Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

blbci za volantem


Ferry

Recommended Posts

Jen tak mezi náma - když někdo může předjet zprava, znamená to mimo jiné, že tím pruhem jsi mohl jet ty, pokud jedeš pomaleji než on:nevim Je fakt, že u nás ty pravý pruhy vypadají všelijak, ale kolikrát jede v levým pruhu každej, v prostředním ti, co jedou 80, a pravý pruh je stejně kvalitní jako dva levé, ale nejede tam nikdo...

Ostatně v případě, že někdo jede fakt rychle a já visím jak idiot v levém, tak když už vidím, že se mě někdo chystá podjet, tak mu zablikám doleva, aby viděl že už tam zůstanu, když on jede o tolik rychleji a ví že to stihne. Přijde mi to jako samozřejmost, hlavně vědět, že o sobě víme. Tuhle jsem jel do Prahy z Brna a předjížděl jsem nějaká auta, byla tam asi 50m mezera a za mnou se řítil Nissan 350Z odhadem tak 190 km/h - já jel něco kolem 140ti a on se velmi rychle blížil... Já se ale nechtěl někam cpát, abych musel prudce brzdit, a tak jsem mu blikl doleva, že ještě předjedu jednoho, a jak jsem byl na jeho úrovni, začal jsem blikat doprava, aby ten za mnou viděl, že překážet mu nehodlám. Nevztekal se, poděkoval, tak to mám rád.

Je mi jasný, že kolikrát se člověk setká s idiotem, ale velmi často si za to můžeme sami. Lidi tady obecně přiliš nekoukají do zrcátek, jedou a nevšímají si ostatních, nesnaží se ani komunikovat. Mimochodem, když s někým jedu, všímám si, jestli kouká nejen na auta, ale i na řidiče. Protože z pohledu dovnitř do kabiny se dá často lehce vyčíst, k čemu se dotyčný chystá - jestli mě vidí a podobně. Proto jsem taky proti příliš tmavým sklům na autech.

EDIT: Ještě jeden takovej dodatek. Mám kamaráda, a ten kdykoliv na někoho vystoupil, setkal se s někým 2x takovým jak on. Pamatuju si, jak mi už se smíchem vyprávěl, co se mu stalo, když opravdu pospíchal. Jel ulicí, kde by se dalo předjet, když se chce. Ale před ním jela stará Dacia zalehlá na zemi 40 a ne a ne uhnout... Tak troubil, blikal, prostě potřeboval... hrozně nutně... předjet. Po chvíli Dacia zastavila, vystoupili dva dřevorubci, kamarád se stihl akorát zamknout, pootevřít okýnko na půl prstu a poslouchat. Dřevorubci přikráčeli s otázkou: \"Co je?\"

Odpověď: \"Nic, jsem ču*ák\" bzzz (dovření okýnka)

[upravil dne 6.2.07 Fx]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave ze jsme tenkrat neajak predjizdeli asi 2 kamiony a jeli jsme v levym v kolone. Mezi kamonama 20m mezera a on se tam vecpal a pak nam hodil mysku. A stejne jel v kolone pred nama, pak udelal jeste 2 myslky a byl o 50 m v predu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

tak mam taky historku, ale s otuzenou Fabii.

kdo to zna, tak kdyz se sjizdi z D8 na zdiby, tak tam je kruhac. Prede mne to tam strcila Fabie, tak jsem ho vytroubil a pak na tom dvoupruhu predjel. Ve Zdibach obligatne 50ka, tak si ten s tou Fabii predvedl jaky je frajer a predjel me. No, za Zdibama jsem na to slapl a \"nalepil\" se mu na zadek, ona mu totiz ta jeho 1.4 vubec nejela. Ale nechtel mel pustit, tak jsem ho vzal z prava, ale pysny na to nejsu (rychlost cca 120). v Praze zase 50ka, tak me predjel, vyfakoval, zaradil prede me, a zacal zbesile brzdit. no co, tak jsem ho predjel a nechal ho byt a o 100 metru dal odbocil do acek =)

