Harosh

Elektrochromatický zrcátko

15 posts in this topic

Ahoj borci,

nemáte někdo zkušenosti se samostmívacím vnitřním zrcátkem? Myslím jak to funguje, jestli je to dobrá věc, jestli to pomáhá v noci a tak. Mám u své 406 nachystanou elektriku pro něj a hodlám si ho pořídit. Sháním zkušenosti a sonduju, jestli se to vůbec vyplatí. Díky

Já to mám, dobrá věcička, předtím sem musel dycky to zrcátko ručně sklápět. Auta za sebou tam vidíš dobře i dál, akorát tě vůbec neoslňujou. :super

Jo jo je to výborný mám ho v 605 taky a nemusim se starat s nějakym překlápěnim, když to do mě někdo pere zezadu.

Dopručuji. Perfektní věc. Zatmavování je i vypínatelný takže když pojedeš ve dne za sluníčka, jednoduše to vypneš a vydíš normál. V noci zapneš a nemusíš se o nic starat...

Dát si to můžeš klidně i na kolo, ale kde to koupíš, to můžu jen hádat. Originál asi u Peugeota a nějaký generický v autoprodejnách.

Borci, díky za info o zkušenostech, du do toho. Koupit to není problém, nový stojí 4200,- a půár vrakáčích v čechách je maj \"běžně\" a na dobírku, cena od 500 do 1000,-

Asi otázka pro ty, kteří to zrcátko menili. Jsou od sebe nějak vizuálně odlišné??

Myslím tím jestli na vrakovišti přijdu pouhým okem u namontovaného zrcátka

na to,že je elektrochromatické.:papa

přijdeš na to hned, to elektrický má pod sklem tlačítko a kontrolku a není tam ta packa na vyklápění. Hlavní znak je, že rámeček kolem skla je dole tlustčí než u manuálního zrcátka.

Fotku nemám, ale zajímavost. V katalogu je tohle elektrochromatické zrcátko uvedeno pro 406 a 605 pod stejným kat.číslem /8148WC/. Takže je identické pro oba modely a tudíž i větší šance na vrakáči. :papa

[upravil dne 10/2/07 bagr]

post-0-14109595269358_thumb.jpg

Takže to tlačítko je pod zrcátkem? místo toho té překlápěcí páčky?? Jestli jsem tomu dobře porozuměl?? A místo té páčky je tlačítko? A odkud jde elektrika? A jak se připevní?? A taky je shodné i na 605.:myslim:myslim

připevní se stejně jak manuální. Jdou do něj 3 dráty. Nemám to ověřený, ale myslím, že jeden je mínus, druhej plus 12 V a třetí jde ze zpátečkovýho spínače, protože když zařadíš zpátečku tak ikdyž je zrovna stmavený tak se úplně zesvětlí.