geometriu a tam ti ukaze vsetko odklon zaklon zbiehavost kolies a povedia ti kde je problem co je mimo toleranciu

k tym hornym ramenam co spominas sa daju zohnat len v pezote(nebude to najlacnejsie) nikde inde ich nezozenies ziadna druhovyroba ani silenbloky do nich

[upravil dne 9/9/14 13:30 od krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Silentblok toho horního ramene by se měl dát sehnat - viz příloha. Jsou tam origo objednací čísla a dvě náhrady. Hutchinson byl prý montován v prvovýrobě. Spíše bude problematická výměna.

Jinak geometrii po výměně těch tyček jsem nechával dělat u jednoho kluka přímo v Peugeot servisu, ale na dílnu mě nepustil, ale snad to seřizoval.

post-31422-14109639866933_thumb.jpg

[upravil dne 9/9/14 13:21 od Tom 230]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...