A jestli nezemrel, tak tam brzdi doted. To je taky napad vybrzdovat nekoho na 4 proudovce. =)

Tak se přidám s podobným případem ale přímo z dálnice. Jeli jsme z veletrhu sice Ochcáfka 1,8T 4x4, nebylo to tedy pomalu a najednou nás dojel Renault 19 ftuningu. Uhnul jsem do pravého pruhu a on za mě, jelikož se blížila další vozidla ze zadu. Když to viděl, hodil blinkr doprava a v odstavném pruhu začal předjíždět asi tři náklaďáky, který jsme dojeli. Když auto odfrčela dal sem se do leva a předjižděl také. Najednou z prava mezi kamionama z odstavnýho pruhu přilítnul ten magor a před nás (dost kvičeli naše brzdy). Tak jem hodil dálkáče a světe div,se on tak brzdil, že jsme v rychlém pruhu úplně zastavili. Opravdu chápání některých řidičů je na bodu mrazu a VELKÉHO::grr:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigoš

Tak se přidám s podobným případem ale přímo z dálnice. Jeli jsme z veletrhu sice Ochcáfka 1,8T 4x4, nebylo to tedy pomalu a najednou nás dojel Renault 19 ftuningu. Uhnul jsem do pravého pruhu a on za mě, jelikož se blížila další vozidla ze zadu. Když to viděl, hodil blinkr doprava a v odstavném pruhu začal předjíždět asi tři náklaďáky, který jsme dojeli. Když auto odfrčela dal sem se do leva a předjižděl také. Najednou z prava mezi kamionama z odstavnýho pruhu přilítnul ten magor a před nás (dost kvičeli naše brzdy). Tak jem hodil dálkáče a světe div,se on tak brzdil, že jsme v rychlém pruhu úplně zastavili. Opravdu chápání některých řidičů je na bodu mrazu a VELKÉHO::grr:grr:grr

Nenapadne kouknout do renaultu a pokud tam nesedi chlapek co ma vetsi ramena nez ja (coz pochybuju, podle auta a zpusobu rizeni to vypada na 19-ti leteho vyhubleho usmrkance co tonema vhlave v poradku), tak vystoupit, vytahnout ho a vyliskat, bo za neco takveho si nic jineho nezaslouzi!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: bigoš

Tak se přidám s podobným případem ale přímo z dálnice. Jeli jsme z veletrhu sice Ochcáfka 1,8T 4x4, nebylo to tedy pomalu a najednou nás dojel Renault 19 ftuningu. Uhnul jsem do pravého pruhu a on za mě, jelikož se blížila další vozidla ze zadu. Když to viděl, hodil blinkr doprava a v odstavném pruhu začal předjíždět asi tři náklaďáky, který jsme dojeli. Když auto odfrčela dal sem se do leva a předjižděl také. Najednou z prava mezi kamionama z odstavnýho pruhu přilítnul ten magor a před nás (dost kvičeli naše brzdy). Tak jem hodil dálkáče a světe div,se on tak brzdil, že jsme v rychlém pruhu úplně zastavili. Opravdu chápání některých řidičů je na bodu mrazu a VELKÉHO::grr:grr:grr

Nenapadne kouknout do renaultu a pokud tam nesedi chlapek co ma vetsi ramena nez ja (coz pochybuju, podle auta a zpusobu rizeni to vypada na 19-ti leteho vyhubleho usmrkance co tonema vhlave v poradku), tak vystoupit, vytahnout ho a vyliskat, bo za neco takveho si nic jineho nezaslouzi!!!

