Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hlasitost blinkrů


Ferin007

Recommended Posts

Dá se nějak zvýšit hlasitost blinkrů? Oproti tomu, na co su zvyklej, sou docela tichí a to mi trochu vadí.

Pak sem si taky všiml, že v RT3 hrajou MP3 potišej (musím dát na maximum), než normální céda. Je to možný, nebo to bylo jen tím konkrétním CD s MP3?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Dá se nějak zvýšit hlasitost blinkrů? Oproti tomu, na co su zvyklej, sou docela tichí a to mi trochu vadí.

Pak sem si taky všiml, že v RT3 hrajou MP3 potišej (musím dát na maximum), než normální céda. Je to možný, nebo to bylo jen tím konkrétním CD s MP3?

Omlouvam se za neznalost a lenost, ale co je RT3?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007Jinak, hlasitost blinkrů nikoho netrápí?
mna ano!! stalo sa mi pred odbocovanim, ze vystrasene kontrolujem na pristrojovke, ci ich mam zapnute!!

PS: Ale estli to je v RT3 nebo v normálním přehrávači je fuk. Nikdo ste si toho nefšim?
Tiez sa mi zdalo, ze boli tichsie, ale nie je tam nahodou moznost zvlast nastavit hlasitost pre MP3/CD/Radio, atd??

Mna zase trapi to, ze ten RT3 nezobrazuje CD-TEXT, vsimol si si to tiez? alebo sa to da nejak zapnut?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Prej to zhlasit nende. Spolíhal sem na diagnostiku, ale nic. :(

CD text mi to taky nezobrazuje, ale to bude asi tím, že většinou na tom cédu žádnej není. Nebo jo??

CD text je opravdu jen na minimu CDček, jinak hlasitost mp3 je zakodovaná přímo v mp3 souboru, dá se to upravit např programkem \"mp3 Gain\" je jich asi víc, ale já používam tento a jsem spokojenej. stahneš ho třeba tady http://www.stahuj.cz/multimedia/mp3_a_audio/mp3_a_audio_nastroje/mp3gain/
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Díkec. Zkusím. Blbý totiž je, že na MP3 mám většinou kecačky, kerý musí být puštěný spíš hlasitěj, než jako kulisa.

v tom programku si nastavíš hlasitost jak potřebuješ, idealní je tak 95- 97 db, přednastavená je 89 db a to je málo, a neboj se o kvalitu nahrávky nepřicházíš, jen to přepíše hodnotu hlasitosti v hlavičce mp3 souboru a ten proces je vratný. je dobrý mrknout do nápovědy, ale je v angličtině (uprav prosím nadpis na Hlasitost blinkrů a Mp3, když už to sem píšu tak ať to je i pro ostatní;))

[upravil dne 8/2/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

CD text mi to taky nezobrazuje, ale to bude asi tím, že většinou na tom cédu žádnej není. Nebo jo??

To je pravda, ale ja originali aj tak nerad nechavam v aute, takze ich prepalujem a pri tom tam napalim aj CD-TEXT, ktory sa zobrazi napr. na dvd prehravaci alebo aj na druhom SONY autoradiu, ale v tomto RT3 nie... :(

Preto som sa pytal, ci to treba nejak aktivovat alebo nieco podobne, kedze sa mi zda, ze pri MP3 sa tiez hned nezobrazili nazvy pesniciek, atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funkce CD text nemusí být podporována, i když radio zobrazuje popisky u mp3 - tj ID3 Tag, a popis u stanice - tj RDS. Zaleží čim je radio vybaveno;) Pokud by radio mělo funkci CD text je možný že by se v menu radia dalo nastavit jestli zobrazovat CD text nebo nezobrazovat, ale ještě jsem se s tim nesetkal, bývá to nastaveno bez možnosti vypnutí

[upravil dne 8/2/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

to Ferin007: Já jsem s hlasitostí blinkrů spokojen. Klapání se ozývá z přístrojovky. Je stoprocentně generováno elektronicky, čili uměle z nějakého repráčku (finta fň, když pípá palubák, že nejsou zaplé pásy, tak blinkry neklapou vůbec a to je taktéž velmi nepříjemné), čili by pomohlo ten signál jen nějak zesílit. Ale zesílí se tím všechno. Nejen blinkry.

Nápad Radka byl taky dobrej. Vždyť to nemusí být jedovatý pípák, ale něco normálního. Jen ten přerušovač asi nenajdeš :myslim

to Steef: Klasická nemoc. Zkus chvíli hledat, pár kluků si to opravilo nějak samodomo. Někteří měnili celý věnec s páčkami za cenu několika tisíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hurvajz: s tou hlavičkou v mp3 souboru to bohužel není tak, jak si myslíš.. Mp3 jsou klasický audiosoubory, jen jsou zkomprimovaný, takže žádná hlavička, kde by se daly jednoduše měnit parametry přehrávání neexistuje. Ten prográmek co používáš bude nejspíš fungovat buď na bázi limiteru, tzn. že upraví dynamiku toho záznamu (což je zásah do kvality dost zásadní) nebo na bázi normalizeru (což je naopak zásah do kvality nulovej, ale závisí na původní dynamice - stačí aby jedna tisícina vteřiny záznamu byla na hodnote -0,5 db a výsledek je v podstatě neslyšitelnej).

každopádně problém bude v přístroji, ne v empétrojkách :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Jo a k ty hlasitosti blinkrů, dá se přímo k relé připojit pípák, ale je to takový nouzový řešení, já s tím jednou jel s kolegou jako spolujezdec přes Prahu a chtěl sem mu to utrhnout. To bylo samý píp píp píp:D

[upravil dne 8/2/07 Radek Hurvajz]

No, a taky se hodně dávaly bzučáky ze starejch telefonů,ty byly docela osvědčený :super,lepší než ty pípáky,jen nevim,jestli by se ještě dneska někde sehnat,já je teda nepotřebuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

to Steef: Klasická nemoc. Zkus chvíli hledat, pár kluků si to opravilo nějak samodomo. Někteří měnili celý věnec s páčkami za cenu několika tisíc.

Nj, skusim neskor, teraz mi ale zacinaju postupne vadit ine veci :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...