Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odstranění zpožděného ostřikování zadního skla - Fotodokumentace


Leo

Recommended Posts

Řešil jsem problém, že když chci ostříknou zadní sklo, tak po zapnutí se hned spustí stěrač a po delší době (5-10s) začne stříkat voda (přední ostřikovače se zdají být OK). Vymyslel jsem a staršími příspěvky na fóru jsem byl podpořen pro následující řešení:

Hned za motorek ostřikovače umístit jednocestný ventil, aby zabránil vrácení kapaliny zpět do nádržky (například značky Škoda, VW, Seat a Audi to tak mají řešené z výroby).

Realizace:

1. Koupit v autodílech jednocestný ventil pro výše zmíněné vozy (cena okolo 29kč, číslo dílu podle katalogu Škoda dodám později).

2. Sundat pravé přední kolo.

3. Sundat přední část plastového krytu podběhu.

4. Rozstříhnout pravou hadičku a nasadit jednocestný ventil (pozor na vytečení vody z nádržky pokud je plná).

5. Vše zpět namontovat a vesele ostřikovat zadní sklo.

Plastový kryt podběhu před demontáží:

[upravil dne 9/2/07 Leo]

post-0-14109595262655_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Leo

Řešil jsem problém, že když chci ostříknou zadní sklo, tak po zapnutí se hned spustí stěrač a po delší době (5-10s) začne stříkat voda (přední ostřikovače se zdají být OK). Vymyslel jsem a staršími příspěvky na fóru jsem byl podpořen pro následující řešení:

Hned za motorek ostřikovače umístit jednocestný ventil, aby zabránil vrácení kapaliny zpět do nádržky (například značky Škoda, VW, Seat a Audi to tak mají řešené z výroby).

Realizace:

1. Koupit v autodílech jednocestný ventil pro výše zmíněné vozy (cena okolo 29kč, číslo dílu podle katalogu Škoda dodám později).

2. Sundat levé přední kolo.

3. Sundat přední část plastového krytu podběhu.

4. Rozstříhnout pravou hadičku a nasadit jednocestný ventil (pozor na vytečení vody z nádržky pokud je plná).

5. Vše zpět namontovat a vesele ostřikovat zadní sklo.

Plastový kryt podběhu před demontáží:

Neni to v bode 2. spis prave predni kolo:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originally posted by Harosh

Leo: Chci se zeptat, jestli ti zadní ostřikovač taky jen tak \"teče\" na sklo a pak asi po 3 sekundách začne stírat? Nemá ta tryska rozprašovat? Dík za info

To zalezi prave od tlaku, ak ho mas maly, alebo ak je tam nejaka smietka, tak to bude len cvrkat a nerozprasi sa to. Skus to presprdlat ihlou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Harosh

Leo: Chci se zeptat, jestli ti zadní ostřikovač taky jen tak \"teče\" na sklo a pak asi po 3 sekundách začne stírat? Nemá ta tryska rozprašovat? Dík za info

Taky mi to teče (a docela proudem a stěrač to potom rozetře). Nevěděl jsem, že to má rozprašovat. Zkusím to vyčistit, ale nevím nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

tak jsem se do toho pustil,kolo jsem si sundal,ale ten plast jsem jen odehnul a podržel drátem ,práce jen na pár minutek.Stříkání se zlepšilo,ale ještě pročistím trysku vzadu,protože to spíše teče než rozprašuje,jehlou jsem pročistil,ale nic moc

Nejlepší je trysku vyčistit v opačnym směru, odpojit hadičku a profouknout opačně než normalně stříká, případně proplachnout. Pokud to jen prošťouchneš jehlou tak to tam zustane a za chvilku se to ucpe znovu;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Leo

Původně zaslal: Harosh

Leo: Chci se zeptat, jestli ti zadní ostřikovač taky jen tak \"teče\" na sklo a pak asi po 3 sekundách začne stírat? Nemá ta tryska rozprašovat? Dík za info

Taky mi to teče (a docela proudem a stěrač to potom rozetře). Nevěděl jsem, že to má rozprašovat. Zkusím to vyčistit, ale nevím nevím.

O víkendu jsem to pročistil a seřídil, ale žádný rozprach se nekoná:(. Jenom tenký paprsek, který přestříkne celé okno a stěrač to potom rovnoměrně setře. Třeba mi to někdo na srazu v Olomouci ukáže jak to má funfovat :D:D:D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Xantik

On je nějakej sraz v Olomouci??? Sice už nejsem majitelem Pežotka, ale PSA mám. :o)

Mě to dělá rozprach vzadu i vepředu.

Mrkni sem:

Taky jsem to objevil náhodou. Chtělo by to asi nějakou větší reklamu (třeba poslat mail všem členům z Olomouce:D).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...