To bych teda souhlasil, ale ne v rychlostním pruhu na dálnici, kde není úniku:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak já sem taky přidám osobní zkušenost. Tuhle jedu mezi Vlašimí a Benešovem, silnice první třídy (teda myslim :) ) počasí nic moc tak jsem to nehnal... kde se vzal tu se vzal, zelený Passat (TDI samozřejmě). Jeli jsme asi 5 aut za sebou jedno bylo trošku vic vepředu. Jelikož sem viděl jak se přiřítil nechal jsem ho předjíždět, a pak ty důchodce co jeli k doktorovi předjel za nim. Ale to auto co bylo dál už nestihnul... tak jsem je pomalu dojel. Krátká rovinka z kopce na který je dost blbej hrb, on se vrhnul předjíždět, ze zatáčky na konci rovinky mu v protisměru vyjelo auto, to mu nevadilo jel dál, předjížděný auto přibrzdilo a stihnul to. Já to auto předjel asi o 200 metrů dál, na kilometr dlouhý přehledný rovince. Pak sem z dálky viděl jak předjíždí Accord i když v protisměru jede auto, ten chlap v Accordu musel dost brzdit aby se tam vešel, a pak z toho byl dost vyklepanej. Ale to ještě nebyl vrchol všecho. Před Benešovem dojel kamion a nemohl ho pořád předjet, zkusil to na plný před zatáčkou, ale to se mu nepovedlo, a málem ho sejmula felicie v protisměru, tak čekal. A pak před Benešovem to zkusil, je tam krátká rovinka z kopce pak přehledná zatáčka a dlouhá rovinka rovinkou. Ze začátku pořád na něco čekal, a v dálce se objevil VW Transporter, pořád nepředjížděl, až když kamion vjížděl do tý zatáčky to prostě zkusil. Já už radši zabrdil, držel si odstup tak 50m a jel krokem, protože sem čekal bouračku. Ten v kamionu ho naštěstí uviděl v zrcátku a zabrzdil ten s Transporterem v protisměru to taky zaťápnul, a on se mezi nima jen tak tak protáhnul. On udělal černý obláček sazí a zmizel.

Nevim co takovýhle prase dělá na silnici. Podle mě by policajti třeba měli dostat auta v civilu,foťák a jezdit... stačí jet, a ono se těch prasat najde dost. Určitě lepší než sedět 50 metrů za neobydleným začátkem obce a lovit, jen aby byli prachy. Stejně je nezajímá bezpečnost na silnicích, ale vybraný prachy...

Jinak souhlasim s oddiem, že nějaký blikání a troubení nemá cenu. Myslim si svoje a víc s tim neudělám. O to aby podobní nejezdili na silnici, se maji starat jiní.

[upravil dne 6/2/07 Devilstorm306]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Devilstorm306

Podle mě by policajti třeba měli dostat auta v civilu,foťák a jezdit... stačí jet, a ono se těch prasat najde dost. Určitě lepší než sedět 50 metrů za neobydleným začátkem obce a lovit, jen aby byli prachy. Stejně je nezajímá bezpečnost na silnicích, ale vybraný prachy...

Ale oni to mají. Jen místo foťáku používají kamery :D

PS: Státní policie nemá žádný zájem na výši pokut. Vybranou částku odevzdá do státního rozpočtu a nic z ní nedostane zpět. Na rozdíl od městské policie, která vydělává do rozpočtu města (důsledek je vidět denně na silnicích).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Devilstorm306

Podle mě by policajti třeba měli dostat auta v civilu,foťák a jezdit... stačí jet, a ono se těch prasat najde dost. Určitě lepší než sedět 50 metrů za neobydleným začátkem obce a lovit, jen aby byli prachy. Stejně je nezajímá bezpečnost na silnicích, ale vybraný prachy...

Ale oni to mají. Jen místo foťáku používají kamery :D

PS: Státní policie nemá žádný zájem na výši pokut. Vybranou částku odevzdá do státního rozpočtu a nic z ní nedostane zpět. Na rozdíl od městské policie, která vydělává do rozpočtu města (důsledek je vidět denně na silnicích).

Možná to maji, ale ty si je to viděl používat?? Já nikdy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Devilstorm mi osvezil vzpominku jeste na jednu \"milou\" prihodu. Asi pred rokem jsem jel do prace, na odpoledni, smer Brno. Pred Telnici je delsi tahla zatacka, z meho pohledu do prava, lemovana stromama a kerema. Jedu si svych 110, projedu zatacku a kdyz t ni vyjedu, vidim jak kolonu aut predjizdi cervena oktavka. Byla asi 100 m predemnou, ale nemohla to stihnout, protoze predjizdeci manevr sotva zahajila. Tak jsem bliknul a myslel, ze se zaradi zpatky na konec. Ale on ne, naprosto nerusene si predjizdi dal. Nejaky bily peugeot ho preci nemuze rozhodit... Zacal jsem brzdit a v posledni chvili jsem to strhnul na pul mimo silnici na travu, malem jsem zahucel do prikopu, ale cervena oktavka neuhla ani o 1cm... Kdybych nejel na cas, tak jsem byl schopny to otocit, dotycneho zastavit a naliskat! :grr

Prihoda 2:

Kamarad jel z Bruntalu uz nevim kterym smerem, ale to je jedno. Asi 100m pred ceduli konec obce (mesta) dojel fabii ktera jela excelentne na pulce, takze se nedala predjet. Fabii ridil nejaky duchodce, takze kamarad zpomalil, a v klidu jel za nim, vskutku duchodovskym tempem 40! Nastal ocekavany konec obce, ale zadna zmena nenastala. Pak se teda duchodce odhodlal a uhnul kousek do prava, takze sup sup, predjizdeci manevr, jenze dedulovi se v pravo nelibilo, tak honem zpatky na prostredek. Kamos uz byl 1 kolem v prikopu ale jeste to ustal a predjel ho. Zastavil. Vystoupil. Otevrel dvere od fabie, rekl si, ze kdyz je to duchodce, tak na nej nebude zly. Slusne mu rekl, jak to jezdi, ze nemuze jezdit po prostredku, ze kvuli nemu malem zkoncil ve skarpe... Duchodce se chtel asi chtel vytahnout pred babkou, tak zacal nadavat, co ho ma co predjizdet, co si o sobe mysli... To nemel delat... Dostal poradne vynadano, nastesti ze to byl invalida, tak se aspon vyhnul telesnemu trestu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Vim, ze to stejne nema smysl, ale potrebuju ten vztek nejak ventilovat. Vracim se dnes z pohodoveho vyletu v prirode a jedu ve skupine aut plynulou rychlosti cca 90km/h s rozumnymi rozestupy, v dobre nalade a zadnou potrebou nekoho predjizdet nebo nekam chvatat. Sjizdime od Psar k Jesenici u Prahy a zrovna mijime benzinovou stanici, kdyz zezadu se pririti Skoda oktavia s prasetem za volantem a zacne pres zebru a odbocovaci pruh v protismeru predjizdet celou skupinu, aby znenadani zjistil, ze v protismeru se blizi auto. Oblazil me tedy myskou tesne pred muj naraznik, coz jsem kvitoval rozsvicenim dalkovych svetel a lehnutim na klakson. Praseti se to asi moc nelibilo a rozhodl se, ze tomu blbemu troufalci ( me ) to ukaze, protoze on ma preci sluzebni ochcavku f tedeicku a nema na nej kdo co troubit, zaslapl tedy brzdu a brzdil tak dlouho dokud jsme uplne nezastavili, takze jsme tam na silnici stali asi pul minuty ( najednou asi nikam nechvatal ), tlusty praseci xicht na me ziral ve zpetnem zrcatku co asi budu delat a ja na toho deb.ila troubil, protoze vystupovat se mi nechtelo a nejak jsem se uvolnit musel, nakonec mi z otevreneho okynka ukazal svuj tlusty prostrednicek a pote uz jsme pokracovali smerem ku Praze. Celou dobu az do Vestce, kde jsem odbocil k Hypernove jel pak v kolone predemnou.

A ja ted cely vecer premyslim, co asi ma v tom svem chorem mozku obalenem cholesterolem, kdyz provede evidentni prestupek a jeste me pak chce trestat za to, ze ja jsem mel neco proti.

Chce se mi zvracet :(:bojim

P.S. to, ze vzadu mel dve nepripoutane deti, ktere staly tatinkovi a mamince za sedackami a synek koukal pres tatinkovo rameno, asi aby se lepe a rychleji naucil jak ridit jako prase, nechavam bez dalsiho komentare

takému to týpkovi by som rozbil p*ču, brýle aj hodinky.

To tu v Púchove keď mi skoro rozbil auto primátor /na križovatke mi nedal prednosť/ tak som dupol na to dobehol ho na parkovisku a vynadal do kokotov a nebyť ľudí na okolo tak ju má fakt na ksichte. /Ja som mal celú v rodine v aute./

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se přidám se skoro denním zážitkem:

Běžně se mi stává, že mě cestou do práce (kolem půl sedmé ráno) dojede červená 306 break , chvíli ji mám za kufrem (doslova) a potom vystřelí vpřed, auta neauta, absolutní nezájem, co se děje okolo...:grr :grr Zrovna dneska ráno mě začal předjíždět na silnici v lese, přede mnou další asi čtyři auta a frajírek si to hasil před nás, do zatáčky a auto proti němu (mezi náma- měl co dělat, aby se vešel) :grr:bojim Kdykoliv ho potkám, čekám, co se semele a nohu mám připravenou u brzdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Ferry

Vim, ze to stejne nema smysl, ale potrebuju ten vztek nejak ventilovat. Vracim se dnes z pohodoveho vyletu v prirode a jedu ve skupine aut plynulou rychlosti cca 90km/h s rozumnymi rozestupy, v dobre nalade a zadnou potrebou nekoho predjizdet nebo nekam chvatat. Sjizdime od Psar k Jesenici u Prahy a zrovna mijime benzinovou stanici, kdyz zezadu se pririti Skoda oktavia s prasetem za volantem a zacne pres zebru a odbocovaci pruh v protismeru predjizdet celou skupinu, aby znenadani zjistil, ze v protismeru se blizi auto. Oblazil me tedy myskou tesne pred muj naraznik, coz jsem kvitoval rozsvicenim dalkovych svetel a lehnutim na klakson. Praseti se to asi moc nelibilo a rozhodl se, ze tomu blbemu troufalci ( me ) to ukaze, protoze on ma preci sluzebni ochcavku f tedeicku a nema na nej kdo co troubit, zaslapl tedy brzdu a brzdil tak dlouho dokud jsme uplne nezastavili, takze jsme tam na silnici stali asi pul minuty ( najednou asi nikam nechvatal ), tlusty praseci xicht na me ziral ve zpetnem zrcatku co asi budu delat a ja na toho deb.ila troubil, protoze vystupovat se mi nechtelo a nejak jsem se uvolnit musel, nakonec mi z otevreneho okynka ukazal svuj tlusty prostrednicek a pote uz jsme pokracovali smerem ku Praze. Celou dobu az do Vestce, kde jsem odbocil k Hypernove jel pak v kolone predemnou.

A ja ted cely vecer premyslim, co asi ma v tom svem chorem mozku obalenem cholesterolem, kdyz provede evidentni prestupek a jeste me pak chce trestat za to, ze ja jsem mel neco proti.

Chce se mi zvracet :(:bojim

P.S. to, ze vzadu mel dve nepripoutane deti, ktere staly tatinkovi a mamince za sedackami a synek koukal pres tatinkovo rameno, asi aby se lepe a rychleji naucil jak ridit jako prase, nechavam bez dalsiho komentare

Plně s tebou souhlasím!!!

PS: Taky jste si za ty roky všimly že jako kreteni nejvíc jezdí vypatlaní zaměstnanci v autech které jim neříkaj pane??? Nevím jestli jsou zamindrakovaní že nemaj na svoje auto anebo se chovaj jak kreteni protože to berou jako že z cizího krev neteče...:myslim

[upravil dne 24.2.2007 MAJSNER-VÁCLAV!!!]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plně s tebou souhlasím!!!

PS: Taky jste si za ty roky všimly že jako kreteni nejvíc jezdí vypatlaní zaměstnanci v autech které jim neříkaj pane??? Nevím jestli jsou zamindrakovaní že nemaj na svoje auto anebo se chovaj jak kreteni protože to berou jako že z cizího krev neteče...:myslim

[upravil dne 24.2.2007 MAJSNER-VÁCLAV!!!]

a ty nevies ake je najlepsie terenne auto?no predsa firemne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

Plně s tebou souhlasím!!!

PS: Taky jste si za ty roky všimly že jako kreteni nejvíc jezdí vypatlaní zaměstnanci v autech které jim neříkaj pane??? Nevím jestli jsou zamindrakovaní že nemaj na svoje auto anebo se chovaj jak kreteni protože to berou jako že z cizího krev neteče...:myslim

[upravil dne 24.2.2007 MAJSNER-VÁCLAV!!!]

a ty nevies ake je najlepsie terenne auto?no predsa firemne

Máš pravdu bratře, tak ať si ti šašci se škodovkama jezdí po smetišti a ne mezi lidmi:D:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď sem se vrátil z hokeje a musím se taky podělit s čerstvým zážitkem-jedu si to po hlavní v Lounech od Plusu dolů až k Penny,krásných 50 ve svižném tempu,abych byl včas doma a od gymlu mi tam vjel borec s \"otuněným fágem\" a tikem v pravé noze,takže v intervalu 5 sekun sem mrkal z jeho LED diod v třetím brzdovém světle,asi vlastní výroby.Nehledě na to,že rychlost klesla na nějakých 20km/h.Borec stažený okýnko,a na Louny vyřvával 50CENT.Nic proti jeho muzice,ale u Luny mi došla trpělivost,krásné ladné předjetí a blikání mým třetím brzdovým světlem,původně Neonovým.Kdo ví,jaký měl Neon krásný světýlko,tak určitě pochopí,jak se asi frajer ve fágu musel tvářit.Bohužel sem pospíchal domů,takže sem ho ztratil asi po 300 metrech na kruháku.

Čest jeho památce a jeho káře:D:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Oliver Riedel

Teď sem se vrátil z hokeje a musím se taky podělit s čerstvým zážitkem-jedu si to po hlavní v Lounech od Plusu dolů až k Penny,krásných 50 ve svižném tempu,abych byl včas doma a od gymlu mi tam vjel borec s \"otuněným fágem\" a tikem v pravé noze,takže v intervalu 5 sekun sem mrkal z jeho LED diod v třetím brzdovém světle,asi vlastní výroby.Nehledě na to,že rychlost klesla na nějakých 20km/h.Borec stažený okýnko,a na Louny vyřvával 50CENT.Nic proti jeho muzice,ale u Luny mi došla trpělivost,krásné ladné předjetí a blikání mým třetím brzdovým světlem,původně Neonovým.Kdo ví,jaký měl Neon krásný světýlko,tak určitě pochopí,jak se asi frajer ve fágu musel tvářit.Bohužel sem pospíchal domů,takže sem ho ztratil asi po 300 metrech na kruháku.

Čest jeho památce a jeho káře:D:P

pres cerne bryle to neni videt :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Miku

taky mám jeden příběh :) , minulý týden jsme jeli v koloně a dojížděli před křižovatku ( svítila červená )přede mnou starší chlapík v malém autí.Najednou se zezadu přiřítil sokolík ve staré audině a narval se přímo před zmíněného důchodce. Takže pár aut vyzkoušelo účinnost brzd :grr.Při dojezdu na zmíněnou křižovatku se zmíněný důchodce vysoukal z auta , klidným krokem přišel k sokolíkově autu , otevřel dveře a jednu mu natáhnul,zavřel v klidu dveře a odjel :potlesk:potlesk:potlesk

Tohle je řešení:D

Tak to je dobrý.

To vidět, tak se ani pak nerozjedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...